[MOC] Żyrokopter

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

[MOC] Żyrokopter

#1 Post autor: Deckard Cain »

Krasnoludzka "poczta bojowa" zawsze działa bez zarzutu. List czy bomba, bądź kula z działa zawsze trafia do adresata.
Tym razem chodzi o ważną wiadomość, która musi zostać dostarczona jak najszybciej. A dzięki parowemu żyrokopterowi tak właśnie się stanie...

Obrazek

Mocno oparłem się na modelu Gyrocoptera ze starego Warhammera, którego możemy zobaczyć też w serii gier Total War Warhammer. Nie zamierzałem jednak odwzorowywać go w skali 1:1. To raczej następna, rozwojowa wersja modelu podstawowego. Zmieniłem nie co bryłę, zrezygnowałem z podwójnego wirnika i jeszcze kilku innych rzeczy. Udało mi się opanować nawet kilka podstawowych zaklęć jakie używają TECHNIKOWCY (choć było to dla mnie dość uciążliwe) i jak kręci się wirnik główny to jednocześnie obracają się wirniki boczne.

Obrazek

Niebieska gumka która łączy wały jest oryginalna i pochodzi z zestawu Castle Fantasy Era 7037.

Obrazek

Żyrokopter z profilu trąci nieco kultowymi Mi-24, ale być może to tylko moje wrażenie.

Obrazek

Zerknijcie na ten wynalazek brodatego ludu.

Link do galerii:
https://www.flickr.com/photos/144785610 ... 0307966840

https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=586120
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Żyrokopter

#2 Post autor: Skylark90 »

Piękna maszyna! Zapewne spełnia normę emisji spalin Euro-500, ale za to dużo pali i robi <wruuum> jak należy :D fajny modelik!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Żyrokopter

#3 Post autor: Deckard Cain »

Dziękuję, myślę że potrafi jeszcze pu pu pu oraz buumm!!!
Skylark90 pisze: 2023-05-04, 11:04 Zapewne spełnia normę emisji spalin Euro-500,
Bardzo to dowcipnie wykalkulowałeś. Patrząc na klimat warhammera mogła by być to norma "Karak-500"albo "Karaz-500".
Ostatni z Horadrimów

ODPOWIEDZ