[MOC] Spelunky 2 - sklep

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Spelunky 2 - sklep

#1 Post autor: Toltomeja »

Spelunky 2 to jedna z najlepszych gier komputerowych, w jakie grałem. Polega na przedzieraniu się przez generowane losowo poziomy, w których roi się od pułapek i przeciwników. Brzmi prosto, ale jest w niej zaskakująco dużo mechanik, które wchodzą w reakcje łańcuchowe i potrafią stworzyć wielki chaos.

Nie stać cię na jetpack w sklepie? Żaden problem, można go ukraść! Sklepikarzowi jednak się to nie spodoba, więc będzie cię gonić ze strzelbą jeszcze przez kilka poziomów. Na szczęście jetpack pozwoli przed uciec przed zagrożeniem... Dopóki nie wybuchnie. A często wybucha.

Tak wygląda sklep w grze:
Obrazek

A tak w moim wykonaniu:
Obrazek

Do tej scenki postanowiłem też dodać jaskiniowca z działkiem plazmowym. Na Spelunky Wiki, skąd pochodzi ten obrazek, był bardzo trafnie podpisany: "jaskiniowiec władający większą siłą, niż jest w stanie pojąć".
Obrazek

Parę zbliżeń:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-03-28, 21:56 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: Spelunky 2 - sklep

#2 Post autor: Fuku »

Genialnie Ci to wyszło. Naprawdę ładnie odwzorowałes zarówno postaci jak i otoczenie, całość wygląda jak z gry. Najbardziej podoba mi się sklepikarz. Jedynie gość w kapeluszu mógłby mieć większy nos ;)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: Spelunky 2 - sklep

#3 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze: 2023-03-19, 22:25 Genialnie Ci to wyszło. Naprawdę ładnie odwzorowałes zarówno postaci jak i otoczenie, całość wygląda jak z gry. Najbardziej podoba mi się sklepikarz. Jedynie gość w kapeluszu mógłby mieć większy nos ;)
Pełna zgoda, ale ten bright green, ojej, jak ja nie lubię tego koloru... zawsze wygląda jak prześwietlony zielony - oczywiście to nie Twoja wina, domyślam się że budowałeś z tego co miałeś, ale olive green tak pięknie wpasowywałby się w bogatą już gamę pociemnionych, przybrudzonych kolorów. Tak, zdecydowanie jestem fanboyem olive green.

Figurki natomiast, wyszły fenomenalnie, choć nos górnika aż się prosi by zrobić z

Obrazek

gdyby nie że klocek nie istnieje w medium nougat (co naprawdę w tej sytuacji boli).

Usta jaskiniowca, głowa kupca (przede wszystkim głowa kupca) wyszły za to wspaniale. Jest moc!

P.S. Zapomniałeś dodać [MOC] przed tytułem pracy
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

Re: [MOC] Spelunky 2 - sklep

#4 Post autor: Toltomeja »

Dzięki!

Faktycznie, oliwkowy by się sprawdził jako roślinność w poziomie. Podczas budowy nie przyszło mi to do głowy, ale kiedy obrazki są jeden pod drugim, widać różnicę w kolorze.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Spelunky 2 - sklep

#5 Post autor: eric trax »

Jakie to jest dobre!!! Roślinność z ułożona w pionie i wykorzystanie stylistyki brickheadz to strzał w 10. Legowa aura oddaje klimat gry. Tylko jaskiniowiec powinien bardziej przypominać bobra :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Spelunky 2 - sklep

#6 Post autor: legosamigos »

Nie znam gry, więc nie wiem o co tam chodzi, choć przypomina mi trochę grę Super Mario Bros. Ale może się mylę. Postacie wyglądają rewelacyjnie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Spelunky 2 - sklep

#7 Post autor: SaperPL »

Świetnie to wygląda. Trochę przepalone to zdjęcie na tych roślinkach dookoła, ale model super :D

ODPOWIEDZ