[MOC] Ancient Roman Temple

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Ancient Roman Temple

#1 Post autor: lechkulina »

Cześć,

Ostatnio ulepiłem w końcu coś z antycznego Rzymu. Nie jest to replika istniejącego budynku, choć bardzo mocno inspirowałem się nimi. Poniżej kilka zdjęć:

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple by Lech Kulina, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 10:00 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#2 Post autor: Szygalew »

Jest przepięknie jak zawsze! :) Chyba nie masz sobie równych..
Gratulacje!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#3 Post autor: Falcrum »

R.I.P. wszystkim którzy chcieli konkurować o MOC czerwca.
lechkulina pisze: 2023-06-08, 07:39 Cześć,

Ostatnio ulepiłem w końcu coś
co ma pół metra na pół metra i waży kilkanaście kilogramów.

Ciężko mi tutaj pochwalić konkretne fragmenty pracy, bo chyba musiałbym się rozpisać na kilka stron. Tutaj wszystko jest po prostu perfekcyjne. Twoje konstrukcje są na poziomie który wielu budowniczych uważałoby za fizycznie nieosiągalny i niemożliwy. Właściwie sam tak myślałem.

Po prostu brawo. B R A W O.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 163
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#4 Post autor: BlackKnight »

Starożytny a KOSMOS. Chyba tylko kolumny są zbudowane tak, że jest brick na bricku a nie jakieś odjechane połączenia :D
Gratuluję budowli!
Czarna noc

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#5 Post autor: wielkamucha »

Wyższa Szkoła Lego, zajęcia z budowania, profesor na wykładzie:
- Szanowni Państwo, oto przykład użycia kilku technik, m.in. SNOTa. Po skończeniu naszej uczelni, zrobieniu doktoratu i 50 latach doświadczenia, być może - podkreślam: BYĆ MOŻE! - dojdziecie w połowie do podobnego poziomu...

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#6 Post autor: Skylark90 »

Kierownik Katedry SNOT w formie :) Piękne! Widziałem na żywo na wystawie WAWLUG, robi niesamowite wrażenie

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#7 Post autor: legosamigos »

No ładne cacko. Szkoda tylko, że ten biały kolor zrobi się pożółkły, choć może to wyszło by na plus przy tej budowli ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#8 Post autor: lechkulina »

Szygalew pisze: 2023-06-08, 08:06 Jest przepięknie jak zawsze! :) Chyba nie masz sobie równych..
Gratulacje!
Dzięki wielkie Szygalew! Bez przesady czasami coś tam ulepie i tyle...
Falcrum pisze: 2023-06-08, 08:19 R.I.P. wszystkim którzy chcieli konkurować o MOC czerwca.

co ma pół metra na pół metra i waży kilkanaście kilogramów.

Ciężko mi tutaj pochwalić konkretne fragmenty pracy, bo chyba musiałbym się rozpisać na kilka stron. Tutaj wszystko jest po prostu perfekcyjne. Twoje konstrukcje są na poziomie który wielu budowniczych uważałoby za fizycznie nieosiągalny i niemożliwy. Właściwie sam tak myślałem.

Po prostu brawo. B R A W O.
Dzięki wielkie Falcrum :) Do końca miesiąca jeszcze sporo czasu.
BlackKnight pisze: 2023-06-08, 15:37 Starożytny a KOSMOS. Chyba tylko kolumny są zbudowane tak, że jest brick na bricku a nie jakieś odjechane połączenia :D
Gratuluję budowli!
a i tu mnie masz, mogłem te kolumny zamontować studami do dołu, stracona okazja ;) Dzięki wielkie BlackKnight!
wielkamucha pisze: 2023-06-08, 20:01 Wyższa Szkoła Lego, zajęcia z budowania, profesor na wykładzie:
- Szanowni Państwo, oto przykład użycia kilku technik, m.in. SNOTa. Po skończeniu naszej uczelni, zrobieniu doktoratu i 50 latach doświadczenia, być może - podkreślam: BYĆ MOŻE! - dojdziecie w połowie do podobnego poziomu...
Dzięki wielkamucha! Jest mi bardzo miło, ale serio nie ma co przesadzać to tylko klocki a nie rocket science :)
Skylark90 pisze: 2023-06-08, 22:44 Kierownik Katedry SNOT w formie :) Piękne! Widziałem na żywo na wystawie WAWLUG, robi niesamowite wrażenie
Dzięki Skylark90! Bardzo miło było się w końcu spotkać na żywo, mam nadzieję, że będą jeszcze następne okazje ku temu :)
legosamigos pisze: 2023-06-09, 09:57 No ładne cacko. Szkoda tylko, że ten biały kolor zrobi się pożółkły, choć może to wyszło by na plus przy tej budowli ;)
Dzięki wielkie legosamigos! Dobrze, niech żółknie i dojrzewa. Dużo bym dał za wiaderko pożółkłych białych elementów jak składałem do kupy ten gruz. Z dark orange na szczęście nie muszę czekać, produkują go tak beznadziejnie, że ten kolor ma co najmniej 3 odcienie. Zanami zabrałem się za dach to posortowałem sobie te odcienie aby dawać je w miarę równomiernie. Bajka w przypadku budowania budynków :)
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 10:00 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#9 Post autor: dmac »

Ale to piękne!
Jedyne, do czego można się przyczepić, to to, że LEGO nie produkuje więcej figurek w strojach z epoki, przez co jest problem ze zorganizowaniem tłumu wyznawców - ale drzwi są zamknięte, więc pewnie wszyscy już w środku! ;)
Podziwiam, jak bardzo realistycznie to wyszło. Żadnych kompromisów.
Brawo!

P.S. Coś jeszcze bardzo mi się nie podoba: nie ma Cię na liście wystawców w Chojnicach! A świątynia będzie?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#10 Post autor: eric trax »

Ściany i dach snotem :O Jak tu potem coś publikować, wstyd się z czymś pokazać przy takim MOCu :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#11 Post autor: wielkamucha »

lechkulina pisze: 2023-06-09, 15:49 (...) ale serio nie ma co przesadzać to tylko klocki a nie rocket science :)
Mądrala :)
Dziwnym tylko trafem, jak patrzę na zdjęcia Twoich prac, widząc jak to wszystko jest połączone i mając w pamięci, jak wyglądała wieża w środku i fragmenty Twojego opracowania o technikach budowania, to przed oczami mam tabliczkę z Voyagera i rozpisane na 3 tablice całki... :D

Rocket sience to jest entry level only przy tym.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#12 Post autor: Szygalew »

dmac pisze: 2023-06-10, 11:06 Coś jeszcze bardzo mi się nie podoba: nie ma Cię na liście wystawców w Chojnicach!
O właśnie! To jest faktycznie bardzo poważny mankament tej budowli! :)
A BJ pisał niedawno, że w busie jeszcze mnóstwo miejsca ..

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#13 Post autor: lechkulina »

dmac pisze: 2023-06-10, 11:06 Ale to piękne!
Jedyne, do czego można się przyczepić, to to, że LEGO nie produkuje więcej figurek w strojach z epoki, przez co jest problem ze zorganizowaniem tłumu wyznawców - ale drzwi są zamknięte, więc pewnie wszyscy już w środku! ;)
Podziwiam, jak bardzo realistycznie to wyszło. Żadnych kompromisów.
Brawo!
Dzięki wielkie dmac! Niestety użyłem wszystkich figurek jakie miałem, a które pasowałby do tamtego okresu, a przydało by się ich sporo więcej :)
dmac pisze: 2023-06-10, 11:06 P.S. Coś jeszcze bardzo mi się nie podoba: nie ma Cię na liście wystawców w Chojnicach! A świątynia będzie?
Niestety nie będzie mnie w Chojnicach. Ja jestem bardzo nie mobilny i na razie ograniczam się do możliwie najbliższych mi wystaw.
eric trax pisze: 2023-06-10, 11:56 Ściany i dach snotem :O Jak tu potem coś publikować, wstyd się z czymś pokazać przy takim MOCu :D
Dzięki wielkie eric trax :) Wbrew pozorom tak było to najwygodniej wybudować, w sytuacji kiedy trzeba ścianę skrócić np. 1 lub 2 płytki aby zrobić cokół wtedy zrobienie całości bokiem jest najmniej problematyczne.
wielkamucha pisze: 2023-06-10, 20:09 Mądrala :)
Dziwnym tylko trafem, jak patrzę na zdjęcia Twoich prac, widząc jak to wszystko jest połączone i mając w pamięci, jak wyglądała wieża w środku i fragmenty Twojego opracowania o technikach budowania, to przed oczami mam tabliczkę z Voyagera i rozpisane na 3 tablice całki... :D

Rocket sience to jest entry level only przy tym.
Dzięki jeszcze raz wielkamucha za dobre słowo :)
Szygalew pisze: 2023-06-11, 10:05
dmac pisze: 2023-06-10, 11:06 Coś jeszcze bardzo mi się nie podoba: nie ma Cię na liście wystawców w Chojnicach!
O właśnie! To jest faktycznie bardzo poważny mankament tej budowli! :)
A BJ pisał niedawno, że w busie jeszcze mnóstwo miejsca ..
Dzięki Szygalew, rozumiem twoje dobre intencje i jest mi bardzo miło, ale niestety tak jak już odpowiedziałem dmac, ja jestem super niemobilny i staram się ograniczać do najbliższych mi wystaw. Może za jakiś czas zbiorę się do kupy i wybiorę gdzieś dalej, ale wtedy na pewno nie z takim wielkim klocem, tylko czymś dużo mniejszym.
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 09:59 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#14 Post autor: lechkulina »

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć jak wygląda środek i poszczególne podzespoły. Niestety ze względu na rozmiary całości jest to tylko zarys całości ponieważ bez sensu byłoby wrzucanie wszystkich podzespołów. Ogólnie używam tej samej techniki jak w innych moich konstrukcjach, tj. szereg indywidualnych i możliwe wzmocnionych podzespołów podłączonych do wspólnej konstrukcji nośnej. Tutaj dodatkowo cały budynek podzielony jest na 3 części w pionie aby umożliwić jego noszenie.

ObrazekAncient Roman Temple - Cross-section by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple - Roof's plinth and supporting structure by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple - Doors from the front by Lech Kulina, on Flickr

ObrazekAncient Roman Temple - Doors from the back by Lech Kulina, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 09:59 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#15 Post autor: legosamigos »

Z zewnątrz wygląda na prostą konstrukcję, ale teraz jak widzę już same drzwi frontowe, nie mówiąc już o wnętrzu tej budowli, to widzę, że to naprawdę skomplikowana konstrukcja
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ