[MOC] Chlopiec sika na rogu a wszyscy sie patrza! (Karlgoro)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] Chlopiec sika na rogu a wszyscy sie patrza! (Karlgoro)

#1 Post autor: Nexus 7 »

Manneken Pis czyli Siusiajacy Chlopiec to jedna z turystycznych atrakcji Brukseli. Jest kilka legend tlumaczacych ten szczegolny temat pomnika, po szczegoly odyslam tutaj. Pomysl na model mialem juz od dawna, niestety jakis czas temu znalazlem to zdjecie. Problem powstal taki ze moj pomysl byl bardzo podobny i nie chcialem zeby moja praca wygladala na bezczelna kopie. W koncu sie poddalem i zrobilem tak jak planowalem od poczatku czyli bardzo podobnie. Kilka zapozyczen jest oczywistych, w szczegolnosci skopiowalem uzycie bramy jako ogrodzenia, sam planowalem to ze zwyklych plotkow, ale przy wysokosci budynku wygladalo to bardzo kiepsko. Nie wiem kto jest autorem tamtej pracy, Rickszoo chyba tylko ja sfotografowal.

Kilka slow o moim modelu i relacji do oryginalu.

Obrazek

Sam Manneken jest bardzo maly, mozna doznac zawodu ogladajac ten "pomnik" w rzeczywistosci. Budynek przy ktorym stoi fontanna z figurka to tak na prawde dwa rozne budynki, staralem sie to zaznaczyc roznicujac ich wysokosc. W fasadach obu budynkow sa witryny sklepowe. Nie pasowalo mi to jednak do koncepcji calej ulicy i z prawej strony jest regularne wejscie do kamienicy, po lewej zostal sklep z pamiatkami i wystawionymi figurkami Mannekena (model) . Chodnik przy fontannie ma ksztalt luku i taki staralem sie oddac , razem z odgradzajacymi od ulicy slupkami. W rzeczywistosci nie przejezda tamtedy tramwaj. Na uwage zasluguje czesciowo zasloniete okno na parterze prawego budynku, fontanna zostala postawiona wyraznie pozniej. Calosc spelnia oczywiscie standardy Modular House.

Zeby nie bylo za slodko to czywiscie za rogiem odbywaja sie roboty drogowe.

Drobna ciekawostka techniczna jest mocowanie tych slupkow

GALERIA

***

Budynek Manneken Pisa razem z poprzednimi moimi kamienicami pozwolily mi zbudowac taki fragment ulicy.

Obrazek

Obrazek

Tymczasowy tramwaj jest minimalnie zmienionym modelem z zestawu 10183, za jakis czas bedzie inny, wlasnego pomyslu. Ulica bedzie sie rozrastala, mam jeszcze trzy inne budynki w tym stylu, na razie powstrzymuje mnie glownie klockochlonnosc bruku :-)

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 03:54 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Uliczka wygląda znakomicie! Chyba dzięki ładnemu efektowi brukowanej ulicy (oczywiście poza architekturą budynków) ma tak nieodparty klimat dawnych czasów.
Dobrze że ten domek jest mniej cukierkowy od poprzednich. Świetne okienka we wnękach, trakcja, tramwaj też niezły, choć wygląda bardziej jak lokomotywa. W pierwszej chwili stwierdziłem oczywiście, że ładne słupki, i dopiero opis uświadomił mi, że to faktycznie niemożliwe 'normalną' drogą. (Pewnie dla spokoju dałbym tam technicowy łącznik pinów.) Patent tyleż pomysłowy, co trudno dostrzegalny na pierwszy rzut oka.
Oczywiście świetna trakcja.
Taka luźna myśl - skoro to nie wierna replika budynku, to może lepiej by było pomnik chłopca zrobić w rozmiarach normalnego ludzika (z krótkimi nóżkami) ? Bardziej by się kojarzył z człowieczkiem niż ten stożek. I żeby nie pozostawić wątpliwości można by było zrobić strumień moczu ze światłowodu :)
\/1 ______________

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

Budynek bardzo fajny i miły dla oka! Trochę odnoszę wrażenie, że za mało dynamiki jest w tym MOCu jak i na całej ulicy.

Efekt brukowany wygląda fajnie bo wszyscy tile'ują. Może kiedyś wróci moda na study :)

Wielki plusa za świetne zdjęcia!

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Już myślałem, że poprzednia kamieniczka zwiastuje lekki spadek formy. Ale widzę, że wyjście z progu już poprawione :)
Naprawdę cudne.
Zaczyna być ciasno - Misterzumbi opanował traktory, V1 (na razie) motory, Ty kamiennice,
Maciej ciężarówki, crises miniaturki, Hippotam BTT...
There`s no country for old man :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Wszyscy kafelkują z prostego powodu - niewiele rzeczy na których się wzorujemy ma study... ale akurat bruk ma :>

Makieta wygląda po prostu niesamowicie. Najpierw wieża V1, potem czołg Nannana, a teraz to. Jak patrzę na moje maluśkie modele to aż mi się odechciewa ostatnio, chociaż może to efekt świątecznej komerchy której nigdy nie lubiłem albo zbliżającej się sesji. Piękne, wykaflowane kamienice i bruk ze studów, a wszystko wygląda realistycznie. Najbardziej podoba mi się chyba wrażenie ciasnoty, tak charakterystyczne dla takich uliczek, tramwaj z jednym tylko torem (gdzie będzie mijanka? :)), no i linia trakcyjna.

Te pachołki to przepraszam bardzo jak są zrobione? Po prostu postawione na tile 1x1 do góry nogami?

W bruku tu i ówdzie mogłby by znaleść się tile 1x1, aby troszkę przełamać ten bardzo regularny układ studów. Wystarczyło by w sumie jakieś 1 tile na 15 plates :)

No i mało minifigów, trochę senne to miasteczko :D

Nygusek

#6 Post autor: Nygusek »

Trochę pustawo, faktycznie. Chociaż rozumiem, że w założeniu miała to być stara, turystyczna część śrómieścia, to jednak w takich właśnie miejscach powinnien być tłum ludzi. Nietrudno to poprawić :ok: .

PS: Dlaczego tak mało ludzi buduje miasta z komunikacją w postaci autobusów?

crises

#7 Post autor: crises »

Jak większość Twoich budynków tak i ten trzyma bardzo wysoki poziom. Bardzo fajnie wygląda pomnik w narożnej niszy i ta brama dokoła. Super szczegóły "fontanny", a uproszczony ludzik mi akurat nie przeszkadza. Ładnie wyglądają lufciki nad górnymi oknami i czerwony kwiatek na samej górze, który dodaje miły akcent kolorystyczny. Brukowana ulica też super, chociaż trzeba się chwilę przyzwyczajać do takiej nierównej powierzchni. Czy słupki na rogu są szare, czy białe? Na różnych zdjęciach mają różne kolory.
Makieta to osobny temat. Jest rewelacyjna i na żywo robi na pewno jeszcze większe wrażenie. Czyżby to było "dzieło życia"?

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

crises pisze:Czyżby to było "dzieło życia"?
Oby nie bo wydaje mi się że Nexusa stać na więcej. Już wczoraj to widziałem na brickshelfie i byłem miło zaskoczony. Widzę że nie próżnujesz. Całość świetna więc skupie się tylko na ulicy i nowej kamienicy. Bruk jak już zostało wspomniane jest świetny. Tramwaj dodaje niesamowitego klimatu. Choć rzeczywiście brakuje trochę ruchu. Co do budynku to mimo że jest on biały (nie przepadam za używanie tego koloru w kamienicach itp.) to wyszło ciekawie. Dobrze że niej to tylko jedna ścianka. Efekt dwóch różnych wysokości dobrze ci wyszedł. Wcisnąłeś tu flexa? Dałeś link tylko do jednej galerii.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Świetnie wykonana scenka! najbardziej podobają mi się budynki, ale tramwaj też jest niczego sobie. Znakomity pomysł z elektrycznością poprowadzoną słupami, z których tramwaj bierze energię. A może spróbujesz pobawić się trochę z prawdziwą elektrycznością, tak żeby tramwaj naprawdę jeździł??

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

No i co ja mam powiedzieć ? Ujmę to tak.
Zwykle widać ogrom klocków na zdjęciu i nic więcej, w Twoim przypadku pierwsze co rzuca się w oczy, to kunszt z jakim to jest zbudowane, potem widać pomysł na całość, bo definitywnie te budynki nie są zlepkiem przypadków a na koniec przychodzi refleksja, ile budulca na to poszło. Przyznaję, że trochę Ci zazdroszczę tej makietki :)
Słowa uznania.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Dziekuje za mile przyjecie makietki!
Jerac pisze:Jak patrzę na moje maluśkie modele to aż mi się odechciewa ostatnio
Taa ... od paru dni mecze sie nad skopiowaniem twojej ostatniej mini ciezarowki.
crises pisze:Czyżby to było "dzieło życia"?
Zdecydowanie nie. To co tutaj widac to jakies 40% planowanej scenki, pozostale 60% to jednak nie beda budynki tylko inne elementy miasta. Mysle ze wyrobie sie do konca 2008 :-)
KUKUS pisze:A może spróbujesz pobawić się trochę z prawdziwą elektrycznością, tak żeby tramwaj naprawdę jeździł??
Tramwaj bedzie jezdzil jak pojawi sie nowa elektryka do pociagow.
Maciej Drwięga pisze:a na koniec przychodzi refleksja, ile budulca na to poszło
Zona juz to przeliczyla na pary butow :-)
ImpreSariO pisze:Wcisnąłeś tu flexa?
Dokladnie tak.

A slupki (szare) montowane sa tak:

Obrazek

Nygusek

#12 Post autor: Nygusek »

Nexus 7, a zrobisz zajezdnię autobusową albo chociaż autobus?

ODPOWIEDZ