Warhammer - Welcome to the jungle!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Warhammer - Welcome to the jungle!

#1 Post autor: Jaskier »

Obrazek

Hej!

Chciałbym dzisiaj zaprezentować moją najnowszą pracę ze świata Warhammer - ponownie postanowiłem odwiedzić pokryty lasami deszczowymi kontynent Lustria, który zamieszkany jest przez frakcję jaszczuroludzi. W swoich szeregach mają oni przedstawicieli kilku różnych rozumnych ras, a wierzchowcami w armii są najróżniejsze wcale-nie-dinozaury. Frakcja ta silnie inspirowana jest kulturami Prekolumbijskiej Mezoameryki.

Zbudowałem już kiedyś kilka figurek oraz jedną większą postać z tej frakcji, tym razem chciałem dodać jednostkę latającą - Terranodona.

Obrazek

Obrazek

Drzewo jest wykończone ze wszystkich stron, w sumie to nie wiem, czy "od tyłu" nie wygląda lepiej dzięki ułożeniu konarów i temu wielkiemu korzeniowi. Jako baza do budowy posłużył mi zestaw Domek na drzewie 21318. Pomysł na technikę wykonania pnia jest wzięty z niego, natomiast nie byłbym sobą, gdybym od samego początku nie szukał możliwości do ulepszenia tego, co wyszło z fabryki.

Obrazek

Obrazek

W planach mam rozbudowę makiety w lewo o segment z drogą, po której poruszać się będzie procesja z kapłanem na lewitującym tronie znana z mojej poprzedniej dioramy z jaszczuroludźmi. Wydaje mi się też, że brakuje nieco kolorów do przełamania zieleni dżungli, więc jakieś kwiaty i może dodatkowe, mniejsze dinożarły również powinny w przyszłości zagościć w tej scenerii.

Jeszcze kilka zbliżeń na różne detale z makiety:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chciałbym podziękować za doping i słuszną krytykę Bartkowi CTR i Karpiowi, z którymi konsultowałem się podczas pracy nad tym MOCem. ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#2 Post autor: Szygalew »

Monumentalne jest to drzewo! :) Na pewno mnóstwo pracy i kombinowania kosztowało. Całkiem dobrze wyszło :P. "Dodatki" do drzewa też świetne. Na żywo praca musi robić wielkie wrażenie :).

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#3 Post autor: romkoo »

Świetnie to wyszło i super, że to rozbudowujesz, jak ze stabilnością konaru? wytrzymuje transport? bo ja pracuję nad swoim wielkim drzewem do Parku Jurajskiego i chętnie skorzystam z trwałych rozwiązań, które do tego dobrze wyglądają :)

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#4 Post autor: Jaskier »

@Szygalew
Dzięki!
No, na żywo prezentuje się całkiem, całkiem. :D
Mam w planach zabierać je na wystawy, więc będzie okazja "pozwiedzać" gdzieś poza moim mieszkaniem. :D

@Romkoo
Drzewo jest dość stabilne, co prawda nie miałem jeszcze okazji go przewozić, ale mam to w planach i pomyślałem o tym zawczasu.
Całość jest rozkładana na trzy części - korona, środkowa część pnia i dolna część pnia "wbetonowana" w podstawkę, więc myślę, że po takim rozmontowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu powinno bezpiecznie przetrwać podróż w kartonie.
Konstrukcja jest bazowana na zestawie "Domek na drzewie", rzecz jasna z licznymi usprawnieniami, no ale podstawowe założenie zostało stamtąd bezczelnie zgapione, możesz sobie podejrzeć w instrukcji bebechy.
Gdybym miał budować takie drzewo od nowa, to przejścia pomiędzy sekcjami zrobiłbym mniej równe (teraz są wyraźnie oddzielone poziomymi liniami), trochę inaczej rozłożyłbym konary w koronie (oba są wysunięte "do tyłu", przez co środek ciężkości wychodzi poza pień, brakuje np. trzeciego konara skierowanego "do przodu") i kupiłbym dwa razy więcej dużych liści. :D

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#5 Post autor: Ciamek »

Przepiękna praca i ujęcie
Zdrufko, Ciamek

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#6 Post autor: wielkamucha »

Ogólnie oba drzewa są zaje...ste, to małe też. W ogóle, roślinność w tej scence jest super - krzaki, wysokie trawy. Wygląda to bardzo naturalnie i chętnie zobaczyłbym las - albo przynajmniej kilka takich drzew obok siebie, na jakiejś makiecie...

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#7 Post autor: Jaskier »

Ciamek pisze: 2024-04-02, 16:25 Przepiękna praca i ujęcie
Dzięki, mistrzu. ;)

@wielkamucha
Makieta z drzewami takich rozmiarów byłaby dość kosztowna i mój budżet w tej chwili by przekroczyła. Może gdy się wezmę za budowanie tego fragmentu z drogą, po drugiej jej stronie zasadzę jakiegoś drugiego kolosa. W sumie gdyby zrobić czarny pień, to jakoś by to wyglądało i byłoby trochę tańsze. Ale budowanie większej liczby takich dużych drzew raczej by mnie nudziło.
W sumie to Dmac robił na swoim Endorze wielkie drzewa, u niego można sobie pooglądać. :P

marcofreeman
Posty: 1
Rejestracja: 2024-04-17, 05:29

Re: Warhammer - Welcome to the jungle!

#8 Post autor: marcofreeman »

Piękna praca. Bardzo podoba mi się roślinność, którą stworzyłaś w tym kawałku. Wygląda bardzo naturalnie.

ODPOWIEDZ