Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#76 Post autor: wielkamucha »

Super to wygląda!

Jakie teraz ma ta makieta rozmiary? 5 x 17 BP, jeśli dobrze policzyłem? Całkiem sporo. Zwłaszcza, że to pełna, zamknięta pętla, z dwoma liniami torów z każdej strony planszy - dużo tego :)
Powiedziałbym, że nawet jakby ją "pogrubić" o jedną BP (z 5 na 6), to byłoby trochę lepiej? Ciut większe odległości od torów, co nie sprawiałoby wrażenia ciasnoty i pozwalało lepiej wyeksponować elementy Town/City i dałoby więcej miejsca na lotnisko? Wielu z nas patrzy z przyjemnością na Twoją kolekcję nie tylko ze względu na pociągi, ale także ze względu na garaże, warsztaty, remizę czy posterunek - nasze zestawy z dzieciństwa. Nawet te najmniejsze, ale dla nas - jak sam wiesz ;) - na zawsze najwspanialsze.

Pomyśl nad zaprezentowaniem tego na wystawach klubowych. Choćby w Pszczynie: podejrzewam, że bez problemu znalazłby się dla Ciebie osobny nawet "kącik". Można by to nazwać "Lego nostalgia" albo "Lego naszego dzieciństwa" - tak czy siak, byłaby "do Ciebie" osobna kolejka. Jestem tego pewien. A co drugi tekst byłby w stylu: "...o, a tata to miał tamten żółty dźwig..."

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#77 Post autor: zagibricks »

@legosamigos mosty były jedynie w Idea Book 7777, ale zebranie ładnych klocków z epoki żeby to zbudować to ciężka sprawa (trochę mam).

@wielkamucha obecny rozmiar to 4.5 x 15.5 bp. Myślę, że 5.5 byłoby super, a na długość to ile się zmieści! Miasto póki co jest malutkie i trochę ginie - to chciałbym bardzo rozbudować. W poszerzaniu najgorszy problem to tory, a raczej metalowe szyny. Każdy dodatkowy bp na długość to dokładka 10-12 torów prostych.

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#78 Post autor: zagibricks »

Chwilkę mnie nie było, miałem sporą przerwę od LEGO, bo jest potężna wkrętka w drugie hobby - Magic: the Gathering i tam też mam całkiem ciekawy projekcik. W ogóle jakby ktoś z Was przypadkiem miał jakieś karty MTG ze starych czasów to chętnie odkupię!
Przechodząc do sedna: w międzyczasie do makiety dołączyły 2 zestawy, które przybyły prosto z Holandii:
- Warsztat 1966
- Lotnisko 6392

Obrazek
Obrazek

I można powiedzieć, że makieta była zamknięta, brakowało jedynie niebieskich bp na wodę:

Obrazek

Dość niespodziewanie jednak trafiłem na całkiem fajną kolekcję 12v. Interesowały mnie z niej dwa zestawy, których nie miałem:

Obrazek
Obrazek

Początkowo chciałem kupić samą stację, ale tak jakoś wyszło, że kupiłem wszystko (zawsze tak jakoś wychodzi) i dobrze zrobiłem, bo oprócz w/w zestawów do kolekcji wpadło jeszcze trochę oświetlenia, uzupełnień oraz ponad 60 torów prostych (!!!)
Większość pozostałych zestawów puściłem już dalej, ale jakby ktoś reflektował to mam na sprzedaż jeszcze dwa bardzo mocne: 7740 oraz 7755 - dajcie znać w komentarzu jakby co.

Ilość torów umożliwiła mi powiększenie makiety z 15.5 do 21 bp i wygląda to teraz następująco. 21 x 4.5 bp.
Brakuje mi 14 dużych, zielonych bp oraz 4 połówek - gdyby ktoś chciał odstąpić chociaż kilka swoich z bopa to byłbym mega wdzięczny!!! Zielonych płyt używam nowych, bo przy używanych niestety odcienie różniły się i stan był różny.
Zostanie miasto do rozbudowy, nad wodą chyba wrzucę stadninę koni i któryś z domków.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#79 Post autor: zagibricks »

No i chyba przyciąganie myśli zadziałało, bo właśnie leci do mnie takie coś od kumpla - stan jak nowy:

Obrazek

A do tego rozmawiamy z sąsiadem o wymianie za jego Victory Lap 6395 - myślę, że udałoby się to jakoś sensownie wcisnąć do miasta, choć najlepszym rozwiązaniem byłby tor poza miastem, ale to znowu przedłużanie, tory, płytki zielone i drogowe. Więc pewnie tymczasowo byłoby w mieście, a z czasem jak znowu jakiś większy lot się trafi to przeniosłoby się wyścigi na przedmieścia.

Obrazek

KUPIĘ:
- płytki baseplate zielone ze świeżego rzutu 32x32 oraz połówki
- drogi bez białego krawęźnika
- zestawy z lat 80tych, powiedzmy że want wygląda następująco: https://brickset.com/sets/wantedby-zagibricks
natomiast główny want to na pewno suwnica 7823, policja 6384

cody1976
Posty: 225
Rejestracja: 2013-08-20, 18:45
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#80 Post autor: cody1976 »

A, chciałem zamówić od Łukasza 6379, po weekendzie. Stan faktycznie jest idealny. Plus jest taki, że będzie kasa na 6366 i 6362.

Pozdrawiam
cody1976

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#81 Post autor: Ciamek »

Piękne to wszystko. Zwłaszcza lotnisko.
Gratuluję zakupów : o)
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#82 Post autor: wielkamucha »

Lotnisko jest super, choć chyba jeszcze fajniej wyglądają wyścigi.
Najbardziej jednak podoba mi się widok 3-4 torów ciągnących się obok siebie przez kilka płyt - taka prawdziwa magistrala kolejowa. Super, że jest to tak wyciągnięte - pociągi faktycznie jeżdżą "przed siebie", co wygląda zdecydowanie lepiej, niż by się kręciły co chwila w kółko. A jednocześnie do wszystkiego jest dostęp "z poziomu" budującego/bawiącego się.

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#83 Post autor: zagibricks »

No i dotarła stadnina koni!
Obrazek

Przy okazji wygrzebałem też ze swoich zapasów 6355 - trochę jest tu do dokompletowania, ale obok siebie wyglądają super:
Obrazek

Wymieniłem się też za wyścigi - tu brakuje mi tylko niebieskiej rączki od podnośnika.
Obrazek

Bardzo fajny zestaw, na pewno kiedyś robił duże wrażenie. Póki co wpasowałem wyścigi do miasta, ale w przyszłości chciałbym chyba jednak zrobić na nie oddzielne miejsce za miastem - to wymaga jednak znowu bp i torów.
Obrazek

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#84 Post autor: DawKub1922 »

Kiedyś przyjadę obaczyć to na żywo i się pobawić (:
Zobaczysz (:

Wygląda świetnie!
#NSNP

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#85 Post autor: zagibricks »

@DawKub1922 zapraszam!

Od dziś w mieście działa już nowy taryfikator:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Udało się złapać naprawdę bardzo ładny stan, wręcz idealny.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#86 Post autor: wielkamucha »

zagibricks pisze: 2022-10-05, 15:32
Obrazek

Obrazek
zagibricks, jak to pięknie wygląda! Jakby zdjęcia z katalogu z lat 80-tych. Właśnie o to chodzi. Mógłbym się patrzeć i patrzeć...

Atril
Posty: 29
Rejestracja: 2022-05-14, 08:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#87 Post autor: Atril »

Imponujące, szczególnie jakość zestawów. Lekko zazdroszczę, ale jednocześnie trzymam kciuki za powiększanie kolekcji :)
Może na jakiejś wystawie wspólnie coś można zaprezentować? Kilkanaście zestawów z 80/90 posiadam więc będzie pasować :)

Awatar użytkownika
zagibricks
Posty: 66
Rejestracja: 2020-04-07, 21:32
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#88 Post autor: zagibricks »

No i po nieco ponad 3 latach wreszcie mogę napisać: SKOŃCZYŁEM!
Wszystkie baseplaty na miejscu (finalnie wyszło 21,5 x 4,5 bp), wszystko podłączone i gotowe:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka zestawów trafiło jako ozdoba do stolika:
Obrazek

Filmik, na którym widać oświetlenie (nie wiem czy jest widoczne dla wszystkich, być może trzeba dołączyć do grupy):
https://www.facebook.com/reel/266638259 ... tid=B7JvUZ

Obecnie nie planuję dalszej rozbudowy - no chyba, że trafiłaby się podobna makieta w całości w dobrej cenie. W takim wypadku byłbym skłonny położyć nawet kilkadziesiąt k, sprzedać powtórki i rozbudować całość do nawet podwójnych rozmiarów. Natomiast poszukiwanie torów, ulic, bp, zestawów i rozbudowywanie tego dalej małymi kroczkami jest dla mnie zbyt czasochłonne.
Dajcie znać jak podoba Wam się projekt!

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#89 Post autor: DonBolano »

Filmik jest chyba na jakiejś zamkniętej grupie, bo się nie wyświetla. Super sprawa! Pięknie to wygląda!
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: Makieta Lego Trains 12V - zagibricks

#90 Post autor: DawKub1922 »

Nnnnnnnajs!
#NSNP

ODPOWIEDZ