[MOC] [MOD] Mercedes C126 - 10300 B-model

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] [MOD] Mercedes C126 - 10300 B-model

#1 Post autor: ImpreSariO »

Mercedes C126 - 10300 B-model

Obrazek

Delorean to strasznie niewdzięczny model do jakiegokolwiek rebuilda. Szarych klocków nie jest wcale tak dużo a kilka kluczowych elementów jest trudnych do wykorzystania przy innych konstrukcjach. Czarnych części jest zdecydowanie więcej, jednak nie na tyle aby zrobić samochód tylko w tym kolorze. Początkowo Mercedes miał powstać z Camaro (i pewnie powstanie ale inny model) a nie z 10300. W poszukiwaniu inspiracji trafiłem na zdjęcie C126 właśnie w takim podwójnym wariancie kolorystycznym, co okazało się ogromnym ułatwieniem. Sam model ma sporo umownych rozwiązań jak to bywa w rebuildach i trochę zbyt kwadratową sylwetkę. Jedyną funkcją jaką posiada model są otwierane drzwi. Zrobienie atrapy silnika i podnoszonej maski było możliwe ale całość bardzo traciła wtedy na wyglądzie. Mimo wszystko jestem całkiem zadowolony z finalnego efektu, bo zrobienie czegoś innego z Deloreana to spore wyzwanie ale bardzo satysfakcjonujące.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dane techniczne
Rebuild zestawu 10300 Back to the Future Time Machine
Model: Mercedes C126
Części: 1168 - użyte również części zapasowe
Wysokość: 12,5 studa (10 bricków i 1 plate)
Szerokość: 16 studów (z lusterkami 18 studów)
Długość: 43,5 studa
Funkcje: Otwierane drzwi.
Instrukcja: 384 kroków na 242 stronach.

Flickr

Brickshelf

Instagram

Rebrickable

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] [MOD] Mercedes C126 - 10300 B-model

#2 Post autor: syzygy »

Na pierwszy rzut oka widać, że to Merc ;) Świetne przednie światła, delikatne skosy zderzaka. Ale najbardziej podoba mi się podcięcie z tyłu - wspaniale wykorzystałeś ten nowy klocek (BTW czekam aż wyjdzie w innym kolorze niż szary)!
Szkoda, że grill jest cały czarny, ale pewnie nie było takich klocków w szarym. Zlewa się - a szkoda, bo wszystko jest na swoim miejscu - boat stud to bardzo dobry sposób na logotyp merca :)

Bardzo mi się podoba! :)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] [MOD] Mercedes C126 - 10300 B-model

#3 Post autor: Szygalew »

Mi też się bardzo podoba!
Wykorzystanie tego klocka-kalenicy jest naprawdę genialne! Grill w czarnym kolorze mi się akurat podoba.. Dodaje jakiejś specyficznej ekskluzywności modelowi. Cały samochód jest zbudowany bardzo elegancko i nie da się praktycznie znaleźć "dziury w całym". Jest całkiem cały! :)
Gratulacje!

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC] [MOD] Mercedes C126 - 10300 B-model

#4 Post autor: ImpreSariO »

Czarny grill oczywiście powstał przez brak szarych klocków które by go sensownie oddały. Mimo wszystko w realu występował w takim kolorze, choćby w wersji AMG ale nie jestem pewien czy w takiej podwójnej wersji kolorystycznej był oferowany. Dzięki za miłe słowa :)

ODPOWIEDZ