[MOC] Pocztówki od Janka G.

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 913
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Pocztówki od Janka G.

#1 Post autor: Johan »

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Janek Grzmot, znany również jako Johnny Thunder, archeolog, awanturnik, globtroter, lider sześciu wypraw z sześciu rzutów serii Adventurers. W tym modelu chciałem nawiązać do jego przygód, może uczcić 25 lat wspaniałej serii, a na pewno ponownie spróbować swoich sił w Ideas. To ostatnie się nie udało, bo przejście ze zgłoszeniem przez moderację tym razem przerasta moje siły.

MOC ten jest pracą wspólną moją i mojej przyjaciółki Vanthiki, która zaprojektowała znaczki na tile'ach 2x3, przygotowała tła i wyrenderowała cyfrowe modele. Niestety, musieliśmy się ograniczyć do wersji cyfrowej - praktycznie każda pocztówka wykorzystuje kilka klocków, które w tym kolorze nie występują w palecie lego. Dało to dużą swobodę twórczą, ale żałuję że nie mogę wziąć modelu w ręce. Liczę że w przyszłości przynajmniej niektóre pocztówki staną się wykonalne.

wielkamucha
Posty: 796
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#2 Post autor: wielkamucha »

Mi wystarczy w wersji cyfrowej.

Wspaniałe jest ujęcie perspektywy w Twoim wykonaniu. Przedsmak tego dałeś już w "Kosmicznych Opowieściach" (tak sobie swobodnie "przetłumaczyłem" ;), ale nr 3 jest po prostu rewelacyjny. Zaraz za nim nr 2, a potem 1, która choć pozornie dosyć oszczędna, jest przez to naprawdę wysmakowana. Podoba mi się ta gra cienia zrobiona DkTanem. Również te study na obu piramidach są super.

Nie myślałeś, żeby wydać je "w realu", np. zrobione z tektury, z zachowanie skali prawdziwych klocków? Jako dodatkowy "bajer" można by zrobić przetłoczenia akcentujące wszystkie iejsca łączenia klocków/kafli - żeby wyglądało, jakby złożone z mniejszych elementów...

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#3 Post autor: Fuku »

Super pomysł i wykonanie. Czemu nie przeszły na Ideas? Dobrze kojarzę, że jest tam idiotyczna zasada, że nie można zgłosić czegoś w tematyce istniejących serii lego?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#4 Post autor: Kirysowaty »

Wszystkie są obłędne, nie mogę oczu oderwać. Naprawdę ciężko byłoby mi wskazać pocztówkę, która podoba mi się najbardziej, ale w ostateczności postawiłbym chyba na tę z amazońskiej dżungli - duże wrażenie zrobił na mnie ten kontrast pomiędzy słonecznym tłem a zacienionym pierwszym planem. Jednocześnie muszę przyznać, że ta z Wyspy Dinozaurów jest zdecydowanie najbardziej pomysłowa, dłuższą chwilę zajęło mi ogarnięcie, że pteranodon jest złożony z mniejszych elementów, a bardzo naturalnie wyglądająca plaża na wyspie składa się z różnego rodzaju kłów i rogów.
Ostatnio zmieniony 2023-03-05, 14:20 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#5 Post autor: Ciamek »

Znów artystyczne cudo! : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 913
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#6 Post autor: Johan »

Dziękuję za miłe słowa :)

wielkamucha - to jest niezły pomysł z tym wydrukiem. Aż chyba go zrealizuję, tak jak patrzę druk pocztówek to jakieś grosze. Dzięki!

Fuku - najpierw odrzucili, bo więcej niż jedno IP (bo Adventurers, Piramidy to IP, Tadż Mahal to IP - mimo iż nie mam go w tym projekcie, to oni wiedzą lepiej) oraz mają obecnie w ofercie zestaw oparty o Piramidy. Jak wymieniłem piramidy na hieroglify, to mi odrzucili, bo nie zastosowałem się do ich wytycznych. Nie raczyli już napisać jakich. Nawet nie ma jak z nimi dyskutować, jedyne co można zrobić zo zgłosić ponownie z jakimiś zmianami, wiec dałem sobie spokój - szkoda moich nerwów.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 420
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#7 Post autor: MarcinMK »

Świetne to jest, po prostu świetne, ładne i inne.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#8 Post autor: Falcrum »

Johan pisze: 2023-03-06, 09:40 Fuku - najpierw odrzucili, bo więcej niż jedno IP (bo Adventurers, Piramidy to IP, Tadż Mahal to IP - mimo iż nie mam go w tym projekcie, to oni wiedzą lepiej) oraz mają obecnie w ofercie zestaw oparty o Piramidy. Jak wymieniłem piramidy na hieroglify, to mi odrzucili, bo nie zastosowałem się do ich wytycznych. Nie raczyli już napisać jakich. Nawet nie ma jak z nimi dyskutować, jedyne co można zrobić zo zgłosić ponownie z jakimiś zmianami, wiec dałem sobie spokój - szkoda moich nerwów.
Ehhh, szkoda gadać, Ideas to jeden wielki żart, nie da się policzyć ile wspaniałych pomysłów które miesiącami zchodziłyby z półek w tempie przekraczającym tempo produkcji zostało odrzuconych przez idiotyczne decyzje TLG.

A pocztówki oczywiście wspaniałe :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Pocztówki od Janka G.

#9 Post autor: SaperPL »

Poleciłbym spróbować jednak przebić się przez moderację ideas bo pocztówki są świetne, chociaż pytanie jest czy nie lepiej dogadać się z jakimś buildamoc albo którymś chińskim producentem.

Mam przypuszczenie że mogłeś trafić na jakiegoś dzbana który odrzuca za byle co i jak spróbujesz w innym momencie to ktoś inny Ci to przepuści.

Ja sobie kompletnie odpuściłem ideas po tym jak powiedzieli Racing Brick'owi jak wybierają i doszłem do wniosku że to kompletnie jest nie fair że oni przyjmują projekty których z założenia nigdy nie zamierzają wydać jako ideas ale kładą łapę na prawach do takich projektów.

ODPOWIEDZ