[MOC] Droga, karczma i czarna sowa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Droga, karczma i czarna sowa

#1 Post autor: kris kelvin »

Cóż, mój pierwszy i ostatni MOC na CCC5. Przygotowując się do CCC5 "zapomniałem", że w drodze jest córeczka :D I tak zostałem z tym rozwalonym mocem, który w końcu jakoś pozbierałem do kupy. Na nic innego nie starczyło czasu.
Zdjęcia na razie tylko 3. Jak wrócę do domu wrzucę resztę.
Wielkie podziękowania dla trzech muszkieterów - Jeraca, Hippotama i V1, którzy zgłosili się do pomocy w obróbce zdjęć. Hippotama pokonały świąteczne przygotowania a V1 i Jerac obaj zrobili świetne zdjęcia. Prezentowane tutaj są akurat autorstwa V1 - zdecydował rzut kostką :).

Raz:

Obrazek

Dwa:

Obrazek

Trzy:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:20 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Uhm, podlinkowałeś stronę ze zdjęciem a nie zdjęcie... :>

A rng nigdy nie był dla mnie łaskawy, więc się nie dziwię że V1 wygrał :D
[edit]rng = random number generator [/edit]
Ostatnio zmieniony 2007-12-27, 12:24 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Jerac pisze:Uhm, podlinkowałeś stronę ze zdjęciem a nie zdjęcie... :>

A rng nigdy nie był dla mnie łaskawy, więc się nie dziwię że V1 wygrał :D
Już naprawiłem.
A o zwycięstwie zadecydował los, a nie jakość. Twoje zdjęcia są taka samo dobre. Ja różnicy nie widzę.

Tea

#4 Post autor: Tea »

Kolejne cudeńko! Gdyby nie to że droge znajduje się wyżej niż trawa, ale to tylko taki szczegół który zawsze mnie męczy...Nawet się doniczek dopatrzyłem, lampy,balustrady, wszystko takie realistyczne (grr szkoda, że mam tak mało klockow...) Podoba mi się to użycie plate'ów z maluśkimi daszkami do ozdobienia wejścia do "pomieszczenia gospodarczego?" (ta drewniana dobudówka). Wszystko piękne, cudne i naj...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

Super ci wyszedł ten MOC! Świetnie dobrana kolorystyka- widać, co powinno być z drewna, a co z kamienia. Poza tym kształt budynków, zwłaszcza wejść jest szczególnie zachwycający. No proszę, jest tu nawet ogródek- a gdzie ogrodnik :P ??

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Całość ma głęboki oddech, jest odpowiednia przestrzeń, są proporcje, wszystko się komponuje i prezentuje bardzo harmonijnie. Cieszą detale, ale nie narzucają się. Umiar w dobrym stylu.

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

A mnie podoba się wykrozystanie bram (m. in.z market street) jako balustrad w ogrodzeniu (ktoś wie jak to się fachowo nazywa?)Noi oczywiścuie to wszystko co pisali ludzie przede mną:)

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#8 Post autor: Pepin Krootki »

Ło... Ale śliczne. Nie wiem na co mam patrzeć... Ogrodzenie, detale na drzwiami i oknami, drewniane otoczenie okiennic, beczułka na deszczówkę. Ale moim zdaniem na podwórzu jest za mało życia. Z tego co widzę to kręci się tam tylko jeden minifig. Do stajni można wrzucić konia, dołożyć parę zielonych plate`ów i zrobić bardziej nieregularną trawę. No i ta nieszczęsna droga wystająca ponad ziemię ;). Ale nie słuchaj mnie bo marudzę strasznie.

PS. Drewniana przybudówka do karczmy - cudo!
tu byłem - Pepin

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

A więc moi drodzy.
Droga taka miała być - właśnie wystająca. Coś na kształt bruku, więc czemu miałaby nie wystawać? To nie jakaś polna wyjeżdżona droga, "zapadająca" się w podłoże. Ale de gustibus...
Koń owszem jest w tej przybudówce, tylko, że podczas sesji zdjęciowej raczył się wywrócić. Jak się dobrze przyjrzeć to widać go tam kawałek jak sobie błogo leży.
No podwórko miało być bardziej "zabudowane", ale - czas, czas, czas... Chciałem to w ogóle zgłosić do CCC5. Nie było ani czasu ani warunków, żeby tam grzebać więcej.
Generalnie to teraz zrobiłbym to o wiele lepiej i inaczej.
Ale to może jak zmienią mi się warunki mieszkaniowe (oby), albo jak będę budował coś na mniejszej powierzchni, a nie rzucał się na taką jak ta ;/

yasq

#10 Post autor: yasq »

Co można powiedzieć...

Wszystko dopracowane, przynajmniej ja nie widzę błędów

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

I jeszcze jedna miła wiadomość :)
Pepin Krootki samorzutnie zaoferował pomoc i dodał bannery Lugpolu do zdjęć :)
Dopisuję więc go do listy dłużników.

Mam nadzieję, że wywalenie starych zdjęć z galerii i dodanie nowych nie spowoduje mojej dyskwalifikacji, wszak adres zostaje ten sam :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

kris kelvin pisze:Mam nadzieję, że wywalenie starych zdjęć z galerii i dodanie nowych nie spowoduje mojej dyskwalifikacji, wszak adres zostaje ten sam :)
Ja tak zrobiłem, bez obaw!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Jedna z najprzyjemniejszych budowli tego typu. Dużo przestrzeni ładnie ujętej w ramy murów. Dużo miejsc do zatrzymania oka. Dla mnie bardzo ładnymi elementami są: drewniana galeryjka z balustradą, i ogrodzenie z kratami z bram, ludzik na dachu.
BARDZO mi się podobają: drewniany dach nad galeryjką, worki (gdzieś już je widziałem, ale to nie zmienia, że podobają mi się zawsze :) i zbiornik na wodę z dużej beczki.

Co mi nie pasuje, to przesadny porządek. Aż się prosi, żeby posadzić trochę zielska tu i ówdzie, szczególnie wzdłuż murów (z kolei raczej wyrwałbym choinkę i krzaki z samej drogi :) Porozrzucać tu i tam parę garści sprzętu, kamieni, cegieł, i innego syfu, gdzieniegdzie jakieś nierówności terenu.
Trawka pod dachem nie miałaby dużych szans wyrosnąć - tam wyraźnie czegoś brakuje.
I wóz dla urozmaicenia mógłby skręcać.
\/1 ______________

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

V1 pisze: Co mi nie pasuje, to przesadny porządek. Aż się prosi, żeby posadzić trochę zielska tu i ówdzie, szczególnie wzdłuż murów (z kolei raczej wyrwałbym choinkę i krzaki z samej drogi :) Porozrzucać tu i tam parę garści sprzętu, kamieni, cegieł, i innego syfu, gdzieniegdzie jakieś nierówności terenu.
Trawka pod dachem nie miałaby dużych szans wyrosnąć - tam wyraźnie czegoś brakuje.
I wóz dla urozmaicenia mógłby skręcać.
Wszystko to święta prawda. Ale ten MOC stał u mnie (nadal stoi) jak wyrzut sumienia.
Czasu przed wyjazdem świątecznym starczyło tylko na zrobienie zdjęć :(
Ale fakt faktem, że powierzchnia terenu jest najgorszym elementem.

Dobra rada dla wszystkich - zanim zaczniecie coś robić na przyszłoroczny CCC sprawdźcie dokładnie w kalendarzu czy nie rodzą się wam jakieś dzieci.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#15 Post autor: Andzia »

gdyby w tej dobudówce stał "zaparkowany" rumak byłoby jeszcze piękniej :)
takie dzieła powinni projektanci z Lego zobaczyć, na pewno by im szczęka opadła
kurcze ludzie, macie talent! :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 02:52 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ