[MOC] Space Service

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Space Service

#1 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!
Fabuła mojej marcowej scenki przedstawia się następująco:
Jedna z anten badawczych na Purpurowej pustyni uległa awarii. Ze względu na bardzo trudne warunki terenowe panujące na danym obszarze na miejsce wysłano pracowników Space Service, jedynej firmy serwisowej w tej części planety, która dysponuje pojazdami zdolnymi dotrzeć niemal wszędzie. Po dotarciu na miejsce fachowcy dosyć szybko zdiagnozowali, że usterce uległ duży czujnik YB - 1 znajdujący się na samym szczycie masztu. To dosyć częsta usterka, dlatego kilka tych czujników fachowcy zawsze wożą ze sobą..

Tak to wyglądało na miejscu:

ObrazekDSC_0290 by Emil Chroboczek, on Flickr

ObrazekDSC_0300 by Emil Chroboczek, on Flickr

Nie udało by się dotrzeć na miejsce, gdyby nie odpowiedni pojazd terenowy:

ObrazekDSC_0312 by Emil Chroboczek, on Flickr

ObrazekDSC_0304 by Emil Chroboczek, on Flickr

ObrazekDSC_0310 by Emil Chroboczek, on Flickr

ObrazekDSC_0284 by Emil Chroboczek, on Flickr

To tyle ;). Zachęcam do komentarzy! :)

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Space Service

#2 Post autor: romkoo »

Classic Space w natarciu :) widzę że szykujesz się już do wspólnej makiety :)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Space Service

#3 Post autor: Deckard Cain »

Serwis jest ważny na każdej plancie i w każdej cywilizacji, patrząc na trzecie zdjęcie miałem wrażenie jakby ufok podpierniczył łazik classicowi i uciekł.
Pojazd bardzo zgrabny i faktycznie nada się do jakiejś przyszłej makiety space, fajny ten motyw z zapasem zamiennych czujników. Grunt to dobrze przygotowana ekipa serwisowa.
Ostatni z Horadrimów

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#4 Post autor: Szygalew »

Dzięki za odzew! :)
romkoo pisze: 2024-03-31, 19:29 Classic Space w natarciu :) widzę że szykujesz się już do wspólnej makiety :)
Bezapelacyjnie :).
Deckard Cain pisze: 2024-03-31, 20:48 patrząc na trzecie zdjęcie miałem wrażenie jakby ufok podpierniczył łazik classicowi i uciekł.
Nawet miałem podobny plan pierwotnie :). Miała być dywersja odnośnie anteny i kosmita na quadzie (?) próbujący rozjechać classiców (i jakiś robot już pod kołem), ale nie znalazłem odpowiednich przerażonych główek dla kosmonautów... :(
Deckard Cain pisze: 2024-03-31, 20:48 Pojazd bardzo zgrabny i faktycznie nada się do jakiejś przyszłej makiety space, fajny ten motyw z zapasem zamiennych czujników.
Dzięki! :). Może wyjdzie z tego jakaś baza serwisowa z kilkoma pojazdami i górą palet z czujnikami ;).

spacelord
Posty: 967
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

Re: [MOC] Space Service

#5 Post autor: spacelord »

Wygląda na ciężki, mocno obładowany sprzęt. Widzę zaawansowane podwozie, to chyba nieczęsto w space mocach się pojawia.
I szara krótkofalówka, jakoś mi umknęło że są w tym kolorze.

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#6 Post autor: Szygalew »

spacelord pisze: 2024-04-03, 08:32 Widzę zaawansowane podwozie, to chyba nieczęsto w space mocach się pojawia.
Bo i pewnie nie wpisuje się w ogólną konwencję Classic Space.. ;). Też nie widziałem za bardzo takiego zawieszenia w pojazdach Space, ale jakoś tak usiadłem do budowania i od tego zacząłem. A że w miarę wyszło, to tak już zostało. Tak na prawdę to pewnie nikt by nie wpadł na to, że to classic space, gdyby nie naklejka no przednim slope ;).

Dzięki za odzew! :)

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#7 Post autor: wielkamucha »

Zawieszenie ciekawe, owszem.
Jednak szkoda, że łazik jest tylko dla 1 załoganta - jeśli serwisantów jest dwóch. Prawdę powiedziawszy, to myślałem, że tylko ten kosmonauta jest fachmanem, a ten kosmita to klient przy bankomacie...
Dla hecy, to wóz powinien być zdezelowanym białym dostawczakiem z drabiną na dachu - najszybszy i najbardziej wszędobylski pojazd we Wszechświecie (no, może z wyjątkiem Służbowej Skody Przedstawiciela Handlowego).

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#8 Post autor: Szygalew »

Dzięki za komentarz! :)
wielkamucha pisze: 2024-04-05, 10:27 Jednak szkoda, że łazik jest tylko dla 1 załoganta - jeśli serwisantów jest dwóch.
Jestem świadomy tego niedostatku. Wynika to ze wstępnych założeń scenki - kosmita miał próbować rozjechać kosmonautów. Ale wyszło inaczej ;). A gdy próbowałem później zamontować drugie krzesełko to wychodziło, że musiałbym sporo przebudować.. No i zostało jedno krzesełko ;).

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#9 Post autor: syzygy »

Zawieszenie super! I w ogóle nieźle nakombinowane - przednie światła, dalej brackety w różne strony, lornetki, bary - ale wszystko ma swoje miejsce i jest ze sobą spójne.

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#10 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję, syzygy!
Troszkę się pobawiłem z tymi bracketami i innymi elementami, które wymieniłeś. Cieszę się więc, że się to podoba :). Miałem dużą frajdę podczas budowania z tych wszystkich fikuśnych klocków (również jeśli chodzi o zawieszenie). Ale muszę Cię jednocześnie zmartwić, nie używałem lornetek, a wrotki ;). Ale faktycznie trochę jak lornetka wyglądają :)

Dodam przy okazji, że naklejkę na przednim slope dałem niechcący odwrotnie, kompletnie tego nie zauważyłem wcześniej. Zmienię ;).

Dzięki! :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#11 Post autor: syzygy »

Faktycznie wrotki.. niezłe faux pas.. Wrotka bardziej praktyczna :) Ogólnie podoba mi się to, że nie jest budowany klocek na klocku, tylko "zawodowo" a jednocześnie wygląda solidnie i spójnie kompozycyjnie. Wszystko wyważone.. powtarzam się :) Pozornie "nic wielkiego" (nie jest to jakaś kamieniczka na 15000 klocków, czy pojazd z 18 funkcjami), ale jakoś mnie urzekł :) Budujesz na naprawdę wysokim poziomie (tak ogólnie)!

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Space Service

#12 Post autor: Szygalew »

To ja też jeszcze się powtórzę: Bardzo dziękuje! :)

ODPOWIEDZ