[MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 2023-02-04, 00:30

[MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

#1 Post autor: darksavant »

Witam :)

Jako swoją pierwszą pracę na forum chciałbym pokazać wykonany w Stud.io MOC wzorowany na miedziorycie Albrechta Dürera "Rycerz, Śmierć i Diabeł". Dzieło jest raczej znane, ale na wszelki wypadek poniżej prezentuję jak to wygląda w oryginale.

Obrazek

A poniżej efekt kilkugodzinnej zabawy w Stud.io

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze sprawca całego zamieszania solo. Mistrz Albrecht Dürer we własnej osobie.

Obrazek

Kilka uwag na koniec.
1. Drzewa powinny być bez liści, ale postawiłem na zdecydowanie jesienny anturaż.
2. Jeżeli chodzi o diabła, to pierwotnie chciałem mu wstawić głowę Kranxx'a (#85948pb01) z serii Space Police, ale nie mogłem się tej części doszukać w stud.io.
3. Zamiast czerwonego węża powinna być jaszczurka, ale takiego elementu także nie mogłem się doszukać.
4. Śmierć powinna mieć brodę (#6132), ale z tą częścią raz, że obrót głowy byłby niemożliwy, a dwa śmierci byłoby widać tylko oczy, więc z niej zrezygnowałem.
Ostatnio zmieniony 2023-02-04, 23:55 przez darksavant, łącznie zmieniany 2 razy.

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

#2 Post autor: Reglin »

Fajna praca. Nie trudno odszukać powiązania do obrazu.
Z takich uwag to może włócznia/pika mogła by być dużo dłuższa i może inaczej zakończona? I też gościu z tyłu mógł by mieć halabardę albo coś podobnego. Może element 3848 albo 6123.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

#3 Post autor: Falcrum »

Za pomysł masz ode mnie 10/10, nieczęsto widzimy coś takiego na forum.

Proszę natomiast o zmniejszenie zamieszczonych zdjęć - w obecnej formie muszę przewinąć półtora metra ekranu żeby dotrzeć do szczytu wątku - osobiście preferuję jedno czy dwa zdjęcia 800x600 (limit forum) + reszta mniejsza, o szerokości 480 lub 600 - znacznie przyjemniej się takie posty czyta.

Podoba mi się uwzględnienie samego malarza w "uniwersum" miedziorytu (inspiracja zestawem nawiązującym do "The Starry Night" Van Gogha?), dzięki temu wydaje się że widzimy myśli malarza, jego wizję - nie podoba mi się, natomiast że wizja ta, wraz z podstawką Durera, jest kwadratowa - spróbowałbym połączyć dwa segmenty oraz w jakiś sposób je zaokrąglić, wtedy wrażenie o którym wyżej pisałem byłoby silniejsze, a praca wyglądałaby bardziej naturalnie - wtedy byłoby naprawdę wyśmienicie.

Teraz również jest dobrze, nawet bardzo dobrze - piękny debiut na forum, zdecydowanie go zazdroszczę, lecz zawsze można lepiej :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
darksavant
Posty: 10
Rejestracja: 2023-02-04, 00:30

Re: [MOC] Albrecht Dürer "Rycerz, Śmierć i Diabeł" (stud.io)

#4 Post autor: darksavant »

Przede wszystkim dzięki za ciepłe przyjęcie, a także za opinie oraz sugestie. Zgodnie z nimi zmieniłem broń Diabła na #6123. Na oryginale wygląda to bardziej na jakąś gizarmę niż zwykłą włócznię, więc ten element faktycznie wygląda lepiej. Diabeł zyskał także okazały róg wieńczący jego głowę, ale trzyma się on tam tylko dzięki "magii" stud.io (w przypadku fizycznych klocków połączenie nie byłoby możliwe).
Rycerz dostał zdecydowanie dłuższą kopię złożoną z bara 12L zakończonego kulką (chyba jest to maszt łodzi) oraz grotu #24482. Jednak tak jak w przypadku diabelskiego rogu trzyma się to kupy (a docelowo także rycerza) tylko w programie.

Obrazek
Obrazek


Obecność Dürera rzeczywiście jest pokłosiem zestawu z van Goghiem. W założeniu ma on w plenerze rozmyślać nad kompozycją pracy, aby potem przenieść się do pracowni i w jej zaciszu pracować nad miedziorytem. Jeszcze pomyślę nad jakimś sensownym zintegrowaniem obu podstawek. Może jakieś niewielkie wzgórze z którego Albrecht będzie spoglądał na wąwóz...

edit 8.02
Poniżej kompozycja z połączonymi obiema podstawkami i poprawioną kopią rycerza - w tej formie dałoby się ją wykonać fizycznie i prawidłowo umieścić w dłoni rycerza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ