[MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#1 Post autor: bigfig2000 »

Cześć,

Chcę Wam przedstawić moją ostatnią pracę nawiązującą do gry BIOSHOCK pod tytułem „Tatuśku, uważaj na genofagi!”.

Szybki zarys kontekstu dla nieznających gry: W utopijnym podwodnym mieście Rapture, większość ludzi od przedawkowania substancji zwanej Adam poprzemieniało się w genofagi (ang. Splicer), które polują na Siostrzyczki (ang. Little Sister) do których należy zadanie wytwarzania i pozyskiwania Adama. Dla ochrony Siostrzyczek przed genofagami przydzielono im ochroniarzy Tatuśków (ang. Big Daddy). Wszystkie te postaci są ludźmi zmodyfikowanymi genetycznie.

Diorama przedstawia jeden z wielu takich pojedynków, które odbywają się na co dzień w tym niezwykłym świecie.

Budując MOCka położyłem nacisk na trzy elementy: umieszczenie i odwzorowanie jak największej liczby charakterystycznych detali z gry, uzyskanie jak największej dynamiki scenki, odwzorowanie stylu art déco zarówno we wnętrzu pomieszczenia jak i samej architektury miasta widzianej w tle za oknem.

Panoramę miasta Rapture widoczną w tle, oprócz jako element gry i MOCka, potraktowałem również jako swoiste ćwiczenie/wyzwanie zbudowania mikroskali, bo jakoś do tej pory nigdy nie miałem okazji. Choć zdawałem sobie sprawę, że w większości nie będzie tego widać w pracy głównej, to postarałem się o takie detale jak podwodne korytarze łączące budynki, czy morską faunę i florę. Można to trochę traktować jak MOCek w MOCku :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na prośbę/pytanie wielu komentujących moją pracę, przed rozebraniem MOCka postanowiłem popróbować zrobić bardziej mroczną wersję zdjęć :) Poniżej efekty. Więcej zdjęć z tej sesji znajdziecie na moim koncie flickr:
https://www.flickr.com/photos/191902850 ... 857198988/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-04-29, 22:34 przez bigfig2000, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#2 Post autor: Skylark90 »

Piękna praca! Co prawda tak naćkane, że pierwotnie myślałem, że to Insomnia, i druga kwestia to zbyt kolorowe jak na Bioshock według mnie, powinno być bardziej mrocznie, ale to drobnostki :) Piękne!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#3 Post autor: Fuku »

Super praca, ładnie oddałeś charakterystyczne dla tej gry elementy. Wg mnie nie jest zbyt kolorowo, w Bioshocku też było kolorowo, tylko przydałyby się dodatkowo jakieś klimatyczne, ciemne zdjęcia

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#4 Post autor: BlackKnight »

Wow! nigdy nie grałem w tę grę, więc nie jestem w stanie ocenić zgodności ale MOC bajerancki! pomysłowe techniki i wszystko razem jak i poszczególne elementy wyglądają super!
Czarna noc

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#5 Post autor: syzygy »

Skylark90 pisze: 2023-03-08, 10:32 myślałem, że to Insomnia
Ja też - ale to duuuuży komplement ;) Świetna praca!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#6 Post autor: Deckard Cain »

Ale super praca. I ten widok zza okna, świetny pomysł. A tatuśka rozpoznałem od razu.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#7 Post autor: bigfig2000 »

Wielkie dzięki Wszystkim za miłe komentarze i pozytywny odbiór!

Porównania do prac Insomni bardzo budujące i pochlebne, ale oczywiście pracuję nad swoją "marką" :D :P

Kwestia użytych kolorów wywołała chyba najwięcej dyskusji w eterze, dlatego pokusiłem się o wyjaśnienie na forum ZT - wszystkich zainteresowanych odsyłam tam, bo nie chcę beznamiętnie kopiować wpisów :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#8 Post autor: Skylark90 »

Ale zrób ze dwa-trzy zdjęcia w takim mrocznym klimacie, albo obrób te gotowe w jakimś programie, pls :)

Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#9 Post autor: bigfig2000 »

Skylark90 pisze: 2023-03-09, 10:44 Ale zrób ze dwa-trzy zdjęcia w takim mrocznym klimacie, albo obrób te gotowe w jakimś programie, pls :)
Prawdopodobnie spróbuję podejść jeszcze raz do zrobienia fotki z jakimś punktowym światłem i próbą narzucenia mroku, choć nigdy wcześniej tego nie robiłem więc trudno mi w tej chwili ocenić, jak to wyjdzie.
A co do programu, to jestem noga w tej dziedzinie. Jeśli znajdę kogoś chętnego do pomocy, to bez problemu udostępnię surowe fotki - może ten ktoś da radę coś z tego wycisnąć... ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#10 Post autor: eric trax »

Big tatusiek rozpoznawalny to fakt. Szkoda jednak że nie pokusiłeś się o zbudowanie go nie w oparciu o figa tylko całkiem customowo. Mogłby wyjść masywniejszy i jeszcze lepszy. Praca super!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#11 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajna praca!
Kolorowa, super dynamiczna, zwarta estetycznie. Mi się z Insomnią nie skojarzyła..;) Chociaż troszkę podobieństw jest, to jednak Twoja praca ma inny specyficzny styl.
Brawo!

Awatar użytkownika
bigfig2000
Posty: 30
Rejestracja: 2022-02-10, 12:49
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#12 Post autor: bigfig2000 »

Szygalew pisze: 2023-03-13, 23:06 Bardzo fajna praca!
Kolorowa, super dynamiczna, zwarta estetycznie. Mi się z Insomnią nie skojarzyła..;) Chociaż troszkę podobieństw jest, to jednak Twoja praca ma inny specyficzny styl.
Brawo!
Wielkie dzięki :)
eric trax pisze: 2023-03-11, 23:00 Big tatusiek rozpoznawalny to fakt. Szkoda jednak że nie pokusiłeś się o zbudowanie go nie w oparciu o figa tylko całkiem customowo. Mogłby wyjść masywniejszy i jeszcze lepszy. Praca super!
Z jednej storny tak, a z drugiej nie :) Na początku faktycznie próbowałem zrobić go z klocków, ale niespecjalnie mi się podobał efekt końcowy. Gdy przeglądałem internet, to też żadna klockowa wersja mi się nie podobała, którą mógłbym odgapić... Natomiast nigdzie nie znalazłem fajnego Tatuśka w formie figa, dlatego potraktowałem to jako wyzwanie.
Skylark90 pisze: 2023-03-09, 10:44 Ale zrób ze dwa-trzy zdjęcia w takim mrocznym klimacie, albo obrób te gotowe w jakimś programie, pls :)
Mówisz masz :) Do głównego posta wstawiłem kilka fotek w mroczniejszym klimacie. Mam nadzieję, że przypadły do gustu!!

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#13 Post autor: Skylark90 »

bigfig2000 pisze: 2023-04-29, 22:39 Do głównego posta wstawiłem kilka fotek w mroczniejszym klimacie. Mam nadzieję, że przypadły do gustu!!
Oj tak, oddają, dziękuję bardzo!

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Tatuśku, uważaj na genofagi!!

#14 Post autor: Jahoo »

Nie zauważyłem tego wątku. Baaardzo dobre i dużo detali. Gratuluję!
GBC!

ODPOWIEDZ