Brick Creek 2023 - makieta Technic

Termin wystawy: 24-25.06.2023
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Brick Creek 2023 - makieta Technic

#1 Post autor: eric trax »

Na ostatniej wystawie w Pszczynie pomysł na makietę technic sprawdził się w mojej ocenie 9/10. Z doświadczeniami z poprzednich wystaw, gdzie udało się pokazać całość proponuję zorganizować zabawę raz jeszcze. Na temat poprzednich edycji możecie przeczytać TUTAJ. Znajdziecie tam również założenia całego projektu.

Ostatnie aktualne zdjęcie rozkładu wygląda tak jak poniżej (SIŁA!!!):

Obrazek

Aktualny plan makiety:

Cała makieta znajduje się na 10 pomalowanych płytach OSB zapewniających absolutnie gładką powierzchnię. Obieg zaczynamy od stanowiska koparek. W tym roku po lewej pojawi się nowa maszyna ładująca, której wielkość pozwoli bez problemu załadować kruszarkę. Samą kruszarkę będzie napełniać też moja ładowarka. Scorpion dawał radę ale buduję coś większego i jeszcze wydajniejszego. Mile widziana będzie kolejna koparka/ładowarka tak, aby robić zmiany operatorów. Dalej sortownia noniusza. To już chyba wersja 3 i dopracowana na tyle, że bez przerw będzie pracować cały weekend. Za sortownią ustawimy móje taśmy ze zbiornikami (jeden z nich uruchomiany czujnikiem EV3). Jest też silos przejazdowy. Ten jednak wymaga dopracowania, choć dojrzewam do tego, by zbudować coś innego w to miejsce. Materiał z końcowych punktów odbierają oczywiście wszelkiej maści wywrotki czy wozidła. Na ostatniej wystawie były to dwa wozidła moje i Noniusza oraz wywrotka Porsche96. Fasolę odwozimy pod stanowisko koparek i cykl zaczyna się od nowa.

Całością sterujemy za pomocą regulatorów kolejkowych. To najwygodniejsza forma ustawienia prędkości transpotu fasoli. Plan jaki założyłem na ten rok wygląda jak niżej:

Obrazek

Czym dysponujemy czego potrzebujemy?


Proszę pamiętać że dla spójności zachowujemy skalę ~1:17 dla wszystkich maszyn. Na tą chwilę na 100% zadeklarowałem się ja i Noniusz. Zapraszam również innych do zabawy. Przyda się na pewno jakaś ładowarka i wywrotki/wozidła. Ja przywiozę tego sporo, więc jeśli ktoś ma ochotę pobawić się w operatora niech zabierze pad od PS4 jeśli ma udostępnię mu wozidło :)

Jeśli ktoś chce wziąć udział proszę wpisać się w arkuszu.To ułatwi rozstawienie całości.
ARKUSZ UCZESTNIKÓW MAKIETY BRICK CREEK 2023

Co się przyda:
- jeszcze 1 lub 2 koparki tak aby można było pracować na zmianę
- jedna lub dwie ładowarki tutaj też dobrze się zmieniać
- wozideł, wywrotek przynajmniej dwie sztuki
- taśmociąg około 80-100cm

WAŻNA informacja jest taka aby utrzymać obroty koła napędowego na poziomie 22 RPM co przy użyciu silnika L daje przełożenie 1:9 a przy XL jakieś 1:4,6. Dzięki temu sprawniej będzie ustawić prędkości poszczególnych sekcji.


Zdjęcia z poprzednich wystaw


Poniżej kilka zdjęć z dwóch tegorocznych wystaw. Widać na nich ustawienie maszyn i zobaczyć jak to wszystko wygląda realnie oraz czerpać inspiracje :)

Warszawa 2021:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poznań 2021:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam do dołączenia, bo zabawa jest przednia a czas leci na prawdę niepostrzeżenie :) Jeśliuczestnicy poprzednich edycji mają jakieś przemyślenia lub propozycje na ten rok proszę o sugestie tutaj. Jeśli pracujecie nad czymś nowym pochwalcie się zdjęciami WIP!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: Brick Creek 2023 - makieta Technic

#2 Post autor: Bricksley »

Ja ze swojej strony wezmę zeszłoroczną spycharkę Dressty i pojawi się ładowarka gąsienicowa - powiedzmy status w budowie :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Brick Creek 2023 - makieta Technic

#3 Post autor: Skylark90 »

Wpisany :) Na 100% masz we mnie operatora z dwoma padami (jeden odpowiednik do PS4, a drugi Steelseries Zeemote, taka miniaturka, ale do wozidła da radę). Mam nadzieję, że dowiozę również działającą ładowarkę v.2. No i jeśli dowiozę ładowarkę to na 95% dowiozę też wozidło. Czasu jeszcze trochę jest, cisnę, żeby się wyrobić.

ODPOWIEDZ