[MOC] Ostatnia podróż

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Ostatnia podróż

#1 Post autor: Hippotam »

Ostatnia podroż:

Obrazek

Galeria: Brickshelf, Flickr

Pojedyncze zdjecia:

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17

O pracy napisze więcej wieczorem, teraz - miłego oglądania!
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:33 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#2 Post autor: Pepin Krootki »

No..Dobrze, że już nie robię niczego do journey :). Praca wspaniała. Dobry pomysł na wodę (choć takie układanie klocków utrudnia robienie fal). Bardzo dobrze też wyglądają beczki, skrzynki, ludzie, częściowo zatopione. Ech.. Nie będe więcej kadzić bo sam wiesz że MOC jest bardzo dobry ( oglądałeś może Piratów z Karaibów?).

PS. Ludzik z kurczakiem jest świetny :).
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Pierwsze skojarzenie - Jack Sparrow & spółka :-)
Ta praca jest świetna :-D

Podoba mi się szczegółowość i dynamika, jaką udało Ci się uchwycić.
Pepin Krootki pisze:PS. Ludzik z kurczakiem jest świetny :) .
Ten z widłami jest lepszy ;)

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#4 Post autor: Pepin Krootki »

M_longer pisze: Ten z widłami jest lepszy
Czyżby bardzo daleki krewny Bumako? :).
tu byłem - Pepin

Darth Sion

#5 Post autor: Darth Sion »

Najlepsze jest to że od razu widać że to kraken :D
Piraci z Karaibów wymiatają :)
Praca świetna, ah ten snot......
Rozdarte żagle robią wrażenie.
Jaki kurczak ?

Hmmm... Bumako ? ciekawa koncepcja :D
Ostatnio zmieniony 2007-12-10, 21:47 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#6 Post autor: crises »

Ty już wiesz, że jest super. Tym bardziej po tych kilku kosmetycznych zmianach. Nic dodać, nic ująć. Drżyj Portugalio.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

Re: Ostatnia podróż

#7 Post autor: martinbb »

Hippotam pisze: O pracy napisze więcej wieczorem, teraz - miłego oglądania!
Tu napisałeś prawdę - miło się to ogląda. Czuć klimat, ruch. Fantastyczna praca :)
Nie będe Ci tu słodził - sam wiesz jak dobrą robotę wykonałeś.
Czyżbyś już szykował podniebienie na Porto? ;)

PS. Zalatuje Krakenem jak nic :D
PS2. Jeden z ludków się chyba za długo nie na smakował kurczakiem ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

Bardzo pomysłowe - jak to zresztą u Hippa - żagiel, woda, zdaje się, że statek jest pochylony...
Pepin Krootki pisze: Dobry pomysł na wodę (choć takie układanie klocków utrudnia robienie fal).
E tam, jakieś skosy, serki i będzie dobrze :)

Dexter

#9 Post autor: Dexter »

Kapitalny model, od razu bym taki zestaw kupił. :D Mnie też się kojarzy z Piratami z Karaibów.

Teraz pytanie początkującego, z czego są zrobione macki?

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#10 Post autor: Pepin Krootki »

A jednak po dłuższym oglądaniu razi mnie jedna rzecz. Mianowicie nie wszystkie minifigi mają włosy. Wiem, czepiam się trochę ale nie lubię patrzeć na łyse ludziki ( chyba że nie mają włosów już z założenia). To jedyna rzecz którą bym poprawił.
tu byłem - Pepin

Frax

#11 Post autor: Frax »

Niesamowite! Fantastyczne! Cudowne! Wspaniałe! Rewelacyjne!
Scenka bardzo dynamiczna, tak bardzo, że fakt iż sporo ludków jest łysych zauważyłem dopiero przeczytawszy komentarz Pepina :-). Myślę, że to przede wszystkim brak kątów prostych w ustawieniu scenki - ustawiony pod każdym względem krzywo statek otoczony powyginanymi mackami. I znowu świetnie pokazani ludzie zanurzeni w wodzie, jak równie unoszący się w powietrzu. Cóż więcej można rzec... <obmacuje_obitą_szczękę_szukając_wybitych_zębów_pod_biurkiem>

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Powiem krótko. Mistrzostwo! Sam pomysł na scenkę jest pierwszorzędny. Najbardziej podoba mi się stateczek. Jest świetnie zrobiony. Nie podoba mi się za to te kilka okrągłych plate'ów 1x1 pod nogą skaczącego rycerza. Zamocowałbym go jakoś inaczej. Brakuje mi też fal. Co prawda zrobiłeś imitację piany ale jak takie bydle wyłania się na powierzchnię to raczej ocean jest wzburzony. Mimo wszystko to świetna praca i życzę powodzenia na CCC.

Nexus 7

#13 Post autor: Nexus 7 »

Calosc bardzo dobra, doskonale czytelna i szalenie dynamiczna. Zdecydowanie brakuje jednak fal, z nimi byloby jeszcze lepiej. Tak czy inaczej wroze sukces.

Hippotam

#14 Post autor: Hippotam »

Dziekuje bardzo za dotychczasowe uwagi.

MOC powstawał dlugo, a sama koga przechodziła wiele transformacji, co dokumentuje galeria MakingOf. Najpierw byla to sama skorupa, która nie wzbudzała raczej emocji. Potem zaczęło to wyglądać lepiej, ale nakręciłem sie nie wiem czemu na statek wikingów. Na szczęście koledzy mnie naprostowali i podpowiedzieli żeby kadłub wydłużyć. I to było to - od tej pory koga zaczęła wreszcie wyglądać jak koga.

Kadłub składa sie z burt, zamocowany za pomocą nowych zawiasów oraz pokładu, zamocowanego na bracketach. Nie ma dna, bo i po co?
Obrazek

Drugim etapem była budowa scenki. Tutaj od początku miałem w głowie większość detali, ale spora cześć z nich po prostu się nie zmieściła i mam je na blacie w postaci rożnych prototypów. Są zbyt fajne aby je zmarnować, więc pewnie coś z nich niedługo powstanie.

Nie udało mi się zrobić dobrych fal, więc morze jest troszkę za spokojne. Musiałem za to usunąć trochę macek - pierwotnie było ich więcej i scenka zaczynała przypominać obrazek pt "Okręt w krzakach".

Na końcu model poszedł pod ostrzał krytyki i dzięki cennym radom Tajnej Loży mogłem go jeszcze ulepszyć. To crisesowi zawdzieczamy mackę wystającą z dziury w żaglu.

Dziękuję wszystkim za pomoc!
Dexter pisze:Teraz pytanie początkującego, z czego są zrobione macki?
Z tych elementow:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pepin Krootki pisze:Mianowicie nie wszystkie minifigi mają włosy
Tak. Nie pasowali mi w hełmach bo nie było widać ich twarzy. nie dla wszystkich miałem sensowne włosy, więc są łysi. A może taka byla wtedy moda?
M_longer pisze:Pierwsze skojarzenie - Jack Sparrow & spółka
Nie oglądałem tej części...

Tea

#15 Post autor: Tea »

Istne cudo, patrze tak i patrze i nie moge się napatrzeć ;o)
Owszem, przychodzą skojarzenia z Piratów z Karaibów, cz. II Skrzynia umarlaka, kiedy to Kraken napada na Perłę ; o) Szkoda że na podstawie nie dało sie zrobić fal, bo wiadomo, ze gdyby taka kreatura chciała zatopić okret to morze nie byłoby spokojne... Kolejnym plusem będzie podarty żagiel, dobry pomysł . Faceta z kurczakiem zacząłem szukać kiedy przeczytałem o nim w komentarzu , nawet nie zwróciłem uwagi , że on coś trzyma w ręce!
Gratuluję ! Ten moc to kawał dobrej roboty!!!

ODPOWIEDZ