[MOC] Stadion żużlowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Atril
Posty: 29
Rejestracja: 2022-05-14, 08:44
Lokalizacja: Kraków

[MOC] Stadion żużlowy

#1 Post autor: Atril »

Przedstawiam Wam moją pracę - Stadion żużlowy z dawnych lat.


Obrazek

Na wstępie: jest to moja pierwsza budowla, z założenia jest ona "kwadratowa" tzn. do budowy użyłem elementów występujących w latach 90-tych (z 3 wyjątkami, można je wyłapać na zdjęciach ;) ).
Stadion stanowi element większego miasta, które zawiera seryjne zestawy z lat 80/90 oraz dodatkowo kilka mniejszych własnych konstrukcji.

ObrazekObrazek

Idea stadionu pierwotnie wzorowana na starym wysłużonym stadionie w Tarnowie, przekształciła się w "wizję" jak taki stadion mógłby faktycznie wyglądać w latach 90-tych.
Sam stadion posiada, wg mnie, wszelkie elementy jakie powinny występować podczas meczu żużlowego: np. lampy ostrzegawcze na wirażach, oświetlenie, wyposażenie parkingu, zaplecze techniczne, obsługę czyli kierownik startu + wirażowi, itd. oraz oczywiście kibiców :)

ObrazekObrazek

Strefa gastronomiczna składa się 2 seryjnych zestawów Lego System, samochody z obsługi to też elementy z seryjnych zestawów z delikatnymi modyfikacjami - tak jak całe miasto, tak i stadion zawiera seryjne zestawy, ale tworzących moje własne "scenki" z życia miasta LEGO lat 90-tych.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#2 Post autor: Biedrus »

No podoba mi się, mimo że pewnie sporo można by poprawić. Jak na pierwszą pracę wrzuconą na forum to extra! Jest kwadratowy, ale nadrabiają detale:) Brawo!

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 969
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#3 Post autor: Jahoo »

Spoko ! Podoba mi się, że wszystko jest odschoolowe. Nawet buźki ludzików są takie jak trzeba : )
J
GBC!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#4 Post autor: Kirysowaty »

Ale sympatyczny retro MOC. Scenka jakby żywcem wyjęta ze starych katalogów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#5 Post autor: Szygalew »

Bardzo fajna rzecz! Wbrew pozorom, utrzymanie pracy w klimatach dawnych zestawów na pewno nie było proste, a Tobie się to udało wyśmienicie. Gratulacje!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#6 Post autor: legosamigos »

Jako kibic żużlowy, trochę pomarudzę. Sam tor obsypałbym np. czarnymi "groszkami", czyli okrągłymi płytkami 1x1, bo tak trochę dziwnie wygląda szary tor i jeszcze z pasami ruchu ;) Kevlary żużlowców zrobiłbym bardziej kolorowe, np. drużyny przyjezdnej dałbym np. czerwono-czarne lub inne oczywiście. Dałbym też jeszcze z 2 karetki i trochę poszerzyłbym zaplecze parkingowe. Ale ogólnie przyjemna praca :) Patrząc na kolory stadionu kibicujesz albo Unii Tarnów, albo Unii Leszno albo Stali Rzeszów ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#7 Post autor: wielkamucha »

Mnie z tego wszystkiego najbardziej podoba się klimat starych zestawów. Niby trochę "łyso" na tych baseplate'ach, mało jakichś detali pobocznych, te mordki takie prawie jednakowe... ale właśnie jakoś tak...fajnie. Może właśnie dlatego?

Jestem pod wrażeniem, jak konsekwentnie obudowałeś cały tor, robiąc to w spójny sposób i zachowując "ducha epoki". Duże plusy za sporą ilość "widzów" - przypuszczam, że trochę to wysiłku kosztowało (a zwłaszcza "kosztowało"!) zebrać taką zgraję w "oldschoolowych" ubrankach?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#8 Post autor: eric trax »

Klimat zestawów Lego System z lat 90tych unosi się w powietrzu. W sumie to blisko tej pracy do tych inscenizowanych historyjek w katalogach z tych lat. Tęsknię za tym muszę przyznać.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

AdamPay1
Posty: 3
Rejestracja: 2022-01-04, 09:15

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#9 Post autor: AdamPay1 »

Dobra, nie będzie już spoilerów, bo kilka dni MOC już "wisi" na forum.

Nowożytne elementy to minifig na środku stadionu, balonowe opony w samochodzie straży pożarnej i co jeszcze?

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#10 Post autor: Szygalew »

AdamPay1 pisze: 2023-10-27, 12:41 balonowe opony w samochodzie straży pożarnej
To akurat jest starożytne. W starym Space można to odnaleźć. [edit:] Ale w sumie nie wiem, czy jest to aż taki stary element, żeby można go było określić mianem starożytnego.. ;)
..

Za to tile Dark Tan 2x2 na pewno nie było w starożytności :)

Atril
Posty: 29
Rejestracja: 2022-05-14, 08:44
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#11 Post autor: Atril »

Na wstępie - bardzo dziękuję za pozytywne opinie, cieszę się niezmiernie, że się Wam podoba :)
Praca miała być, jak wspomniałem w duchu lat 90 i tego się mocno trzymałem i chyba się udało..ufff :)

wielkamucha pisze: 2023-10-27, 11:55 Jestem pod wrażeniem, jak konsekwentnie obudowałeś cały tor, robiąc to w spójny sposób i zachowując "ducha epoki". Duże plusy za sporą ilość "widzów" - przypuszczam, że trochę to wysiłku kosztowało (a zwłaszcza "kosztowało"!) zebrać taką zgraję w "oldschoolowych" ubrankach?
Widzowie na stadionie to mieszkańcy miasta ;) więc zostawili swoje samochody, wyszli z domów itd i przyszli na mecz - więc koszt niewielki, tyle co zebranie tych ponad 120 zestawów jakie mam ;)
Sam stadion pomieści około 180 "osób" więc jeszcze do pełnego stadionu troszku zabrakło, ale i tak frekwencja dobra.
legosamigos pisze: 2023-10-24, 15:23 Jako kibic żużlowy, trochę pomarudzę. Sam tor obsypałbym np. czarnymi "groszkami", czyli okrągłymi płytkami 1x1, bo tak trochę dziwnie wygląda szary tor i jeszcze z pasami ruchu ;) Kevlary żużlowców zrobiłbym bardziej kolorowe, np. drużyny przyjezdnej dałbym np. czerwono-czarne lub inne oczywiście. Dałbym też jeszcze z 2 karetki i trochę poszerzyłbym zaplecze parkingowe. Ale ogólnie przyjemna praca :) Patrząc na kolory stadionu kibicujesz albo Unii Tarnów, albo Unii Leszno albo Stali Rzeszów ;)
O posypaniu toru myślałem, jednak nie pamiętam już czemu się na to nie zdecydowałem - faktycznie zmniejszyłoby to nieco efekt ulicy.
1 karetka to chyba faktycznie mało - nie pamiętam jaki był wymóg w latach 90tych - ale możliwe, że minimum 2 - więc faktycznie mecz nie powinien się odbyć w takich warunkach ;)
Kibicuje każdemu, ale fakt ta praca jest stadionem Jaskółek z Tarnowa.
AdamPay1 pisze: 2023-10-27, 12:41 Dobra, nie będzie już spoilerów, bo kilka dni MOC już "wisi" na forum.
Co do elementów z poza "epoki" to faktycznie tile na bandach - kolor wtedy niespotykany, minifig papryczki (jakoś tak wpadło jako "maskotka" drużyny), natomiast 3 element to światła na stadionie gdzie użyłem tile round 1x1 zamiast standardowego "światełka" z lat 90tych czyli plate round 1x1.
Samochód straży pożarnej z balonowymi oponami to oryginalna konstrukcja z 6389 z 1990 roku - więc z epoki :)

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#12 Post autor: ontek »

Po prostu świetny, niesamowita podróż do lat '90
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Stadion żużlowy

#13 Post autor: legosamigos »

Atril pisze: 2023-10-27, 20:24 ...
1 karetka to chyba faktycznie mało - nie pamiętam jaki był wymóg w latach 90tych - ale możliwe, że minimum 2 - więc faktycznie mecz nie powinien się odbyć w takich warunkach ;)
Kibicuje każdemu, ale fakt ta praca jest stadionem Jaskółek z Tarnowa...
No też nie pamiętam, jakie były wymogi odnośnie karetek w latach 90`, teraz 3 :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ