[MOC] Stacja Moon-O-Rail

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Stacja Moon-O-Rail

#1 Post autor: Mestari »

Obrazek

Zapraszam do obejrzenia protoplasty stacji kolejowej, którą oglądaliście w Pszczynie i Chojnicach (ona dostanie osobną prezentację). Jakiś czas temu zbudowałem ją na potrzeby jednej tylko wystawy, która odbyła się na warszawskim Bemowie niecałe 2 lata temu. Nasza makieta miała wtedy dwa odrębne obszary - jeden to regularne miasto, przez które przejeżdżała kolejka powiedzmy monorail (tak na prawdę jeździła po szynach rollercoastera), po środku było pasmo górskie, w którym znajdowały się dwa portale, przez które przejeżdżała kolejka wyjeżdżając z drugiej strony w świecie Classic Space. Żeby wsiąść do pociągu, który mógł zawieźć nas z miasta na tamtejszą stację trzeba było wybrać się na moją stację:

Obrazek

Całość położona była na 6 płytach bazowych, z czego połowa to droga. Na peron znajdujący się na wysokim pierwszym piętrze wiodły szerokie schody zewnętrzne, ale były też schody wewnątrz budynku:

Obrazek

Na peron można też było dostać się windą, którą obsługiwało się z tyłu budynku. Najlepiej widoczna jest na tym zdjęciu z wystawy, z lewej strony:

Obrazek

Głównym pomysłem na stację były skośne szyby, które były też głównym elementem stacji Klocki-Zdrój, z tym że tutaj, były one tylko z jednej strony. Bryłę budynku najlepiej widać po zdjęciu szyny i peronu:

Obrazek

W środku stacji są oczywiście biletomaty (bo to już nowoczesność wszędzie i tu też się oszczędza na kasie...), bankomat, miejsce z przekąskami czy automaty do gier dla znudzonych oczekujących na pociąg.

Dość wymagającym elementem było zaprojektowanie i zrobienie reklamy dla Moon-O-Rail. Księżyc widoczny na zdjęciu był wyświetlany na telewizorze, minifigi pozowały na taborecie, za lampę studyjną robiła lampka nocna :)

Zapraszam do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii na Bricksafe.

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#2 Post autor: Szygalew »

Ta praca to klasa sama w sobie! Idea i wykonanie są fantastyczne. Budynek jest idealny jako początek wycieczki "na księżyc". Tak właśnie powinien wyglądać taki obiekt :).
Gratulacje!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#3 Post autor: syzygy »

Świetna praca!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#4 Post autor: Deckard Cain »

Bardzo fajny moc, widać mnóstwo pracy. Super wyszła bryła całego budynku (dobrze że pokazałeś zdjęcie bez torów).
Wiele rożnych szczegółów i smaczków. No i baner który, bardzo nadaje klimat całości.
Gratuluje! Bardzo udany projekt.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#5 Post autor: Ciamek »

Bardzo ciekawa bryła.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#6 Post autor: Falcrum »

Przyznam że bardzo podoba mi się fasada, przypomina mi architekturę Cyberpunka, wszystko jest w jednym stylu, a kolory współgrają ze sobą.

Tył i dach natomiast wręcz przeciwnie, przywołuje na myśl jakiś nieszczęśliwy wymalazek PRLowskiego architekta, zupełnie nie łączy się z drugą stroną. Moim zdaniem jakby pozbyć się tych wszystkich małych okienek, a te większe w dachu ustawić na przedłużeniu tych na tylnej ścianie to byłoby dużo, dużo lepiej.

Bardzo rzadko zdarza się że mam takie kontrastujące uczucia do dwóch elementów pracy, ale w tym wypadku powiedziałbym że przód 8-9/10, tył 2/10.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#7 Post autor: Mestari »

Dziękuję za komentarze!
Sam też wolę front od tyłu, ale jednak daję mu więcej niż 2/10 ;)
Wersja kolejowa ma w zasadzie dwa fronty, więc ten "problem" odpada. Tylko muszę się zebrać, żeby to opublikować...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Stacja Moon-O-Rail

#8 Post autor: Bricksley »

Oryginalny pomysł i fajne wykonanie :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ