[MOC] Pottinger Syncro 3020

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

[MOC] Pottinger Syncro 3020

#1 Post autor: eric trax »

Po dłuższej przerwie czas wrócić do publikowania modeli rolniczych. Tym razem model mniejszego kalibru choć w skali 1:17, czyli moich pozostałych maszyn. Od dawna chciałem zbudować jakiś prosty kultywator do mojego parku masyn rolniczych. Pierwsze kroki poczyniłem 1,5 roku temu budując pierwszą wersję, która prawie cały ten czas stała na półce czekając na wenę aby ją dokończyć. Ostatnio zabrałem się za swoje rolnicze półkowniki i tak model przerodził się w kultywator Pottinger Syncro 3020:

Obrazek

Dla porównania oryginał wygląda tak:

Obrazek

Model jest dość prosty, ciężko tu pisać o wyrafinowanych technikach budowania. Największym problemem było stworzenie ramy, która ma skośne boki. Chciałem to zrobić tak aby nie wyglądała zbyt masywnie ale była przy tym na tyle mocna by podczas zabawy nie uległa uszkodzeniu. Mimo dość masywnego wału który jest też kompromisem między prawdziwą maszyną a dostępnością cząści dla osób które chcą zbudować sobie tą maszynę jej ciężar sprawia mniej problemów dla ciągnika niż pług który zbudowałem znacznie wcześniej.

Obrazek

Nie publikowałem filmu, bo i też sam kultywator nie ma funkcji, które mozna by na nim pokazać. Jest za to galeria zdjęć :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do instrukcji budowania: https://reb.li/m/169203

Niebawem kolejny wątek :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Pottinger Syncro 3020

#2 Post autor: SaperPL »

Wygląda fajnie. Pierwsze pytanie które mi się nasuwa - dlaczego ten wałek na końcu to są kółka z oponami a nie wałek z ośkami na brzegach?
Drugie pytanie - czemu Syncro a nie Synkro jak na zdjęciu oryginału?

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Pottinger Syncro 3020

#3 Post autor: eric trax »

SaperPL pisze: 2024-01-07, 11:28 Wygląda fajnie. Pierwsze pytanie które mi się nasuwa - dlaczego ten wałek na końcu to są kółka z oponami a nie wałek z ośkami na brzegach?
W oryginale występuje kilka wałów. Użyłem takiego bo dostępność części jest najlepsza. Wcześniej miałem wał z flexów problem w tym, że wcześniej nie było na tyle długich żółtych flexów aby umieścić to w instrukcji. Dopiero ostatnio pojawiły się chyba w jakimś hełmie Star Wars.
SaperPL pisze: 2024-01-07, 11:28 Wygląda fajnie. Pierwsze pytanie które mi się nasuwa - dlaczego ten wałek na końcu to są kółka z oponami a nie wałek z ośkami na brzegach?
Drugie pytanie - czemu Syncro a nie Synkro jak na zdjęciu oryginału?
Powinno być Synkro. Błędnie podpisałem folder z materiałami i tak zostało. To rażący przykład mojej niekompetencji :) Nie wiem jakim cudem wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Będzie trzeba to poprawić...
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Pottinger Syncro 3020

#4 Post autor: Szygalew »

Bardzo sprytne :). Maleństwo w sumie, ale bardzo ładnie zrobione. Super dodatek do traktora. Ładnie zrobiłeś tę krzywiznę ramy z liftarmów.

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Pottinger Syncro 3020

#5 Post autor: mw »

Pierwsze co mnie się rzuciło w oczy ,to to że te białe elementy w oryginale aż się prosiły żeby to zbudować - bo tak się składa że prawie są w identycznym kształcie jak te z LEGO :) - całość wyszła spoko - ale z tym K/C to ładne dowaliłeś 😂😂😂😂

ODPOWIEDZ