[MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

[MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#1 Post autor: DawKub1922 »

Dziś chciałbym przedstawić swój najnowszy model/modele (:

Wreszcie moja lokomotywa SU46 doczekała się wagonów pasażerskich. Na samym początku plan był taki, że powstanie tylko pomarańczowy wagon pocztowy tzw. "Ambulans", typu 304C. Jednak aby nie robić kolejnego "pudełka", i to w krzykliwym kolorze, zdecydowałem się na zbudowanie pozostałych wagonów. 1szt pierwszej klasy, typu 112A oraz 3szt drugiej klasy, typu 111A. I tak właśnie powstał pociąg pospieszny, o nazwie: "Kolejorz".
Docelowo liczba wagonów wzrośnie ale to już w przyszłości.

Obrazek

Obrazek

Jeśli nic nie mylę to moje wagony są już trzecią klockową wersją. Wcześniej zrobili je Koledzy: Meler i Gomiunddoris.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, mimo że miejscami musiałem pójść na kompromis. Najwięcej chyba właśnie w wagonie pocztowym. O ile czerwony pas na drzwiach do przedziału magazynowego można by zrobić np. naklejką (jednak tu się jeszcze zastanawiam), to z brakiem ryfli na dachu muszę się już pogodzić (:

Brak wnętrza w wszystkich wagonach, to zabieg celowy w myśl zasady: lokomotywa ciężka, wagony lekkie. Dziś wagony nie posiadają jeszcze oznaczeń (klasy, logo przewoźnika etc), muszę niestety jeszcze troszkę zaczekać na swoje kalkomanie.

Nie ukrywam, że przy budowie wagonów inspirowałem się m.in. modelami Macieja Drwięgi, a kilka rozwiązań i pomysłów zastosowałem w swoich modelach. Dzięki czemu wyglądają jak widać (:

To chyba na tyle, zapraszam do galerii oraz nieodłącznej konstruktywnej krytyki (:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


POZdrawiam
Ostatnio zmieniony 2023-02-28, 11:30 przez DawKub1922, łącznie zmieniany 2 razy.
#NSNP

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#2 Post autor: wielkamucha »

Ten ambulans jest wdechowy. Wielka szkoda, że nie ma środka...

Bardzo fajna zbieranina, do tego jeszcze Suka. Planujesz jakieś "dobajerzanie", np. w formie oświetlenia wewnętrznego, czy świateł końca pociągu? Skoro nie ma wnętrza?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#3 Post autor: legosamigos »

Czy lokomotywa ma napęd, tzn jakiś silniczek PF, by poruszyć ten cały skład i czy jeśli jest, to czy da radę uciągnąć cały zestaw? Oczywiście cały skład wygląda imponująco, nawet mimo braku wnętrzności. Gdybyś na pierwszym zdjęciu dał jeszcze bliżej cały skład albo pod innym kątem, to może wyglądałoby to bardziej realnie, bo teraz wygląda jakby cały pociąg wisiał trochę w powietrzu :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#4 Post autor: DawKub1922 »

Dzięki Panowie (:
wielkamucha pisze: 2022-03-07, 22:33 Ten ambulans jest wdechowy. Wielka szkoda, że nie ma środka...

Bardzo fajna zbieranina, do tego jeszcze Suka. Planujesz jakieś "dobajerzanie", np. w formie oświetlenia wewnętrznego, czy świateł końca pociągu? Skoro nie ma wnętrza?
Oświetlenie, owszem myślałem o tym (:
legosamigos pisze: 2022-03-08, 20:41 Czy lokomotywa ma napęd, tzn jakiś silniczek PF, by poruszyć ten cały skład i czy jeśli jest, to czy da radę uciągnąć cały zestaw? Oczywiście cały skład wygląda imponująco, nawet mimo braku wnętrzności. Gdybyś na pierwszym zdjęciu dał jeszcze bliżej cały skład albo pod innym kątem, to może wyglądałoby to bardziej realnie, bo teraz wygląda jakby cały pociąg wisiał trochę w powietrzu :)

Lok ma dwa wózki 9v, jakoś trudno mi przychodzi stosowanie innego systemu zasilania niż 9v właśnie...
#NSNP

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#5 Post autor: Fuku »

Bardzo ładne są te wagony, widac że to już profesjonalne modelarstwo na najwyższym poziomie

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#6 Post autor: DawKub1922 »

Fuku pisze: 2022-03-13, 12:27 Bardzo ładne są te wagony, widac że to już profesjonalne modelarstwo na najwyższym poziomie
Bardzo dziękuję (:
#NSNP

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#7 Post autor: Mestari »

Super dachy zrobione :)

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#8 Post autor: DawKub1922 »

Mestari pisze: 2022-03-15, 16:11 Super dachy zrobione :)

Dzięki (:

To właśnie jeden z tych elementów, przy budowie którego inspirowałem się m.in. modelami Macieja. Lepiej bym tego nie wymyślił, a mógłbym to ino spierniczyć (:
Uznałem więc, że nie ma sensu (próbować) wymyślać koła na nowo.
#NSNP

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#9 Post autor: DawKub1922 »

A więc (:

Skład mam już w komplecie. Pociąg składa się z 9 wagonów (tak sobie to planowałem). Docelowo wszystkie osie wagonów będą na łożyskach, dziś tak jeszcze nie jest. No i, mam w planie oznaczenia do wszystkich wagonów w formie kalkomanii (proces już trwa).
A tu filmik z krótkiego przejazdu (:
POZdrawiam (:
#NSNP

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#10 Post autor: SERVATOR »

Rewelacja!
Ilość wagonów imponująca. I bardzo fajnie, że cały skład tak dostojnie sunie po torach. Nie za szybko, nie za wolno. Akuratnie.
Dorzuć w pierwszym poście fotkę niebieskiego (Warsu).
Ostatnio zmieniony 2023-03-02, 20:50 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#11 Post autor: DawKub1922 »

SERVATOR pisze: 2023-03-01, 20:43 Rewelacja!
Ilość wagonów imponująca. I bardzo fajnie, że cały skład tak dostojnie sunie po torach. Nie za szybo, nie za wolno. Akuratnie.
Dorzuć w pierwszym poście fotkę niebieskiego (Warsu).
Dzięki, miło słyszeć, że się podoba (:
Fotki poszczególnych wagonów będą ale dopiero, jak będą one skończone na typ-top (mam na myśli oznaczenia w formie kalkomanii). Wtedy jeszcze raz pozwolę sobie odświeżyć temat (:
#NSNP

gravelpit
Posty: 3
Rejestracja: 2023-09-15, 14:32

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#12 Post autor: gravelpit »

Hej ,robisz to w jakiejś skali np L czy na czuja ,ja tam w wagonie pasażerskim doliczyłem sie aż 46 studów a sam robie teraz Stonke i zastanawiam się czy 34 study to nie za wiele ,pozdrawiam

Awatar użytkownika
DawKub1922
Posty: 140
Rejestracja: 2016-09-03, 20:04
Lokalizacja: Olszowa

Re: [MOC] "Kolejorz" - pociąg pospieszny.

#13 Post autor: DawKub1922 »

gravelpit pisze: 2023-09-23, 19:35 Hej ,robisz to w jakiejś skali np L czy na czuja ,ja tam w wagonie pasażerskim doliczyłem sie aż 46 studów a sam robie teraz Stonke i zastanawiam się czy 34 study to nie za wiele ,pozdrawiam
Skala... (: haha
Pudła wagonów są długie na 64 a nie 46s
Powiedzmy, że buduję na oko (:
#NSNP

ODPOWIEDZ