[MOC] Zakład kamieniarski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Zakład kamieniarski

#1 Post autor: crises »

Dłubałem, dłubałem i w końcu zrobiłem. Świadomy niedoskonałości modelu i niemożności zbudowania wszystkiego tak jakbym chciał, przedstawiam średniowieczny zakład kamieniarski. Pracę zgłoszę na CCC w kategorii Trade and Industry.
Na początek trzy zdjęcia, które planuję wystawić do konkursu (w galerii jest więcej z sygnaturką, bo nie jestem na 100% zdecydowany):
Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz kilka słów o budowli.
Dwa dolne rzędy kafelków w ścianie domu są wysunięte na zewnątrz. Patent na okienka chyba oryginalny, nie widziałem takiego wcześniej, ale głowy nie daję. Może mi się tylko wydawać, że to mój pomysł. Daszek nad składzikiem z boku zbierał różne opinie. Zostawiłem go jak jest, włącznie z poprzecznym szczebelkiem, który nie służy do niczego konkretnego. Po lewej stronie, drób otoczył pijanego lesera, któremu na dodatek wylewa się z naczynia wino. Drób to dwie gęsi i dwie kaczki. Niestety wody nie mogłem zrobić kaflowanej, ale przezroczyste platesy 1x1 próbują trochę jeziorko ubarwić. Na dachu znajduje się gniazdo bociana z siankiem i dwoma młodymi. Na środku trwa obróbka kamieni, które potem są ładowane na wóz. Przy studni koleś czerpie wodę do naczynia. Przy skale (nie mam skosów żeby ją inaczej zrobić) trwają prace wydobywcze. Z tyłu budynku wystający komin i trochę zielska. Wnętrza domostwa brak.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Galeria dla desperatów.
Słowo o zdjęciach. Mój biedny Canon A400, żarówka 100W i brak statywu dały zdjęcia jakie możecie oglądać. Walczyłem z programem do obróbki jak mogłem, ale efekt mógłby być lepszy.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:34 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Twój moc jest boski! Strasznie podoba mi się budynek- wyszedł ci po prostu genialnie! Patrząc na zdjęcia od razu widać, co się dzieje (nie trzeba zgadywać, jakim modelem są jakieś złączone klocki). Zrób jakieś zdjęcie wnętrza. Czekam na dalsze budowle z niecierpliwością :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Okna bardzo ładnie zrobione.
Podobnie jak cała scenka :)
Podoba mi się też ten gość co mu się wino wylewa...
Gęsi go otoczyły, a on nie przeczuwa zagrożenia ;)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo fajna scenka :) Podoba mi się tak swojsko xD , domek wygląda świetnie z tymi oknami. Myślę że masz szanse na jakąś nagrode w CCC :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Praca jest po prostu niesamowita... Aż czuć klimat tych lat...
Pięknie, po prostu pięknie :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#6 Post autor: Hasky128 »

Mi też się bardzo podoba:)
Ten leniuszek z winem i cały budynek kamieniarza jakoś kojarzy mi się z grą The Settlers część druga w którą sobie gram (znowu).
...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

Ciekawa i sympatyczna scena. Duzo sie dzieje, duzo rozrywki na tak malym miejscu.
Ddobrze oddajacy prawdopodobienstwo balagan przy kamieniarstwie (okruchy kamieni przy pracy). Ladnie dales rade z odwzorowaniem wody mimo braku kafli.
Najbardziej mi sie podobaja te okienka pomyslowe i ptaszyska.
Jedyne, do czego mialabym watpliwosci, to gniazdo z mlodymi bociana - nie za bardzo widac co to z daleka (rozrzucone zólte klocki?) - nie wiem tez czy ludzie z CCC w ogóle znaja bociany na dachach na tyle, ze sie domysla o co chodzi :)
Z kolei studnia, aczkolwiek ladna i interesujaca, zabiera nieco uwagi z przodu, zaslaniajac gwózdz programu czyli pracujacych kamieniarzy..
Tym niemniej, to tylko detale.

Gratuluje Moca i zycze powodzenia w CCC :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 12:37 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Frax

#8 Post autor: Frax »

Bardzo mi się podoba, tak jak wszystkie Twoje prace :). A można wiedzieć jak jest przyczepiony daszek studni?

crises

#9 Post autor: crises »

Dzięki za komentarze
Hasky128 pisze:Ten leniuszek z winem i cały budynek kamieniarza jakoś kojarzy mi się z grą The Settlers część druga w którą sobie gram (znowu).
Szukałem inspiracji do budowli właśnie w tej grze. Co prawda nie znalazłem żadnych rysunków, które by mi odpowiadały, ale klimat jest właśnie "settlersowy".
lugomina pisze:Jedyne, do czego mialabym watpliwosci, to gniazdo z mlodymi bociana - nie za bardzo widac co to z daleka (rozrzucone zólte klocki?)
Żółte klocki to gałązki i inne trawki, które wyściełają gniazdo.
Frax pisze:A można wiedzieć jak jest przyczepiony daszek studni?
Radośnie sobie leży. Tu przyznaję się do fuszerki i braku pomysłu.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#10 Post autor: kamzel »

Hasky128 pisze:Mi też się bardzo podoba:)
Ten leniuszek z winem i cały budynek kamieniarza jakoś kojarzy mi się z grą The Settlers część druga w którą sobie gram (znowu).
A mi z kolei przypomniała się gra Knights and Merchants, bardzo podobna do The Settlers. Tam o ile pamiętam zakład kamieniarki miał taki bardziej "prowizoryczny" wygląd niż w tej pracy. Skoro już coś napisałem w tym wątku, to dodam też komentarz do konstrukcji: ciekawy pomysł na sześciokątne okienka i ogólnie domek jest bardzo ładny i ma fajne detale. Czy po zamknięciu drzwi da się je jakoś chwycić od zewnątrz i otworzyć?
Ostatnio zmieniony 2007-12-10, 08:30 przez kamzel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

Przyjrzawszy sie ponownie Twej kamieniarskiej scenie, powiem, ze podziwiam tez zgrabny daszek, zwlaszcza piramidkowe wysuniecie nad drzwiami :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#12 Post autor: Pepin Krootki »

Coś mi tu Asteriksem zalatuje:). Dodaj dobrze zbudowanego minifiga ( broń Boże grubego;) ), parę menhirów i już masz scenkę z wioski Galów. Kolejna udana praca w Twoim wykonaniu. W sumie nie można się do niczego przyczepić. Tylko ta skała wygląda jak takie smętne resztki. Mogłeś ją jeszcze pociągnąć np. za dom.
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#13 Post autor: pit »

Świetne!
Jedyne do czego bym się przyczepił to ta skałka. Jakaś taka dziwna.

crises

#14 Post autor: crises »

kamzel pisze:Czy po zamknięciu drzwi da się je jakoś chwycić od zewnątrz i otworzyć?
Tylko pod warunkiem, że masz bardzo lepkie palce, najlepiej jak mucha. Jeśli jesteś posiadaczem normalnych palców, to tylko wypychanie od środka, przez okno. Żadna klamka nie chciała ładnie wyglądać.
Pepin Krootki pisze:Tylko ta skała wygląda jak takie smętne resztki. Mogłeś ją jeszcze pociągnąć np. za dom.
Niestety, może w przyszłym roku kolekcja klocków się powiększy to i skała będzie większa. Tutaj musiałem zastosować technikę "Hollywood".

marcvin

#15 Post autor: marcvin »

Boski =] świetne okienka :yes:

ODPOWIEDZ