Ostatnio ulepiłem w końcu coś z antycznego Rzymu. Nie jest to replika istniejącego budynku, choć bardzo mocno inspirowałem się nimi. Poniżej kilka zdjęć:








Moderator: Mod Team
co ma pół metra na pół metra i waży kilkanaście kilogramów.
Dzięki wielkie Szygalew! Bez przesady czasami coś tam ulepie i tyle...
Dzięki wielkie Falcrum :) Do końca miesiąca jeszcze sporo czasu.Falcrum pisze: ↑2023-06-08, 08:19 R.I.P. wszystkim którzy chcieli konkurować o MOC czerwca.
co ma pół metra na pół metra i waży kilkanaście kilogramów.
Ciężko mi tutaj pochwalić konkretne fragmenty pracy, bo chyba musiałbym się rozpisać na kilka stron. Tutaj wszystko jest po prostu perfekcyjne. Twoje konstrukcje są na poziomie który wielu budowniczych uważałoby za fizycznie nieosiągalny i niemożliwy. Właściwie sam tak myślałem.
Po prostu brawo. B R A W O.
a i tu mnie masz, mogłem te kolumny zamontować studami do dołu, stracona okazja ;) Dzięki wielkie BlackKnight!BlackKnight pisze: ↑2023-06-08, 15:37 Starożytny a KOSMOS. Chyba tylko kolumny są zbudowane tak, że jest brick na bricku a nie jakieś odjechane połączenia :D
Gratuluję budowli!
Dzięki wielkamucha! Jest mi bardzo miło, ale serio nie ma co przesadzać to tylko klocki a nie rocket science :)wielkamucha pisze: ↑2023-06-08, 20:01 Wyższa Szkoła Lego, zajęcia z budowania, profesor na wykładzie:
- Szanowni Państwo, oto przykład użycia kilku technik, m.in. SNOTa. Po skończeniu naszej uczelni, zrobieniu doktoratu i 50 latach doświadczenia, być może - podkreślam: BYĆ MOŻE! - dojdziecie w połowie do podobnego poziomu...
Dzięki Skylark90! Bardzo miło było się w końcu spotkać na żywo, mam nadzieję, że będą jeszcze następne okazje ku temu :)
Dzięki wielkie legosamigos! Dobrze, niech żółknie i dojrzewa. Dużo bym dał za wiaderko pożółkłych białych elementów jak składałem do kupy ten gruz. Z dark orange na szczęście nie muszę czekać, produkują go tak beznadziejnie, że ten kolor ma co najmniej 3 odcienie. Zanami zabrałem się za dach to posortowałem sobie te odcienie aby dawać je w miarę równomiernie. Bajka w przypadku budowania budynków :)legosamigos pisze: ↑2023-06-09, 09:57 No ładne cacko. Szkoda tylko, że ten biały kolor zrobi się pożółkły, choć może to wyszło by na plus przy tej budowli ;)
Mądrala :)lechkulina pisze: ↑2023-06-09, 15:49 (...) ale serio nie ma co przesadzać to tylko klocki a nie rocket science :)
Dzięki wielkie dmac! Niestety użyłem wszystkich figurek jakie miałem, a które pasowałby do tamtego okresu, a przydało by się ich sporo więcej :)dmac pisze: ↑2023-06-10, 11:06 Ale to piękne!
Jedyne, do czego można się przyczepić, to to, że LEGO nie produkuje więcej figurek w strojach z epoki, przez co jest problem ze zorganizowaniem tłumu wyznawców - ale drzwi są zamknięte, więc pewnie wszyscy już w środku! ;)
Podziwiam, jak bardzo realistycznie to wyszło. Żadnych kompromisów.
Brawo!
Niestety nie będzie mnie w Chojnicach. Ja jestem bardzo nie mobilny i na razie ograniczam się do możliwie najbliższych mi wystaw.
Dzięki wielkie eric trax :) Wbrew pozorom tak było to najwygodniej wybudować, w sytuacji kiedy trzeba ścianę skrócić np. 1 lub 2 płytki aby zrobić cokół wtedy zrobienie całości bokiem jest najmniej problematyczne.
Dzięki jeszcze raz wielkamucha za dobre słowo :)wielkamucha pisze: ↑2023-06-10, 20:09 Mądrala :)
Dziwnym tylko trafem, jak patrzę na zdjęcia Twoich prac, widząc jak to wszystko jest połączone i mając w pamięci, jak wyglądała wieża w środku i fragmenty Twojego opracowania o technikach budowania, to przed oczami mam tabliczkę z Voyagera i rozpisane na 3 tablice całki... :D
Rocket sience to jest entry level only przy tym.
Dzięki Szygalew, rozumiem twoje dobre intencje i jest mi bardzo miło, ale niestety tak jak już odpowiedziałem dmac, ja jestem super niemobilny i staram się ograniczać do najbliższych mi wystaw. Może za jakiś czas zbiorę się do kupy i wybiorę gdzieś dalej, ale wtedy na pewno nie z takim wielkim klocem, tylko czymś dużo mniejszym.