[MOC] Return to the Space Age

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Return to the Space Age

#1 Post autor: Johan »

Obrazek

Mój pierwszy zestaw wydany przez LEGO Ideas od wczoraj w sprzedaży (na razie tylko dla VIPów, od 8 maja dla wszystkich): 21340 Tales of the Space Age Z tej okazji upubliczniam trzy nowe obrazki w tym samym stylu. No, bardziej w stylu mojego oryginalnego zgłoszenia niż zestawu wydanego przez LEGO, choć różnice są subtelne a dostosowanie w jedną i drugą stronę możliwe.

Tym razem zastosowałem trochę dyskusyjnych technik, i to w każdym z tych trzech obrazków. Najbardziej widoczne jest chyba mocowanie - a raczej jego brak - dolnych krańców flexów w obrazku żółtym. Natomiast uważam że w każdym przypadku techniki te są uzasadnione efektem jaki dzięki nim uzyskałem. Co dla mnie ważne, wszystkie trzy obrazki są równie solidne jak ich poprzednicy i równie dobrze mogą wisieć na ścianie, choć ja je ustawię na półce w witrynie.

Czerwony obrazek używa paska w dawno wycofanym kolorze Sand Red. Niestety, jest na tyle mało odcieni czerwonego w LEGO, że wybór był między tym, a którymś różowym. Zarówno Dark Pink jak i Bright Pink jakoś tam pasują, ale moim zdaniem Sand Red wygląda najlepiej. Na szczęście to tylko 10 klocków, więc udało się je stosunkowo tanio upolować.

Instrukcje do wszystkich są dostępne na moim profilu REBRICKABLE. Zapraszam do komentowania i budowania ;)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#2 Post autor: Falcrum »

Zdecyowanie za długo patrzyłem się na te 3 czarne prostokąty. Wychodzą Ci one po prostu fenomenalnie, widać wielką poprawę jakości w porównaniu do Gawędzi z Wieku Przestworzy, mimo że tamta praca już była na wspaniałym poziomie, tutaj przeszedłeś samego siebie.

Drugi obrazek to najlepsza sztuczna klockowa perspektywa w 2D jaką kiedykolwiek widziałem - B R A W O!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#3 Post autor: Johan »

Falcrum pisze: 2023-05-06, 11:10 Zdecyowanie za długo patrzyłem się na te 3 czarne prostokąty. Wychodzą Ci one po prostu fenomenalnie, widać wielką poprawę jakości w porównaniu do Gawędzi z Wieku Przestworzy, mimo że tamta praca już była na wspaniałym poziomie, tutaj przeszedłeś samego siebie.

Drugi obrazek to najlepsza sztuczna klockowa perspektywa w 2D jaką kiedykolwiek widziałem - B R A W O!
Dziękuję :) Żółty obrazek był najtrudniejszy w całej serii, a miałem go w głowie od razu po zbudowaniu pierwszego. Rok temu wpadłem na pomysł z fleksami, ale nadal było wiele iteracji, łacznei z przekombinowanym snotem na wszystkie strony, żeby tylko tło między flexami było szare, a poza nimi czarne. Nadal mam co do niego największe wątpliwości, więc tym bardziej się cieszę że Ci się podoba.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#4 Post autor: Falcrum »

Od samego pomysłu zabarwienia tła pomiędzy nimi na szaro w ten skali rozbolała mnie głowa. Mam wrażenie że to jeden z tych problemów, gdzie masz 50 zmiennych, miliony kombinacji i tylko jedno rozwiązanie.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#5 Post autor: DonBolano »

Ale to jest cudo! Kolejne piękne prace! Zgłoś na ideas :D Może seria będzie kontynuowana :D

Środkową scenkę kojarzę - to chyba będzie koniec sondy Cassini, a pozostałe czym inspirowane?
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Return to the Space Age

#6 Post autor: Maciek Johannes »

Bardzo ładnie wykonane scenki, idealnie pasują do wcześniejszych. Tylko jedna osoba przejdzie Johana - Johan!
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

wielkamucha
Posty: 802
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#7 Post autor: wielkamucha »

Najbardziej to chyba podoba mi się ten pierwszy obrazek, z zielonym. Bardzo ciekawe rozwiązanie z tym dużym łukiem i zrobienie perspektywy przy pomocy nadruków na okrągłych kafelkach.
Atmosfera ostatniego obrazka jest dosyć ciężka - moim zdaniem użycie akurat tych kolorów jest bardzo trafne. Tworzą one mroczny klimat, jakby takie preludium przed zbliżającą się katastrofą - inne kolory (a nie daj Boże - odcienie różowego) tylko by to zepsuły.
Żółty sprawia wrażenie lekkości, pozytywności - ale, jak to w kosmosie - nic nie jest oczywiste :)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#8 Post autor: Johan »

Falcrum pisze: 2023-05-06, 16:00 Od samego pomysłu zabarwienia tła pomiędzy nimi na szaro w ten skali rozbolała mnie głowa. Mam wrażenie że to jeden z tych problemów, gdzie masz 50 zmiennych, miliony kombinacji i tylko jedno rozwiązanie.
Trochę tak było. Pokazałbym jak to wyglądało, ale się rozpadła konstrukcja :P
DonBolano pisze: 2023-05-06, 22:08 Ale to jest cudo! Kolejne piękne prace! Zgłoś na ideas :D Może seria będzie kontynuowana :D

Środkową scenkę kojarzę - to chyba będzie koniec sondy Cassini, a pozostałe czym inspirowane?
Dziękuję, na Ideas nie zgłoszę bo mi wprost powiedzieli że przez moderację nie przejdzie - zbyt podobne do zestawu który mają obecnie w ofercie :P

Fajnie że inspiracja sondą Cassini jest rozpoznawalna. Pozostałe obrazki nie miały tak jednoznacznego zakotwiczenia, ale w mojej głowie zielony przedstawia widok z Ganimedesa na Jowisza i pozostałe księżyce galileuszowe, natomiast czerwony kolonię na Marsie.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#9 Post autor: DonBolano »

Johan pisze: 2023-05-08, 10:28 Dziękuję, na Ideas nie zgłoszę bo mi wprost powiedzieli że przez moderację nie przejdzie - zbyt podobne do zestawu który mają obecnie w ofercie :P
hehe jakby tak rzeczywiście było, to by katalog lego miał 20 stron, bo i tak ciągle odgrzewany pyry :D hehe Przecież to kontynuacja historii jest! ;)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#10 Post autor: Szygalew »

Mi się nawet bardziej podobają niż te w ofercie LEGO ;)
Szczególnie obrazek 2 i 3. Trafia do mnie szczególnie zestawienie kolorów. Bardzo eleganckie. Ale i całe obrazy, oczywiście...
Nie wiem, czy o tym myślałeś, ale jak by Ci przyszło do głowy, żeby kontynuować serię, to może warto by było "namalować"” coś tego rodzaju w oparciu o Gwiezdne Wojny? Efekt mógłby być niesamowity..

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#11 Post autor: DonBolano »

A może tak zrobić "pale blue dot" w takim klimacie... To by ciekawe było.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Return to the Space Age

#12 Post autor: legosamigos »

Widzę kolejny MOC do Lego Ideas ;) czego oczywiście Ci życzę. Z tej "3"-ki najbardziej przypadł mi do gustu "zestaw" nr 2.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ