Cycle of Life

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Cycle of Life

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przedstawiam taką pierdółkę którą zmotałem na potrzeby konkursu "Picture Perfect Memory" na LEGO Ideas. Konkurs wymaga scenki zbudowanej z klocków i oglądanej przez ramkę w stylu Polaroida o określonych wymiarach. Jako że regulamin nie mówi że to musi być pojedyńcza scenka i nie zabrania elementów ruchomych, przyszło mi do głowy żeby zrobić serię scenek które się zmieniać za pojedyńczą ramką dzięki mechanicznemu stepperowi. Wziąłem więc stepper ze skrzyni biegów Bugatti Chirona, przerobiłem go z obracania się o 1/4 obrotu na obracanie się o 1/6, i postawiłem na wierzchu sześciokątny bęben zawierający sześć scenek. No i mamy cykl życia w sześciu odsłonach.

Strona zgłoszenia: https://ideas.lego.com/challenges/02f6c ... 6e1e2419a2
FIlm pokazujący całość w akcji:

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Cycle of Life

#2 Post autor: dmac »

Pomysł i działanie są bardzo fajne, ale czy coś stoi na przeszkodzie, żeby to obudować w całości, łącznie z dachem (i wtedy może z oświetleniem, żeby scenka w oknie była dobrze widoczna)? Ramka oczywiście by pozostała, zgodnie z regulaminem. Chodzi mi o to, że te dwie czarne, studowate ścianki sprawiają wrażenie prowizorki, a mam wrażenie, że ludzie wolą "cacuszka" :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: Cycle of Life

#3 Post autor: Sariel »

dmac pisze: 2024-02-06, 10:26czy coś stoi na przeszkodzie, żeby to obudować w całości, łącznie z dachem
Czas. Ledwie się wyrobiłem przed końcem przyjmowania zgłoszeń :)

ODPOWIEDZ