[MOC] Uratować Święta!

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Uratować Święta!

#1 Post autor: ImpreSariO »

Pewnie niektórzy już zauważyli tę dioramę na brickshelfie ale czekałem na odpowiednią chwile jej publikacji na forum. Dziś są Mikołajki wiec pasuje jak ulał. Współczuje tym którzy nie lubią czytać długich opisów bo znów mnie poniosło.

TO JEST CZĘŚĆ DLA TYCH KTÓRZY LUBIĄ CZYTAĆ DUŻO
Na początku wakacji 2006 zdecydowałem że zbuduje jakąś jedną rzecz przed maturą. Jedno co nie uległo zmianie to to że jest to dalej makieta. Pierwszym pomysłem który miałem zamiar zrealizować był fragment jakiejś tam uliczki Wiednia. Nie pamięta dokładnie bo nie mam już tych zdjęć. Najzwyczajniej zabrakło mi klocków. Postanowiłem coś tym zrobić bo szkoda było mi zburzyć już sporej budowli a że do takiego wniosku doszedłem w okolicach października to zdecydowałem że przebuduje ulice i będzie to świąteczna makieta zmyślonej miejscowości. Tym sposobem załatwiłem się aż do następnych wakacji. Nie dałem rady tego skończyć. Brakowało mi weny twórczej. Na szczęście zbudowałem Batmobile który mnie odblokował. Postanowiłem między czasie zrobić coś z makietą którą męczyłem ponad rok. Po prostu ją zburzyłem i zacząłem od nowa. Między czasie obejrzałem film "TRANSFORMERS" i naszła mnie nieodparta chęć zbudowania jakiegokolwiek robota. Potem już wystarczyło że natrafiłem na tą galerie i tak w mojej głowie zrodził się pomysł zrobienia tej dioramy. Musze przyznać że cała twórczość IZZO mnie zaszokowała i przy tym zainspirowała.

CZĘŚĆ DLA WSZYSTKICH
Na Brikshelfie galerię podpisałem "christmas1984" i tam znajdziecie też o co chodzi w tym tytule. Teraz dałbym jednak tytuł TO SAVE THE CHRISTMAS ale nazwy folderu zmienić się nie da. Szkoda, dowaliłem. W takim razie interpretację pozostawiam wam a z czasem napisze jaka jest moja wersja.

Za to że was tak wymęczyłem oto parę zdjęć.

Widok ogólny:
Obrazek

Mikołaj i jego gang elfów:
Obrazek

Robot policyjny (RoboCop 2099)
Obrazek

Galerie są dwie:
Pierwsza w której są zdjęcia wykonane przez mojego przyjaciela Karola Węglewskiego.
Druga z moimi zdjęciami.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:41 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Oczywiscie, ze juz dawno zauwazylismy i troche sie dziwilismy ze nie pokazujesz na forum.
Nie wiem co najpierw podziwiac, RoboCopa, pomysl, kompozycje, sanie, gang - calosc jest fantastyczna.
Dzieki takim pracom mozemy spac spokojni wiedzac ze poziom LugPolu utrzymuje sie na bardzo wysokim poziomie, a nawet rosnie.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Nie spodziewałem się że tak szybko ktoś to skomentuje. No ale zapomniałem że ty przeważnie komentujesz jak u nas jest noc. Bardzo dziękuje za te słowa. Napisałeś "zauważyliśmy", zastanawia mnie ile osób już to widziało przed publikacją. Jeszcze raz dziękuje za pozytywną krytykę.

pkowalcz

#4 Post autor: pkowalcz »

Bardzo fajna scenka. Świetnie zrobiłeś głowę robota. A turbosanki wymiatają... :P

Mała uwaga: w opisie galerii powinno być chyba "are chased" zamiast "are chasing".

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

pkowalcz pisze:A turbosanki wymiatają
A renifery o czerwonych kinolach to nie?
Bardzo fajna kompozycja, dużo ciekawych detali i humor - mieszanka wybuchowa. Czyli: dla mnie bomba!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Rewelacja! Mnie najbardziej podoba się robot (jeśli chodzi o technikę), odrzutowe renifery (humor) i jeszcze twarz jednego z elfów :) (tego z czarnymi włosami).

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Najpierw BMW, a teraz to.
ImpreSariO, jestem pod wrażeniem twojej pomysłowości :-)
Chyba jednak Robocop jest najlepszy...
Ale może się nie znam ;)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

Pozwolę sobie skomentować, Twoim nickiem ;)
Impressing :D

Na szczególną uwagę zasługują pędzące renifery, oraz biały Robocop :P
I w dodatku czuć święta ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9 Post autor: ImpreSariO »

martinbb pisze:Pozwolę sobie skomentować, Twoim nickiem ;)
Impressing :D
Mój dobry znajomy z liceum często tak na mnie mówił lub Impressio. Nie pozostaje mi nic innego jak wam szczerzę dziękować za te opinie. Dzięki!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

Ja to nie lubię takiego typu robotów mangowych, więc się nie wypowiadam. Chociaż konstrukcja jest bardzo dobra - fajna "spódniczka" : o)

Bardzo podoba mi się cały pomysł. Renifery są świetne, zwłaszcza nochale i "pantografy" : oP

Można by tylko czymś pośmiecić po chodniku chociaż, bo trochę za sterylnie jest.

PS: Super ząbkujący elf w kapturze
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1468
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

A ja mysle ze najlepszym elementem ukladanki sa Sanie. Sam w sobie super MOC... Robot to nie wiem, jestem zbyt rozpieszczony tworczoscia MOKO zeby docenic jakiekolwiek inne mangowe roboty...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Do takiego MOKO czy IZZO to jeszcze mi daleko. Obaj robią takie rzeczy które mnie powalają za każdym razem jak je oglądam. Rozumiem twoją obojętność wobec mojego robota. Mimo wszystko dzięki.

Kaczor

#13 Post autor: Kaczor »

Ten "transformers" czy tam "robocop" jest fantastyczny :)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Jantin »

Ciamek pisze:Można by tylko czymś pośmiecić po chodniku chociaż, bo trochę za sterylnie jest.
No i bardzo dobrze - aż czuć tę futurystyczność. Robot świetny o tyle, o ile można lubić mangowe roboty (dobrze, że miecza nie ma :P ), ale technicznie znakomity. Sanki mają nieco za masywne płozy, ale lepszych bym nie zrobił, to się nie czepiam. Widzę też (może podświadomą?) inspirację ścigaczami z 'Mrocznego Widma". Refleksja osobista: Coraz popularniejsze jest robienie podstaw pod dioramy z bricków położonych bokiem.
I wielkie gratulacje dla Karola Węglewskiego za zdjęcia. Dzięki nim scenka nabiera dynamiki i jeszcze wiekszej futurystyczności (Jak robić takie cienie i odblaski?).

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: ImpreSariO »

Po zbudowaniu sań mnie też zaczęły przypominać podracery z Star Wars. Z Karolem to było tak że naprawdę facet się nagimnastykował przy robieniu tych zdjęć. Nigdy nie robił fotografii tak małym rzeczom. Więc jak by nie wyszło to i tak mu bardzo dziękuje za tą przysługę.


Na początku obiecałem wam interpretacje mojej makietki ale zupełnie o tym zapomniałem. Więc do dzieła. Ostatnio wzięło mnie na bardzo ponure klimaty i postanowiłem zbudować coś odzwierciedlało by post apokaliptyczne wizje. Dzięki temu zrodził się pomysł na tego MOCa. Dwa kolejne w tym temacie są dopiero w fazie przygotowawczej do budowy. Chciałem ukazać daleką przyszłość gdzie rząd posługuje się wszystkimi służbami bezpieczeństwa do narzucania swojej dyktatury ludziom. Świat w którym nie ma uczuć i emocji. Coś jakby na wzór filmu Equilibrium. Jednak tu pojawia się Święty Mikołaj w którego nikt z przywódców tej agonii dotychczas nie wierzył. Wykorzystując nie uwagę rządu Mikołaj niesie pomoc i radość zniewolonym. Policja próbuje mu jednak w tym przeszkodzić. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego że ostre głupoty napisałem. Chociaż będziecie mieli banię =]

ODPOWIEDZ