
Mój pierwszy zestaw wydany przez LEGO Ideas od wczoraj w sprzedaży (na razie tylko dla VIPów, od 8 maja dla wszystkich): 21340 Tales of the Space Age Z tej okazji upubliczniam trzy nowe obrazki w tym samym stylu. No, bardziej w stylu mojego oryginalnego zgłoszenia niż zestawu wydanego przez LEGO, choć różnice są subtelne a dostosowanie w jedną i drugą stronę możliwe.
Tym razem zastosowałem trochę dyskusyjnych technik, i to w każdym z tych trzech obrazków. Najbardziej widoczne jest chyba mocowanie - a raczej jego brak - dolnych krańców flexów w obrazku żółtym. Natomiast uważam że w każdym przypadku techniki te są uzasadnione efektem jaki dzięki nim uzyskałem. Co dla mnie ważne, wszystkie trzy obrazki są równie solidne jak ich poprzednicy i równie dobrze mogą wisieć na ścianie, choć ja je ustawię na półce w witrynie.
Czerwony obrazek używa paska w dawno wycofanym kolorze Sand Red. Niestety, jest na tyle mało odcieni czerwonego w LEGO, że wybór był między tym, a którymś różowym. Zarówno Dark Pink jak i Bright Pink jakoś tam pasują, ale moim zdaniem Sand Red wygląda najlepiej. Na szczęście to tylko 10 klocków, więc udało się je stosunkowo tanio upolować.
Instrukcje do wszystkich są dostępne na moim profilu REBRICKABLE. Zapraszam do komentowania i budowania ;)