[MOC] Historia Polski, część I

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#16 Post autor: BlackKnight »

wszystkie scenki świetne! Niezwykłe ile można zmieścić na 144 studach powierzchni :)
Czarna noc

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#17 Post autor: Jaskier »

wielkamucha pisze: 2023-03-02, 15:22 Ooo, nr 3 nie znałem? Ignorant ze mnie...
Tunika joannity to kalkomania, naklejka?

Najbardziej podoba mi się 3 i 5.
Dzięki!
Udział Henryka Sandomierskiego w krucjacie jest na poły legendarny, ale pasował mi do historii opowiadanej w ramach części pierwszej cyklu (wprowadzenie chrześcijaństwa na ziemiach polskich , teocentryzm epoki), no i mogłem zbudować coś tanowego i wykorzystać te limonkowe liście palmowe. :D
BlackKnight pisze: 2023-03-02, 16:33 wszystkie scenki świetne! Niezwykłe ile można zmieścić na 144 studach powierzchni :)
Dzięki! Narzuciłem sobie taki format i jestem zadowolony z tego, co udaje mi się z niego wycisnąć.
12x12 to wbrew pozorom sporo, zwłaszcza jeśli zostawiam sobie margines odnośnie wykraczania poza ramkę. Takie małe scenki buduje się dość szybko, nie pochłaniają wielu zasobów, dają możliwość popróbowania różnych technik, a jednocześnie są na tyle łatwe do zagospodarowania, że trudno w nich uzyskać efekt pustej przestrzeni (przy 16x16 jest o to o wiele łatwiej).

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#18 Post autor: Fuku »

Wszystkie prace trzymają naprawdę wysoki poziom. W trójce te blanki snotem świetne. No i podziwiam, ze w czwórce w tak małej przestrzeni upchnąłeś pełnoprawną wieżę :)

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#19 Post autor: Jaskier »

Fuku pisze: 2023-03-04, 12:58 Wszystkie prace trzymają naprawdę wysoki poziom. W trójce te blanki snotem świetne. No i podziwiam, ze w czwórce w tak małej przestrzeni upchnąłeś pełnoprawną wieżę :)
Dzięki! Zależało mi na tym, żeby utrzymać ten sam styl i klimat budowli. Z blankami było trochę gimnastyki, ale obecnie są dostępne wszystkie rodzaje bracketów w tanie, więc koniec końców się udało.
Zastanawiałem się, czy wieża nie będzie za duża, ale ostatecznie w zestawieniu z innymi scenkami aż tak bardzo nie odstaje. ;)

Dodałem szóstką scenkę. ;)

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#20 Post autor: Maciek Johannes »

Świetny pomysł! Mnie najbardziej podoba się najazd tatarów.
P. S.
Genialny patent na okna z nóg! :-) (moc z rządami Kazimierza Wielkiego)
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#21 Post autor: Maks »

Rewelacja, świetnej tematyki się podjąłeś :). Najlepsze pierwsze dwie scenki, ale co tu się dziwić, skoro związane z moim rodzinnym miastem!

GalaktyczneKlocki
Posty: 48
Rejestracja: 2022-07-24, 14:59

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#22 Post autor: GalaktyczneKlocki »

Ciężko wybrać jedną, każda ma coś co przykuwa wzrok i pozostaje w pamięci. Podoba mi się przyjęte założenie, że ograniczamy przestrzeń ale tylko w dwóch wymiarach, a góra? - sky is the limit. :D

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#23 Post autor: Jaskier »

Dzięki za komentarze! ;)

Dodałem kolejne scenki i jest już komplet - dziesięć wydarzeń lub postaci. Uzupełniłem też całość o opisy poszczególnych scenek.
Publikacja Części II zaplanowana na lato 2023. ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Historia Polski, część I

#24 Post autor: eric trax »

Genialne są te prace. Najbardziej moją uwagę przykóło drzewo z Bitwy pod Grunwaldem, wygląda bardzo realistycznie oraz żyrandol ze Zjazdu Gnieźnieńskiego. Fantastycznie wykorzystany ster. Brawo!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ