10243 Ferrari Daytona SP3

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

10243 Ferrari Daytona SP3

#1 Post autor: Sariel »

Dwa lata po limonkowym Lambo Sianie, w końcu jest: nowy duży Technicowy supercar. Od razu napiszę że rewolucji nie ma, wyszło raczej standardowo: tu i ówdzie poprawki, gdzie indziej zaskakujące zaniedbania. Ale po kolei:

Za:
- potężny rozmiar i atrakcyjny wygląd
- nareszcie opony które nie mają bieżnika jak z zabawkowej ciężarówki
- części! Dostajemy nie tylko wielkie nowe koła i opony ale też nowy pancerny dyferencjał (a ściślej nakładkę na istniejący) i cztery amory znane już z motocykla BMW
- wybitnie skomplikowany mechanizm drzwi i dobrze działająca skrzynia biegów (jak w Sianie ale z drobnymi poprawkami)
- ogólnie poprawiona funkcjonalność względem poprzedników, szczególnie zawieszenie które na nowych amortyzatorach w końcu czuje się "sportowo" a nie omdlewająco, porządnie działający skręt, i skrzynia ze sprawną zmianą biegów i całkiem zauważalną różnicą w przełożeniach\
- zero nalepek, tylko drukowane klocki, w tym przepiękna drukowana plakietka 8x16 studów w stylu zestawów UCS
- złożony zestaw mieści się w pudełku, więc można je wykorzystać do jego przechowania
- dodatkowa piękna i bardzo szczegółowa książka o zestawie, dostępna za $80 (a raczej tak było zanim jej nie wykupili szabrownicy)

Przeciw:
- nieprzeciętnie kruchy zestaw. Dach się zdejmuje, drzwi strach dotknąć, cała szyba przednia lata, a tył odpada. Trzeba dużo ostrożności żeby go w ogóle podnieść.
- jak na zestaw za takie pieniądze i oficjalnie namaszczony przez Ferrari to podobieństwo do oryginału jest miejscami dyskusyjne; nie ma na przykład takiego detalu jak właściwe światła przednie (a taki np. McLaren Senna z 830 klocków je miał w bardzo podobnym miejscu), a rozpórki szyby przedniej są w złym miejscu i przynajmniej 2x za długie
- komora silnika ma tyle szczegółów co kot napłakał, a sam silnik jest spokojnie o połowę za mały i prawie nie widać jego tłoków; takie Creatorowe Ferrari F40 to przy tym orgia detali
- niedorobione instrukcje; przy tych wszystkich marketingowych wstawkach o tym jak perfekcyjny jest to zestaw jakoś zabrakło w instrukcji dwóch paneli które należy wsadzić w tylny dyfuzor, a wiele momentów gdzie łączymy duże części jest niejasnych bo trzeba zgadywać co wchodzi gdzie
- opakowanie jest ciekawe bo inne i funkcjonalne (można w nim trzymać złożony zestawy) ale jakoś w ogóle nie wypada tak luksusowo jak opakowania od Siana i Chirona
- wygląd! Pierwsze wrażenie jest super, drugie już mniej bo widać pełno dziur między panelami i części powykrzywianych we wszystkie strony. Karoseria wygląda jakby ktoś ją obtłukł młotkiem, takie płynące kształty zwyczajnie nie pasują do Legowych paneli; moim zdaniem Sian wypada pod względem karoserii dużo lepiej
- funkcjonalnie nic nowego tylko to samo nieco bardziej dopracowane, plus drzwi które są mechanicznie interesujące ale w praktyce dość rozklekotane, delikatne, i mało przypominające oryginał

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#2 Post autor: Miguel »

Recenzja jak zwykle trzyma poziom. Czekałem odkąd pojawiły się zapowiedzi tego modelu, bo ciekawy byłem szczególnie tego „ożebrowania” z przodu i z tylu samochodu. Model ładny, ale chyba mnie nie porwał tak jak Chiron czy Sian. W ogóle jakoś nie ma tego efektu wow. Wszystko zaczyna wyglądać tak samo, tylko w innym kolorze i kształcie.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#3 Post autor: syzygy »

Przednia szyba to jakiś żart... ten trapez (patrząc od frontu) nie przypomina w ogóle kształtu oryginału. Słupki w ogóle w innym miejscu...
Brak świateł też dziwny... baaardzo.. Przy tak potężnej skali takie niedoróbki nie powinny mieć miejsca..

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#4 Post autor: Fuku »

syzygy pisze: 2022-06-06, 22:44 Przednia szyba to jakiś żart... ten trapez (patrząc od frontu) nie przypomina w ogóle kształtu oryginału. Słupki w ogóle w innym miejscu...
Brak świateł też dziwny... baaardzo.. Przy tak potężnej skali takie niedoróbki nie powinny mieć miejsca..
Kto by się przejmował, ludzie i tak kupią. Mam wrażenie, że dla coraz większej rzeszy ludzi jedynym wymogiem od zestawu Lego jest żeby był znaczek Lego

tomaq
Posty: 230
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#5 Post autor: tomaq »

Noszę się z zamiarem kupna tego zestawu. Mam jedno pytanie do posiadaczy tegoż. Czy z kolorami jest wszystko ok? Czy jest 100 odcieni jak w 42115 Sian? Tak się cieszyłem na duży limonkowy zestaw, a potem przyszło rozczarowanie... Lego wymieniło części, ale przyszły dalej takie same i w innym kolorze. Zestaw za takie pieniądze powinien być produkowany w jednej fabryce od a do z żeby nie było takich kwiatków. Albo przynajmniej części lime z jednego "urobku", bo w tym zestawie to nawet z czarnymi elementami są jaja.
Moje pytanie bierze się stąd, że gdzieś na forum ktoś pisał o problemach z czerwonymi panelami. A jak wszyscy wiemy ferrari tez tanie nie jest, kosztuje sporo więcej niż Sian.

tomaq
Posty: 230
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#6 Post autor: tomaq »

Naprawdę mam uwierzyć, że nikt z forum go jeszcze nie kupił? 😁
Ostatnio zmieniony 2023-02-13, 00:01 przez tomaq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#7 Post autor: M_longer »

Kupiłem.
Najbardziej badziewny nadal jest Chiron, ale to jest zaraz za nim.

Najlepsze nadal pierwsze, czyli pomarańczowe Porsche. Potem Sian, Daytona i Chiron.
Tu jest tyle luźnych modułów, że głowa boli

tomaq
Posty: 230
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#8 Post autor: tomaq »

M_longer pisze: 2022-12-21, 19:23 Kupiłem.
Najbardziej badziewny nadal jest Chiron, ale to jest zaraz za nim.

Najlepsze nadal pierwsze, czyli pomarańczowe Porsche. Potem Sian, Daytona i Chiron.
Tu jest tyle luźnych modułów, że głowa boli
Że toto delikatne to już czytałem - ale nie odpowiedziałeś na najważniejsze dla mnie pytanie. Kolory są git czy 50 shades of red?

tomaq
Posty: 230
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#9 Post autor: tomaq »

Heeej i jak z tymi kolorami? Wypowie się jakiś posiadacz?

Kowal755
Posty: 1
Rejestracja: 2022-12-04, 11:15

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#10 Post autor: Kowal755 »

Kolor jest ładny i równy.

tomaq
Posty: 230
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: 10243 Ferrari Daytona SP3

#11 Post autor: tomaq »

I to jest odpowiedź, na którą czekalem, a zakup się zbliża. Dzięki 😁
Edit :tak tylko się pochwalę, że Mikołaj jednak przyniósł na początku grudnia. 😎

ODPOWIEDZ