[MOC] Klątwa Chajchopsa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
GalaktyczneKlocki
Posty: 48
Rejestracja: 2022-07-24, 14:59

Re: [MOC] Klątwa Chajchopsa

#16 Post autor: GalaktyczneKlocki »

Akurat dzisiaj sobie powtarzałem Stargate. :D Świetna makieta, robi wrażenie, dziękuję za interesująca wycieczkę! 😍

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: [MOC] Klątwa Chajchopsa

#17 Post autor: BHs »

Dziękuję za wszystkie głosy! Cieszę się, że praca się Wam podobała!
eric trax pisze: 2024-01-09, 15:48 Piramida w sumie zbudowana jak te prawdziwe a jednak brak tile na schodkach powoduje, że wizualnie gryzie się z resztą przynajmniej na tym głównym zdjęcia, bo na innych jest już lepiej.
Ehh, też myślałem o częściowym tile'owaniu schodków. Niestety - woreczki z tanowymi tile'ami zeszły bardzo szybko (1x4 np. został ostatni tile jako znacznik "tu był kiedyś pełen woreczek"). Natomiast tradycyjnie w styczniu jest mała rzeź starych rzeczy i trochę tych elementów odzyskuję.
Obrazek
I jeszcze ciekawostka - pierwotna piramida miała być 2x2 pb. Taka powstała, a potem postawiłem ją obok głównego budynku świątyni... Cóż, wyszła za mała. Zatem było zrywanie z podstawy, przeróbka jako niezależny moduł i dobudowanie nowej podstawy, tym razem do ułożenia na podstawie 3x3, z lekkim przechyłem.
A potem jeszcze raz ją przerabiałem aby dodać podświetlenie i możliwość wymiany baterii.

O i przeglądając album znalazłem jeszcze zdjęcie które dobrze obrazuje tę operację - podstawa piramidy 3x3 w oczekiwaniu, aż kosmici od Dänikena przylecą z czubem (z odległej galaktyki "Poddasze" ;) ).
Obrazek
eric trax pisze: 2024-01-09, 15:48 A no i motocykl z przyczepką wyszedł pięknie. Uwielbiam!
Dziękuję, nie ukrywam że ze wszystkich pojazdów zbudowanych ten najbardziej mi się podoba. Mały a wariat.
Obrazek
Deckard Cain pisze: 2024-01-10, 22:34 Te czarno-białe zdjęcia są super klimatyczne.
Pomysł na nie narodził się przypadkiem. Na makiecie jest scenka z właśnie pozowaniem do zdjęcia. Jedno ujęcie zrobiłem a la okular aparatu, przerobiłem szybko na sepię... i się zaczęło :).
Deckard Cain pisze: 2024-01-10, 22:34 Przyznaje że bardzo mi się ciepło no serduszku zrobiłem jak zobaczyłem podstarzałego kapitan Winston z królewskiego korpusu lotniczego wspominającego przy herbatce dawne dzieje
... i miejmy nadzieję, że w tej historii pożyje dłużej. Bardzo pozytywna postać, szkoda że tak krótko zagościła w filmie :).
lechkulina pisze: 2024-01-02, 05:29 (...)dobrze, że dobudowałeś ten pasek za Wielką Świątynią.
"Pasek" w pełnej okazałości :).
Obrazek
Musiałem tylko zmodyfikować pozycje i teren pod sfinksami. I nie ukrywam, że następnym razem muszę unikać takich imprez. Dużym problemem jest skalibrowanie się ze wcześniejszymi płytami (a tu jak widać czasem nie jednym bokiem). Potem wychodzą kwiatki, że np. myślałem że na granicy jest dark tan, a okazuje się że był zwykły tan... i trzeba rzeźbić na nowo.
lechkulina pisze: 2024-01-02, 05:29 Nadal nie ogarniam twojego tempa budowania, szacun - 5 tygodni jakie podał Bartek nie są wyssane z palca, pierwsze WIPy pokazywał na discordzie około miesiąc przed wystawą :)
I aby nie być gołosłownym - jedna z pierwszych fotek.
Obrazek
GalaktyczneKlocki pisze: 2024-01-13, 22:33 Świetna makieta, robi wrażenie, dziękuję za interesująca wycieczkę! 😍
Aby wycieczka jeszcze chwilę potrwała, dorzucę kilka zdjęć z budowy i demontażu, może lepiej pokażą wnętrza - które jak pisałem, są dość rozbudowane ale niestety dość ciasne, czyt. historycznie adekwatne.
Obrazek
Na wstępie Anubisy w nieco lepszym ujęciu. Inspiracją oczywiście były te z Indiana Jones'a, a ich najnowsza iteracja z zestawu 77013 stał się poniekąd dawcą części.

Obrazek
Gwiezdny sufit. Analogiczne (minus oświetlenie rzecz jasna) były w niektórych egipskich grobowcach. Jako że miałem tylko łańcuchy zimnych LEDów do wykorzystania, zdecydowałem na mieszaninę elementów trans-yellow i trans-red aby światłu nadać bardziej ciepły i ambientowy odcień.
Obrazek

Obrazek
Druga sala, ta z mumiami. Tu na środku był mały basen do rytualnych ablucji, oczywiście woda dawno uszła i zastąpił ją piach (czasu :) ). Boczne krypty zawierają sarkofagi, tak zbudowane od zera, jak i stare dobre legowe.
Obrazek

Nie mogło zabraknąć roboczego zdjęcia elementu, przez który mój kociołek w piekle za dużą liczbą słów i zwrotów politycznie niepoprawnych zdecydowanie wielkością wyprzedził basen olimpijski.
Obrazek
Trzy warstwy kolorowe bricków, dwie duże dziury do obu sal wewnątrz świątyni, mrowie małych otworów na wybrzuszenia w ścianie... Całość jeszcze musiała w odpowiednich miejscach być cienka aby poprawnie oprzeć się na dużych slope'ach pod kątem. Gdzie nie złapiesz, to albo leci dół, albo bok, albo całość na pół (w osi poziomej albo pionowej...).
Dlatego element ten jeździ w pudle z poduszkami. Takimi pod głowę.
Obrazek
Logistyka przy takiej makiecie niestety jest dość skomplikowana. Główne dwa moduły mają 2x2,5pb i jak pisałem podróżują na płytach w stelażu, co widać na zdjęciu z mojego biura.
(przy okazji, na zdjęciu załapała się kolejna mała komnata, której ledwo co widać w pracy - ta mała wypustka w murze, w kolorach dark orange + medium nougat - to schowek na urny kanopskie)
Obrazek
Montażowy plan makiety w ostatecznej wersji. Jedenaście pudeł na makietę, pudło na otok (kolejność oznaczają te trójkąty z boku planu, liczba i kole to ilość studów na dołączonych markerach) dodatkowe pudło na palmy, chyba 3 mniejsze na pojazdy, propsy, ludziki... Uff :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Klątwa Chajchopsa

#18 Post autor: syzygy »

Imponujące! Po zdjęciu głównym nie spodziewałbym się, że kryje tyle szczegółów i smaczków - ale w sumie sam nie wiem czemu. Wiadomo, że zdjęcie z daleka nie pokaże wszystkiego, szczególnie wnętrz ;)
Z pomysłem, planem i dowcipem! I z masą smaczków (lody, batmany, star warsy). Jestem pod ogromnym wrażeniem!

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Klątwa Chajchopsa

#19 Post autor: romkoo »

To się nazywa rozmach :) Całkowicie w Twoim stylu. Gratuluję wytrwałości całej rodzinie no i zapalczywości budowniczemu :)
Mnóstwo szczegółów, oglądałem kilka razy i za każdym razem doszukuję się czegoś nowego.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: [MOC] Klątwa Chajchopsa

#20 Post autor: BHs »

Dzięki, cóż praca była kwintesencją maksymy: "duże, adekwatne historycznie, ale z jajem" :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Klątwa Chajchopsa

#21 Post autor: Fuku »

O panie, wygląda jak collab co najmniej 4 budowniczych a nie coś zbudowane przez 1 osobę i to w tak krótkim czasie... Dopracowane od ogółu do szczegółu, co się ceni. Kawał dobrej roboty, jak dla mnie jest w ścisłej topce MOCy 2023 roku

ODPOWIEDZ