[MOC] Twierdza Bakłabych

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#16 Post autor: Johan »

Nie planowałem, moim zdaniem nie ma szans na wydanie jako zestaw, więc nie widzę sensu.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#17 Post autor: SaperPL »

Johan pisze: 2023-05-04, 16:06 Nie planowałem, moim zdaniem nie ma szans na wydanie jako zestaw, więc nie widzę sensu.
W takiej formie w jakiej to jest teraz zrobione, to nie, natomiast sam pomysł jest fajny i zestawy z serii ideas mogą zostać mocno przerobione względem oryginalnego pomysłu.

Jak rozumiem zakładasz że zmniejszenie modelu raczej odpada ze względu na minimalny rozmiar ogniwa żeby ten trick zadziałał?

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 107
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#18 Post autor: Naturalbornuser »

Pomysł super. Najlepsze jest to, że nie ma fajkowej przezroczystej podpórki.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#19 Post autor: Johan »

SaperPL pisze: 2023-05-04, 16:17
Johan pisze: 2023-05-04, 16:06 Nie planowałem, moim zdaniem nie ma szans na wydanie jako zestaw, więc nie widzę sensu.
W takiej formie w jakiej to jest teraz zrobione, to nie, natomiast sam pomysł jest fajny i zestawy z serii ideas mogą zostać mocno przerobione względem oryginalnego pomysłu.

Jak rozumiem zakładasz że zmniejszenie modelu raczej odpada ze względu na minimalny rozmiar ogniwa żeby ten trick zadziałał?
Nie bardzo widzę jak można by zrobić mniejsze ogniwa, więc model by musiał pozostać dość spory. Jako display piece raczej by to nie przeszło - za duży i nie oparty na niczym co ludzie znają, żeby chcieli sobie wstawiać do mieszkania. Zatem pozostaje playset - wtedy przejście w skalę minifig i kompletne przeoranie pierwotnego zamysłu. Nie wspominając o tym, że playset musi być solidniejszy, a wyspa na tych łańcuchach potrafi się mocno gibać. No nie widzę tego po prostu. Pomysłów na Ideas kilka mam i będę je systematycznie realizował, ale to nie jest jeden z nich.

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#20 Post autor: mw »

Kurcze aż musiałem sobie powiększyć zdjęcie, bo jak pierwszy raz to zobaczyłem myślałem że dałeś jakiś plastikowy łańcuch posklejany ze sobą :) i dumałem jak mogłeś coś nie Lego-wego tu zamieścić :) Super to wyszło i liczy się pomysł a to że niektórym coś nie pasuje w tej pracy - cóż bywa i tak. Zaskoczyłeś mnie tą pracą kolejny raz :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#21 Post autor: SaperPL »

Johan pisze: 2023-05-05, 09:56 Nie bardzo widzę jak można by zrobić mniejsze ogniwa, więc model by musiał pozostać dość spory.
Tutaj nie do końca bym się tym przejmował, tzn. nawet jeśli wiemy że taki zestaw byłby za duży, to jeśli zbierzesz 10K supporterów to już sprawa zespołu Ideas żeby ewentualnie zrobić pod ten model jakiś nowy element który pozwoli na tego typu konstrukcję łańcucha w mniejszej skali.
Johan pisze: 2023-05-05, 09:56Jako display piece raczej by to nie przeszło - za duży i nie oparty na niczym co ludzie znają.
A czemu nie zrobić tego pod IP Laputa z Ghibli, żeby to jednak był display piece?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Twierdza Bakłabych

#22 Post autor: legosamigos »

Nie wiem ile waży ta cała konstrukcja, ale zastanawia mnie jak ta wyspa trzyma się na tych łańcuchach?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ