[RYSUNEK] zielony rycerz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

[RYSUNEK] zielony rycerz

#1 Post autor: Maciek Johannes »

Tak, wiem, miałem budować... Ale tak mnie po prostu natchnęło i musiałem coś narysować.
Ten rysunek zajął mi trochę więcej czasu niż poprzedni, bo ponad 40 minut. Robiony tą samą techniką, czyli szkic ołówkiem, poprawiony cienkopisem i pokolorowany. W tym wypadku chciałem oprócz samego rycerza narysować też fragment murów i bramę, co zresztą zrobiłem, ale brama niestety wyszła krzywo :(. W tle znowu jasnobrązowe pagórki i znowu las, tym razem liściasty. No i obowiązkowe niebo w barwach zachodzącego słońca. Największe problemy miałem z kolorem włosów figurki - nie miałem kredki w kolorze, który przypominałby normalny legowy tan, a nie chciałem robić ich żółtych. Ostatecznie połączyłem kolor złoty z żółtym i przykryłem delikatnie brązowym. Dwa etapy procesu tworzenia minifiga i efekt końcowy:
IMG_20230318_132511.jpg
IMG_20230318_132511.jpg (20.12 KiB) Przejrzano 276 razy
IMG_20230318_133619.jpg
IMG_20230318_133619.jpg (26.02 KiB) Przejrzano 276 razy
IMG_20230318_165923.jpg
IMG_20230318_165923.jpg (61.41 KiB) Przejrzano 276 razy

Szygalew
VIP
Posty: 1586
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#2 Post autor: Szygalew »

Maciek Johannes pisze: 2023-03-18, 17:46 Tak, wiem, miałem budować... Ale tak mnie po prostu natchnęło i musiałem coś narysować.
No i fajnie, że natchnienie Cię naszło. To jest bardzo ładne. Krzywe, ale ładne ;).
Natomiast musisz zrozumieć, że to nie jest forum do prezentowania rysunków, ale forum do prezentowania budowli z klocków LEGO..
I to, że Twój rysunek jest sympatyczny nic w tej kwestii nie zmienia. To nie miejsce nań.
;)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#3 Post autor: Falcrum »

Szygalew pisze: 2023-03-18, 19:54 No i fajnie, że natchnienie Cię naszło. To jest bardzo ładne. Krzywe, ale ładne ;).
Natomiast musisz zrozumieć, że to nie jest forum do prezentowania rysunków, ale forum do prezentowania budowli z klocków LEGO..
I to, że Twój rysunek jest sympatyczny nic w tej kwestii nie zmienia. To nie miejsce nań.
;)
Ciężko się z Szygalewem nie zgodzić. Można oczywiście próbować nagiąć znaczenie "Klubu Dorosłych Fanów LEGO", ale przede wszystkim jako społeczność jesteśmy zainteresowani klockami, plastikowymi, bądź wirtualnymi. Nawet gdyby rysunki przechodziły, nie otrzymasz pod nimi wiele interakcji, gdyż osoby z forum często nie wiedzą wiele o rysowaniu i nie będą w stanie ocenić pracy czy udzielić rad. Jest natomiast jedna czynność, na której wszyscy tutaj się znamy i jest nią budowanie z klocków LEGO - mamy nawet kilku światowej klasy ekspertów w tej sprawie.

Mówiąc to, ja i Szygalew, zachęcamy do budowania, przykładowo możesz spróbować odwzorować swój rysunek z elementów duńskiego producenta.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#4 Post autor: Maciek Johannes »

A czy filmy lego stop motion są tu dobrze widziane?
Bo z budowaniem muszę poczekać do kwietnia, robię remont i na razie klocki poszły do piwnicy.
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

Szygalew
VIP
Posty: 1586
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#5 Post autor: Szygalew »

Maciek Johannes pisze: 2023-03-18, 22:32 A czy filmy lego stop motion są tu dobrze widziane?
Bo z budowaniem muszę poczekać do kwietnia, robię remont i na razie klocki poszły do piwnicy.
Ad.1 Tak, jeżeli obiektem na zdjęciach będą klocki LEGO.
Ad. 2 Jest marzec. Wydaje mi się, że do kwietnia jest niedaleko..
Czy jeśli my cierpliwie poczekamy, to i Ty dasz radę? ;)

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#6 Post autor: Maciek Johannes »

Szygalew pisze: 2023-03-18, 22:43
Ad.1 Tak, jeżeli obiektem na zdjęciach będą klocki LEGO.
Ad. 2 Jest marzec. Wydaje mi się, że do kwietnia jest niedaleko..
Czy jeśli my cierpliwie poczekamy, to i Ty dasz radę? ;)
Oczywiście, że dam. Tylko że kolekcja mała, więc i MOCe małe i jakość konstrukcji też raczej troche ucierpi.
Jeśli chodzi o filmy, to dobrze, bo mam trochę w zanadrzu (oczywiście obiektem na zdjęciach są klocki lego :)), nie są za dobre, ale są :)
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#7 Post autor: Falcrum »

Jak zrobisz dobre zdjęcia, to nikt nawet nie zauważy, że MOC wybrakowany - dasz radę :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [RYSUNEK] zielony rycerz

#8 Post autor: Maciek Johannes »

Falcrum pisze: 2023-03-19, 00:03 Jak zrobisz dobre zdjęcia, to nikt nawet nie zauważy, że MOC wybrakowany - dasz radę :)
Mam nadzieję ;) ale niestety nie mam dobrej kamery tylko jakiegoś najtańszego canona za dwie stówki. Trudno, da się jakoś radę. :)
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

ODPOWIEDZ