[MOC] Soulless One

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Soulless One

#1 Post autor: Fuku »

Cześć, przedstawiam swój najnowszy MOC z uniwersum Gwiezdnych Wojen, który stworzyłem dla Brickvaulta. Soulless One to nazwa myśliwca używanego przez Generała Grievousa podczas Wojen Klonów, jest to zmodyfikowany myśliwiec Belbullab-22. Wzorowałem się przede wszystkim na wersji z animacji Wojny Klonów, nie na wersji filmowej, statek ma bardzo cięzkie kształty do odtworzenia z klocków, ta wersja wydawała się jednak nieco bardziej przystępna, szczególnie ze względu na dedykowany kokpit z nadrukiem z oficjalnych setów (wersja filmowa ma kokpit wyraźnie węższy). Stworzyłem do niego 2 podstawki - klasyczną, prostą i czarną oraz nietypową, z miejscem na kolekcję mieczy świetlnych Grievousa, pokojem kontrolnym jak w zamku Grievousa pokazanym w animacji i miejscem na 2 dodatkowe figurki (w moim jest to Magna Guard i osobisty droid Grievousa)

Filmik:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyznam się, że popełniłem jeden dość znaczący błąd, mianowicie mimo że wzorowałem się na wersji statku z animacji TCW, sugerowałem się oficjalnymi wymiarami, które prawdopodobnie dotyczą wersji z filmu. Założyłem że są takie same i dopiero po wypuszczeniu modelu zwróciłem uwagę, że wersja z animacji ma bardziej cofnięty kokpit i jest po prostu dłuższa. Jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądało, czy poleci update czy będą 2 wersje (bo zawsze ktoś może zmierzyć wydłużoną wersję i powiedzieć, że jest niezgodna z oficjalnymi wymiarami). Ale wersja dłuższa o 2 study jest już też w 100% gotowa i wygląda tak:

Obrazek

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Soulless One

#2 Post autor: syzygy »

Widziałem na insta, świetna robota i obłędne obłości:)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Soulless One

#3 Post autor: Szygalew »

Piękny jest! Mimo, że bezduszny.. ;)
To pewnie moje wrażenie i niewiedza, ale wydaje mi się jakby za krótki, za krępy..
Co nie zmienia faktu, że piękny :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Soulless One

#4 Post autor: Fuku »

Dziękuję, cieszę się, że się podoba!

@Szygalew a widziałeś to co napisałem przed ostatnim zdjęciem? Bo generalnie dobrze Ci się wydaje... ;P

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Soulless One

#5 Post autor: Maciek Johannes »

Naprawdę ładny pojazd! Podobają mi się szczególnie te paski i "ogon" z tyłu. Tylko czy te skrzydła nie są trochę zbyt masywne?
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Soulless One

#6 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze: 2023-03-18, 16:30 @Szygalew a widziałeś to co napisałem przed ostatnim zdjęciem? Bo generalnie dobrze Ci się wydaje... ;P

:D
No bo po co czytać opis, nie? ;)
A jeszcze dodam, że patrzyłem na ostatnie zdjęcie i pomyślałem: Nie no tu jakby dłuższy. Ale to pewnie takie ujęcie..;p
Dawno sam siebie tak nie rozbawiłem :)
..
Ten dłuższy jest o niebo lepszy!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Soulless One

#7 Post autor: Falcrum »

Sądzę, że już dawno zasłużyłeś by postawić Twoje konstrukcje w tej samej kategorii co te dmaca i Jeraca, a ten myśliwiec tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza, w szczególności wiedząc jak absurdalne kąty miał oryginał i jak dobrze zostały oddane w naszym ukochanym, prostokątnym systemie elementów. Niesamowite jak udało Ci się oddać charakter pojazdu, co przede wszystkim widać na drugim i trzecim zdjęciu. Zastosowanie paneli z Technica również zasługuje na pochwałę, od teraz częściej będę szukał okazji do ich wykorzystania.

Niełatwy będzie marcowy konkurs na MOC miesiąca, a to dobrze bo najwcześniej sam mam zamiar opublikować w kwietniu :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Soulless One

#8 Post autor: Fuku »

Maciek Johannes pisze: 2023-03-18, 17:19 Naprawdę ładny pojazd! Podobają mi się szczególnie te paski i "ogon" z tyłu. Tylko czy te skrzydła nie są trochę zbyt masywne?
Dzięki! Możliwe, że są nieco zbyt masywne. choć nieznacznie. W oryginale też są dość masywne, z niektórych perspektyw statek wygląda jak taka bulwa :D
Szygalew pisze: 2023-03-18, 17:44
Fuku pisze: 2023-03-18, 16:30 @Szygalew a widziałeś to co napisałem przed ostatnim zdjęciem? Bo generalnie dobrze Ci się wydaje... ;P

:D
No bo po co czytać opis, nie? ;)
A jeszcze dodam, że patrzyłem na ostatnie zdjęcie i pomyślałem: Nie no tu jakby dłuższy. Ale to pewnie takie ujęcie..;p
Dawno sam siebie tak nie rozbawiłem :)
..
Ten dłuższy jest o niebo lepszy!
Tak myślałme, że nie zwróciłeś uwagi na tamten dodatkowy akapit, ale ja też go trochę ukryłem ;P
Też wolę dłuższą wersję. Ostatnio zmieniłem jeszcze inne drobne detale, które mnie gryzły i myślę, że wystarczy prac nad tym modelem. W swoim czasie wrzucę zdjęcia
Falcrum pisze: 2023-03-19, 13:23 Sądzę, że już dawno zasłużyłeś by postawić Twoje konstrukcje w tej samej kategorii co te dmaca i Jeraca, a ten myśliwiec tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza, w szczególności wiedząc jak absurdalne kąty miał oryginał i jak dobrze zostały oddane w naszym ukochanym, prostokątnym systemie elementów. Niesamowite jak udało Ci się oddać charakter pojazdu, co przede wszystkim widać na drugim i trzecim zdjęciu. Zastosowanie paneli z Technica również zasługuje na pochwałę, od teraz częściej będę szukał okazji do ich wykorzystania.

Niełatwy będzie marcowy konkurs na MOC miesiąca, a to dobrze bo najwcześniej sam mam zamiar opublikować w kwietniu :)
Dzięki Falcrum! Właśnie się zorientowałem, że tych samych paneli uzyłem w x-wingu, mogą być naprawdę przydatne. Jednak im wieksze, tym mniejsza przydatność w zwykłym Systemie. W mocu miesiąca nie widzę dużych szans, ze względu na niszowość pojazdu i tematykę ogólnie ;P

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Soulless One

#9 Post autor: Fuku »

Zrobiłem trochę zdjęć modelu który mam w domu - ta wersja jest dłuższa o 2 study. Na Brickvaulcie miały być zdjęcia obydwu wariantów, niestey ostatnio powiedzieli że nie mają czasu na przebudowę, więc wziąłem sprawy w swoje ręce, choć zdjęcia są gorszej jakości ;p

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Soulless One

#10 Post autor: Falcrum »

O modelu się wypowiadałem, fajny lekarz Grievousa, tylko te pałki Magnaguardów jakieś długie.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Soulless One

#11 Post autor: Fuku »

Są za długie, to prawda, pomyślałem że te "pioruny" będą fajnie pasować, ale nie wymysliłem jak to lepiej legalnie połączyć i jest jak jest... specjalnie te pioruny zamawiałem na BL więc mi teraz szkoda je wywalać ;p

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Soulless One

#12 Post autor: Falcrum »

Jakby nie było dla BL to bym zamocował dwoma barami z clipem połączonymi wężykiem pneumatycznym i problem z głowy :P

Ewentualnie ramieniem droida w LBG:
Obrazek
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ