Klocki-Zdrój 2023

Termin wystawy: 24-25.06.2023
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Klocki-Zdrój 2023

#16 Post autor: Mestari »

bart_ilo pisze: 2023-01-12, 18:58 Co do samochodów mogę coś przywieźć.

Jedna moja uwaga co do makiety: ostatnio w miasteczku były czasy pandemii, może tym razem wprowadzić trochę "życia"? I przy każdej kamienicy latarnia? Może jakiś jeden wzór ustalić?
Co do latarni to wzór jest modularowy - te białe. Co do minifigów - każdy w miarę możliwości powinien ustawić jakieś na swoich base platach. Problem robi się z przestrzeniami wspólnymi. Wtedy można ustawić jakieś na wysokości naszych budynków, żeby było wiadomo co jest czyje. Tylko wtedy KONIECZNIE trzeba zachować jakiś porządek przy składaniu, żeby nie było tak, że komuś się spieszy i jeb wszystko na bok i "potem ktoś posprząta".

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#17 Post autor: liwnik »

Do wystawy zostało niewiele ponad 4 miesiące i to chyba dobry moment żeby przypomnieć o makiecie miasteczka. Na razie w arkuszu mamy niewiele deklaracji i jeśli dalej tak będzie to wyglądało to będziemy musieli znacznie zmniejszyć makietę. Dlatego jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć do makiety to proszę wpisujcie się do arkusza. Jeśli nie jesteście jeszcze pewni czy dotrzecie na wystawę to przynajmniej napiszcie w tym temacie, że jest taka szansa i co ewentualnie byście przywieźli.
Pozdrawiam, Liwnik

sebanm
VIP
Posty: 361
Rejestracja: 2009-08-13, 21:17
Lokalizacja: Opole

Re: Klocki-Zdrój 2023

#18 Post autor: sebanm »

Będę z narożną kamienicą. 4x4 bp

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#19 Post autor: liwnik »

Aktualizacja planu. Dodałem na mapie ostatnie deklaracje. Z powodu braku chętnych do wzięcia udziału w projekcie usunąłem jeden kwartał kamienic i zmniejszyłem część wiejską. Gdyby jednak pojawiła się taka potrzeba to możemy wrócić do poprzedniej wersji.
Zgłoszenia do makiety chcemy zamknąć 14 maja. Tak żeby mieć czas na załatanie ewentualnych braków.

Obrazek
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#20 Post autor: Biedrus »

Nie do końca rozumiem ten plan.Znikła prawa strona i trochu się pogubiłem. Na mapie jest domek który mam już zbudowany czy ten który zadeklarowałem że zrobię?

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#21 Post autor: liwnik »

Biedrus pisze: 2023-03-13, 16:05 Nie do końca rozumiem ten plan.Znikła prawa strona i trochu się pogubiłem. Na mapie jest domek który mam już zbudowany czy ten który zadeklarowałem że zrobię?
Na jakiej powierzchni będzie ten nowy domek?
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#22 Post autor: Biedrus »

liwnik pisze: 2023-03-13, 18:40
Biedrus pisze: 2023-03-13, 16:05 Nie do końca rozumiem ten plan.Znikła prawa strona i trochu się pogubiłem. Na mapie jest domek który mam już zbudowany czy ten który zadeklarowałem że zrobię?
Na jakiej powierzchni będzie ten nowy domek?
No właśnie jeszcze nie wiem czy będzie :) Na razie jeszcze nie ruszyłem z budową, ale jeśli go zbuduje to będzie 2 BP. Trochu brak mi na razie zapału :(

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#23 Post autor: liwnik »

Niestety muszę zrezygnować z budowy ratusza i placu. Mam gotowe 2bp pola i rośliny na pole lawendy (6bp) i rzepaku (2bp). Zbuduje je, ale teren będzie dużo mniej urozmaicony niż poprzednio.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#24 Post autor: Jahoo »

Jesli bylyby dziury, to mam tunel kolejowy 2x3bp. Tor biegnie w polowie bp, dluzszy bok.
GBC!

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Klocki-Zdrój 2023

#25 Post autor: --pg-- »

Chcę tylko potwierdzić, że Komenda Główna Policji z zewnątrz jest wykończona, zdjęcie poglądowe (kolorystyka, wysokość, itp.):
Obrazek
Gdy zrobię wnętrza, opublikuję wszystko na forum. Gdybym nie zdążył przed wystawą zrobić wszystkich wnętrz (choć się będę starać, brakuje umeblowania - podłogi już mam), budynek i tak spełni swoją rolę na wystawie. Mogę się zająć też pytajnikiem za komendą, zrobiłbym zwykły trawnik ze ścieżkami i z zaroślami (ale żeby nie zasłaniać ścian budynków otaczających ten teren).

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#26 Post autor: liwnik »

--pg-- pisze: 2023-05-19, 07:27 Chcę tylko potwierdzić, że Komenda Główna Policji z zewnątrz jest wykończona, zdjęcie poglądowe (kolorystyka, wysokość, itp.):
Świetnie wyszła. I będzie stylistyką pasowała do ratusza (jednak go buduję).
--pg-- pisze: 2023-05-19, 07:27 Mogę się zająć też pytajnikiem za komendą, zrobiłbym zwykły trawnik ze ścieżkami i z zaroślami (ale żeby nie zasłaniać ścian budynków otaczających ten teren).
Ok, wpisuje na planie.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#27 Post autor: liwnik »

Ostatecznie tegoroczne miasteczko miało powierzchnię 248BP a w jego budowie wzięło udział 13 osób.
Bardzo dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w projekt.

Co do następnej edycji miasteczko będzie musiało się trochę zmienić. Będzie potrzebna nowa stacja kolejowa (może dostosowana do podniesionych torów?). Ratusz i pola są już rozebrane ( i na razie nie planuję wracać do tego tematu). więc trzeba się zastanowić co może je zastąpić. Byłoby też fajnie gdyby do projektu dołączyły nowe osoby.


I jeszcze na pamiątkę galeria ze zdjęciami: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=586309
Pozdrawiam, Liwnik

ODPOWIEDZ