[MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#16 Post autor: syzygy »

Dziękuję, wszystkie bardzo fajne, a najbardziej podoba mi się Chrysler :)

..no i jeszcze auto Nacho :D

AMC Javelin '73

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#17 Post autor: Falcrum »

Maks pisze: 2023-03-27, 10:53 Sugerowałbym jednak uniknąć tego masochizmu, dlatego podrzucam koledze szyzgy inne ciekawe auta z uniwersum Breaking Bad i Better Call Saul do zbudowania :)
Może samochód ten nie wygląda dobrze, za to jest nieziemsko brzydki :)

Mimo to chętnie bym zobaczył syzygy'ego podejście do tematu, gdyż pod względem konstrukcyjnym jest on dosyć ciężkim tematem.

A Jeep naprawdę ładny, imitacja drewna w tym wypadku robi nieproporcjonalnie dużo, ośmielę się stwierdzić że bez niej pojazd byłby nudny.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#18 Post autor: syzygy »

Dziękuję! :)
Falcrum pisze: 2023-03-27, 13:00 Mimo to chętnie bym zobaczył syzygy'ego podejście do tematu, gdyż pod względem konstrukcyjnym jest on dosyć ciężkim tematem.
Trudno by było go oddać poprawnie, na moim poziomie.. :) A że efekt końcowy i tak byłby kiepski (shit in, shit out), to wolałbym się męczyć z czymś dającym nadzieję :)
Fuku pisze: 2023-03-26, 19:16 Choć wersja z oponami miejskimi mniej mi się podoba, same koła jakies takie za proste się wydają
Też to tak widze, tak jakoś "łyso" na nich wygląda :) ..a na instagramie zagłosowałeś na "city"... :P

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#19 Post autor: Fuku »

syzygy pisze: 2023-03-27, 21:08 Dziękuję! :)
Falcrum pisze: 2023-03-27, 13:00 Mimo to chętnie bym zobaczył syzygy'ego podejście do tematu, gdyż pod względem konstrukcyjnym jest on dosyć ciężkim tematem.
Trudno by było go oddać poprawnie, na moim poziomie.. :) A że efekt końcowy i tak byłby kiepski (shit in, shit out), to wolałbym się męczyć z czymś dającym nadzieję :)
Fuku pisze: 2023-03-26, 19:16 Choć wersja z oponami miejskimi mniej mi się podoba, same koła jakies takie za proste się wydają
Też to tak widze, tak jakoś "łyso" na nich wygląda :) ..a na instagramie zagłosowałeś na "city"... :P
No właśnie wiem, kliknałem nie to co chciałem i się nie dało już cofnąć, przynajmniej ja nie wiem jak ;P

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#20 Post autor: Skylark90 »

Świetny model! Kolejny do kolekcji, genialne przełamanie ostatnich kolorów tym bright green. No i to drewno - cudo! Co do kół - świetnie, że pokazałeś go też na drogowych, trochę na to czekałem :) Moim zdaniem w aktualnym stanie lepiej wygląda na drogowych, aczkolwiek te traktorowo-terenowe też są świetne, tylko prosi się o więcej prześwitu pomiędzy kołem a nadkolem - teraz nie ma właściwie żadnych właściwości terenowych, bo nie ma miejsca na skok zawieszenia. Wersje terenowe na zdjęciach (oryginał) też zdają się mieć większy prześwit. Poza tym super :) Jakbyś zrobił kiedyś wersję z większym prześwitem to poeksperymentuj jeszcze z oponami balonowymi, też mogą dać ciekawy efekt moim zdaniem. A tak to gratuluję kolejnego pięknego auta :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#21 Post autor: syzygy »

Fuku pisze: 2023-03-28, 00:54 No właśnie wiem, kliknałem nie to co chciałem i się nie dało już cofnąć, przynajmniej ja nie wiem jak ;P
Ja też nie - jak zrobiłem swoją pierwszą ankietę (czyli całkiem niedawno, bo ta była druga), to niechcący w niej zagłosowałem i nie umiałem tego cofnąć :P
Skylark90 pisze: 2023-03-28, 07:53 bright green
To jest zwykły green.. zdjęcia przekłamują, tzn. smartfon podbija kolory do ładnych, efektownych, ale nienaturalnych.. obrabiając zdjęcia nawet trochę przytłumiłem kolory (zmniejszając nasycenie), ale jak widać i tak są przekłamane.
Skylark90 pisze: 2023-03-28, 07:53 tylko prosi się o więcej prześwitu pomiędzy kołem a nadkolem - teraz nie ma właściwie żadnych właściwości terenowych, bo nie ma miejsca na skok zawieszenia. Wersje terenowe na zdjęciach (oryginał) też zdają się mieć większy prześwit. Poza tym super :) Jakbyś zrobił kiedyś wersję z większym prześwitem to poeksperymentuj jeszcze z oponami balonowymi, też mogą dać ciekawy efekt moim zdaniem. A tak to gratuluję kolejnego pięknego auta :)
Dziękuję bardzo Skylark :) Tak, trochę takie dwa w jednym zrobiłem (a jak coś jest do wszystkiego... ;) ), tzn. auto terenowe z małym prześwitem.. jak już to mogłem go trochę podnieść - słuszna uwaga. I mniej bym się na męczył, żeby koła nie tarły przy skręcie :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#22 Post autor: Skylark90 »

syzygy pisze: 2023-03-28, 19:39
Skylark90 pisze: 2023-03-28, 07:53 bright green
To jest zwykły green.. zdjęcia przekłamują, tzn. smartfon podbija kolory do ładnych, efektownych, ale nienaturalnych.. obrabiając zdjęcia nawet trochę przytłumiłem kolory (zmniejszając nasycenie), ale jak widać i tak są przekłamane.
Dorzucić do tego jeszcze mój nieskalibrowany monitor oraz wrodzony, męski daltonizm i ja widzę bright green xD Będzie w Chojnicach, żeby zobaczyć "lajv"?

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#23 Post autor: syzygy »

Skylark90 pisze: 2023-03-28, 23:30 Będzie w Chojnicach, żeby zobaczyć "lajv"?
Nie, raczej nie ;)

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 107
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#24 Post autor: Naturalbornuser »

Ładniutki. Jeździ taki sam koło mnie, tak że dobrze kojarzę to autko :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#25 Post autor: eric trax »

Ależ on pięknie wygląda. Muszę przyznać, że to dość odświeżające auto bo już tematyka zaczęła mnie nudzić :p

Uwielbiam kiedy ktoś stawia na takie nieoczywiste kolory. Mało jest zielonych aut. Kolor pasuje fantastycznie ale im dłużej patrzę na auto tym bardziej chciałbym go zastąpić olivegreen tak z ciekawości. Na pewno wydałby się jeszcze bardziej realistyczny :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Jeep Grand Wagoneer 1991

#26 Post autor: syzygy »

eric trax pisze: 2023-04-11, 09:17 Ależ on pięknie wygląda. Muszę przyznać, że to dość odświeżające auto bo już tematyka zaczęła mnie nudzić :p
Dziękuję bardzo!
Masz rację, to dość wąska działka, ale nadal mnie bawi budowanie takich pojazdów, więc w to brnę. Ten pojazd jest nadal wewnątrz mojej bańki, ale choć trochę inny od dotychczasowych ;)
eric trax pisze: 2023-04-11, 09:17 Uwielbiam kiedy ktoś stawia na takie nieoczywiste kolory. Mało jest zielonych aut. Kolor pasuje fantastycznie ale im dłużej patrzę na auto tym bardziej chciałbym go zastąpić olivegreen tak z ciekawości. Na pewno wydałby się jeszcze bardziej realistyczny :D
Do koloru można właśnie podejść dwojako. Mi się podoba - jest wyrazisty i wszystkie barwy dobrze ze sobą współgrają (także tapicerka), ale z drugiej strony jest nierealistyczny, bo Wagoneery występowały w bardziej stonowanych barwach. Niestety, wiele kolorów musiałem wykluczyć ze względu na brak dostępnych części.
A właściwie... nie musiałem - ale jak zwykle częściowo zbudowałem go (częściowo) w dostępnych mi klockach (głównie czarnych) i potem (przerzucając go do studio) szukałem koloru, który będzie do niego pasował. Jakbym od razu znał ograniczenia danego koloru, to może łatwiej byłoby mi znaleźć inne rozwiązanie, a tak miałem już "gotowe" auto i uparłem się na takie a nie inne elementy... :)

Obrazekin progress by Jakub Marcisz, on Flickr

ODPOWIEDZ