[MOC] Fantazja 2023

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Fantazja 2023

#1 Post autor: Jaskier »

Obrazek

Moje zgłoszenie na lugpolowy konkurs organizowany z okazji obchodzonego w tym roku stulecia Disneya.
Tytuł pracy nawiązuje do jednego z ambitniejszych animowanych filmów wyprodukowanych przez firmę, a mianowicie "Fantazji" z 1940, która stanowiła muzyczną antologię, łączącą w sobie animację z muzyką klasyczną. Film został nagrodzony dwoma honorowymi Oscarami za wkład w rozwój kinematografii oraz unikatowe osiągnięcia w tworzeniu nowych form wizualizacji muzyki.

W pracy przedstawiłem swoją wizję współczesnego Disneya - korporacji, w której rozrywkę produkuje się masowo, bez zważania na walory artystyczne.
Starałem się upchnąć jak nawięcej nawiązań do różnych filmów Disneya, czy to bezpośrednio w formie minifigurek bez końca przemielanych w maszynie prodykcyjnej, czy też jako stertę przeznaczonych do wyrzucenia śmieci leżących na boku.

Całość jest zmotoryzowana, za ścianą ukryty jest bardzo prosty mechanizm poruszający taśmociągiem, z którego moment obrotowy jest wypuszczony bezpośrednio do łapy Myszki Miki.
Oglądamy bez dźwięku!
Obrazek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Fantazja 2023

#2 Post autor: eric trax »

Uwielbiam tą pracę! Trzeba się chwilę nad nią skupić (Miki odbiera cały fejm na pierwsze naście sekund) ale przesłanie z maszynką do robienia kasy jest po prostu wybitne. Ukłony!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Fantazja 2023

#3 Post autor: SERVATOR »

Bardzo ciekawa praca. Super POMYSŁ, ruchomy mechanizm i eleganckie wykonanie.
Na IG, dzięki muzyce ten filmik jest sto razy lepszy.

Klikajta do niego chopy!

https://www.instagram.com/reel/C0R00zLr ... BiNWFlZA==

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Fantazja 2023

#4 Post autor: legosamigos »

Myszka Miki wygląda trochę jak z jakiegoś horroru ;) Naprawdę można się jej bać. Kurcze, znowu przegapiłem konkurs :(
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

Re: [MOC] Fantazja 2023

#5 Post autor: JAREMA. »

Fajny temat poruszyłeś w tej pracy. Na samym początku chciałem zbudować ruchomą maszynę która zamienia białe figurki na innego koloru ;) Pomysł upadł jednak przez wysokie ceny figurek które chciałęm użyć. Cóż, czekam na adaptację Herkulesa ...

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Fantazja 2023

#6 Post autor: Szygalew »

Myszka to chyba koleżanka Cerbera ;). Super ją zrobiłeś - szalona mysz owładnięta rządzą pieniędzy.
Całość mega pomysłowa - jak to u Ciebie.
Gratki!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Fantazja 2023

#7 Post autor: dmac »

Powinno toto jeszcze wypluwać te zielone kafelki z nadrukiem dolara, prosto na ciężarówkę ;) .
Ale nie wybrzydzajmy, bo praca jest super pomysłowa i świetnie wykonana. A mysz zaiste monstrualna!
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Fantazja 2023

#8 Post autor: Fuku »

Świetna jest ta mysz! Cała praca jest świetna i z ciekawym przesłaniem. Dałbym ją na Ideas, jestem ciekaw tłumaczeń teamu Ideas po odrzuceniu pracy po zdobyciu 10k głosów :D

GalaktyczneKlocki
Posty: 48
Rejestracja: 2022-07-24, 14:59

Re: [MOC] Fantazja 2023

#9 Post autor: GalaktyczneKlocki »

Widzę, że Mickey z South Parku przeszedł ewolucję. 😅
Aż szkoda, że ten MOCek nie powstał wcześniej jako zgłoszenie do Ideas na zestaw rocznicowy Disneya, byłoby zabawnie.

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Fantazja 2023

#10 Post autor: Jaskier »

@Eric Trax
@Szygalew
Dzięki!

@legosamigos
Od początku mycha była planowana na potworną kreaturę. Na etapie szkiców miała nawet macki i dodatkowe ręce. :D

@dmac
Jak na pierwszą moją pracę z elementami napędzanymi silnikiem, to i tak jest chyba dobrze. :D
Wolałem już nie kombinować i nie dodawać kolejnych mechanizmów, chociaż gdyby się udało zrobić drugi taką taśmę produkcyjną, odbierającą kasę wypluwaną z maszyny, to na pewno całość robiłaby większe wrażenie. :D

@Fuku
Myślę, że praca nie zostałaby dopuszczona do Ideas, odrzuciliby ją na etapie zgłoszenia.

@GalaktyczneKlocki
Tamten konkurs miał ograniczenia odnośnie liczby elementów, poza tym - coś mi się wydaje, że zgłoszenie i tak nie zostałoby zakwalifikowane. :P

@Servator
Tak, rolka na instagramie z dodaną muzyczką robi zdecydowanie większe wrażenie.
Przyjęła się na tyle dobrze, że algrytmy poniosły ją daleko w świat, według statystyk widziało ją ponad milion osób. :O

ODPOWIEDZ