[MOC] Myśliwiec Gorynch

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Myśliwiec Gorynch

#1 Post autor: Jerac »

Ot, kolejny klasyczny aż do bólu myśliwiec. Prawdę mówiąc to dowód porażki... początkowo chciałem zbudować Apollo z FreeSpace'a, ale z braku dobrych zdjęć nie udało mi się odwzorować poprawnie ani kątów, ani proporcji, ani nawet - jak się później okazało - malowania. Model poszedł na złom, ale zachowałem parę elementów, poskładałem nieco inaczej... i powstał Gorynch - statek tej samej frakcji co Svantetit. Myślę że będzie to moja osobista frakcja "złych i niedobrych", próbująca wykraść Szwajcarom ich bogactwa :>

Obrazek
Obrazek

Galeria
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 12:30 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

kolejny klasyczny aż do bólu myśliwiec.
Tak, akurat. A co niby jest w nim klasycznego?

Bardzo fajny, skomplikowany, i oryginalny. Silniki może zbyt pudełkowate, ale z kolei okrągłe mogłyby być zbyt okrągłe :) Bez płaszczyzn nośnych wygląda jak jakaś bardzo szybka rakieta.

Statki z kontrastujących kolorystycznie segmentów stały się ostatnio bardzo modne.

(Napis Vicious oznacza jednostkę macierzystą, czy to pomyłka?)
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 19:28 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Nie, to ksywka pilota - a po drugiej stronie ilość zestrzeleń :>

Dla mnie on jest klasyczny właśnie... ale dobrze wiedzieć że się mylę.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Tyle skosów pod różnymi kątami, wygięty dziób, prawie każdy fragment inaczej pochylony - to jest sprzęt wysoce zaawansowany technologicznie. Lecz z drugiej strony u Ciebie to faktycznie klasyka :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Hmmm... nic nowego ;) :P
A już sądziłem, że ta część z 7700 nie nadaje się na zbytnio na dziób - znów przekonałeś mnie, że się myliłem ;)
Sporo tutaj skosów które nadają maszynie tego "zaawansowania".
Uzbrojenie jest, wyrzutnie są - ładne, ładne :)

Silniki? Nie będę nic pisał krytycznego ;) - sam chciałem ostatnio zrobić silniki z elementów koloru Trans-xxxxx ;)

Bardzo sympatyczny i ładny myśliwiec! :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 21:16 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Nie będę chyba zbyt odkrywczy pisząc - "podoba się". Zwłaszcza kilku segmentowa konstrukcja i silniki (to w końcu można je budować ze "świecących elementów", czy nie :mruga: ).

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

To zależy, i tak naprawdę decyzja zależy od budującego. Jak go budowałem, to wpadłem na pomysł aby użyć tych dużych wedges 4x4 jako obudowy... i potrzebowałem czegoś w środku. Akurat mi podpasowały te krążki, ale jak na to teraz patrzę, to chyba zestaw cone 1x1 byłby lepszy.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

Znowu inspiracja Freespace'm (teraz ewidentna :) ).
Podoba mi się kształt myśliwca, ale jakoś nie pasuje tutaj "kontrastowe" malowanie.
Fajne tło :)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#9 Post autor: martinbb »

Nie marudź, zostaw tak jak jest ;)
Inspired by NavySEALs

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Przeczytałem "Myśliwiec Giertych" i przez chwilę pomyślałem że chodzi o pojazd Młodzieży Wszechgalaktycznej.

Coś mi tu nie gra. Chyba kolory - ten kontrast nie wyglda wg. mnie dobrze. Drugie, to brak skrzydeł. Kojarzy mi się z korpusem który dopiero czeka na montaz płatów.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#11 Post autor: aro_kal »

Już kiedyś pisałem, że cały ten wasz kosmos to taka zabawa w "nie wiadomo co". Jakieś dodajecie do tego filozofie w stylu "płaty nośne" i inne takie - a czy to aby nie miałoby walczyć w przestrzeni gdzie skrzydła są na nic? No ale nieważne.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że drażni mnie jedynie ta dorabiana filozofia ... tak trochę na siłę. Natomiast Twoje modele jak i modele martina po prostu mnie czarują jak cholera. No nie mam siły by im się oprzeć. Zazdroszczę Ci tych wszystkich skosów, których jak widzę troszkę masz, natomiast ja nie mam w ogóle. A nawet gdybym miał, w życiu nie wpadłbym na to by używać ich w takich konstrukcjach. Aż mnie pali w żołądku z zazdrości :mruga:.

Gdy czytywałem Lema właśnie mniej więcej tak wyobrażałem sobie wszystkie te jego machiny latające. Zero skrzydeł jedynie silnik dający ciąg. No ale Lem po prostu starała się do swojej fikcji dopasować naukę, lub odwrotnie. Dlatego też ja w pełni zgadzam się z koncepcją na budowę Twojego pojazdu. TAK, na siłę dorobiłem filozofię.

Uwielbiam kiedy umieszczasz popularne klocki w takich dziwnych miejscach, i znów mnie ssie z zazdrości, że na tak banalny pomysł nie wpadłem ja, a akurat te klocki mam i to w niemałej liczbie. Słaby ze mnie wizjoner, zaliczyłbym się raczej do miana konsumenta pojazdów kosmicznych.

Skoro tyle wypocin napisałem, to pozwolisz, że kilka Twoich następnych konstrukcji jedynie obejrzę bez zaśmiecania forum nic nie wnoszącymi wypowiedziami.

Tak trzymaj i nieś mym oczom radość ... a żołądkowi nadkwaśność.

Frax

#12 Post autor: Frax »

aro_kal pisze:Aż mnie pali w żołądku z zazdrości :mruga: .
O, mam to samo :-).
Jak dla mnie lepiej by było, gdyby kabina bardziej płynnie łączyła się z resztą kadłuba, ale przy takim jej kształcie to chyba trudne do osiągnięcia (chciałem napisać że "nie do osiągnięcia", ale w twoim przypadku takie stwierdzenie jest zbyt ryzykowne :P). A poza tym tak też bardzo fajnie wygląda. Silniki wyglądają bardzo dobrze, myślę że cone'y za bardzo by wystawały.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Ale tu nie ma co zazdrościć pod względem części, WSZYSTKIE białe skosy są z Exo-Force'a którego można dostać w supermarkecie za 40 zeta, a czarne 2x1x3 z małego spyriusowego robota którego dostałem za 20.

Filozofia jest, nawet dużo, tylko że nie zawsze jest sens męczyć nią czytelników :)
Nie ma skrzydeł bo to myśliwiec czysto przestrzenny, chociaż opływowy kształt pozwala mu na jakiekolwiek manewrowanie gdyby musiał wylądować w atmosferze. A kontrast jest taki bo tak miało być, o.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#14 Post autor: ImpreSariO »

Mnie się bardzo podoba. Jest mały i zgrabny. Nie przeszkadza mi że nie ma skrzydeł czy jakiegokolwiek innego dziadostwa. Akurat kapnąłem się że w zbudowaniu pomógł ci ten zestaw z ExoForce. Jest bardzo przydatny do takich rzeczy.

ODPOWIEDZ