[MOC] Pancernik "Gavin Magnus"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pkowalcz

[MOC] Pancernik "Gavin Magnus"

#1 Post autor: pkowalcz »

Przy okazji "Corristo" zdarzyło mi się stwierdzić, że mam pomysły, ale brak mi klocków. Na szczęście to się zmieniło - pomysły wprawdzie zostały takie same, ale za to części przybyło... ;)

A zatem prezentuję wam uroczyście mój drugi model w mikroskali - pancernik "Gavin Magnus":
Obrazek
Galeria

Może na zdjęciach tego nie widać, ale jest niewiele większy od "Corristo" - w sumie mierzy niecałe 34 study, co w przeliczeniu daje prawie 170 metrów. Tym razem nie ma mowy o martwych strefach - okręt jest potężnie uzbrojony. W przedniej części mamy trzy działa plazmowe o imponującym łącznym polu rażenia; środkowa sekcja to dwie potężne baterie laserów, zmieniających wrogie myśliwce w gwiezdny pył i podwieszone z dołu podwójne działo Gaussa (też nie należące do najmilszych); część rufowa to dwa kolejne Gausy i potężne silniki zapewniające dużą szybkość na polu bitwy. Jak widać, całkiem niezłe cacko ;).

Od strony technicznej jest to teoria chaosu w czystej postaci - pięciokątny, nieforemny kształt pancerza wymusił ekstremalne konstrukcje we wnętrzu (całe szczęście, że na zdjęciach tego nie widać :P), środek usilnie stara się rozpaść, a tył... no, jest mniej więcej stabilny.

Budowałem drania dość długo, ale moim zdaniem warto było. Nieskromnie mówiąc, najbardziej podoba mi się wcięcie na Gaussy w tylnym pancerzu ;). A wam? :P

Zapraszam do oglądania i/lub krytyki :)
pkowalcz

PS. Przepraszam za różnokolorowość tła, ale przy większych konstrukcjach nie sposób znaleźć u mnie w domu wystarczająco dużo miejsca na jednolite wyłożenie białymi kartkami... ;)
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 12:28 przez pkowalcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

A mi się podoba bardziej czarny korytarz między rufą a dziobem, i te działka ;)
Ładnie wyszło, może troszku za szeroko - ale to już kwestia gustu :)
Przydał by się może jakiś mały hangar no i może troszkę bardziej dopracowana artyleria (marudzę strasznie ;) ).

Poza tym, wyszło OK.
Pozdrawiam

PS. Przyznaj, że czarne klocki są wstrętne do fotografowania - widać na nich rysy i kurz ;)
Inspired by NavySEALs

Tea

#3 Post autor: Tea »

Poprzednik już napisał to, co chciałem ; o)
Wszystko ok, nie pasuje mi nazwa, jest jakas taka... Tandetna (xD) ale to tylklo moja sugestia, wiem czepiam sie szczegółów... Fakt, czarne klocki są okropne do fotografowania, nie widac detali, tylko tą ich "ciemną"strone (mocy ; )) . Model świetnie się prezentuje, gratuluję Moca !

czekoladowyboss

#4 Post autor: czekoladowyboss »

Fajny pomysł na sylwetkę. Trochę mi nie pasują silniki, jedne "świecą" a inne nie. Chyba że te duże są akurat wyłączone :) Fajnie wpasowałeś te działa w wycięcia pancerza, z tyłu. W ogóle ładnie wyglądają jednostki z wyraźnie zaznaczonymi płytami pancerza, odcinającymi się od czarnych bebechów. Chyba będę musiał zacząć tak budować :)

Jeśli miałbym się jeszcze czegoś czepiać, to trochę mało Pancerza na tym Pancerniku ;) Całkowicie odsłonięte śródokręcie...
Ostatnio zmieniony 2007-12-27, 21:19 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Statek dosyć przyzwoity. Przydałoby się trochę kosmetyki przy niektórych fragmentach, szczególnie przy wieżyczkach i coś zamiast antenek z kuleczką, bo kiepsko wyglądają jako lufy.
Widać, że patent na podział segmentowy i kolorowe pancerze jest bardzo modny :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Ja osobiście takie statki (dziób i rufa opancerzone, połączone cieńszą i ciemniejszą częścią) nazywam "boneships" lub też z polska "gnatami" - i nie ukrywam że bardzo je lubię :)

Jest zdecydowanie lepszy niż poprzednik, zdecydowanie widać w tym statek kosmiczny. A to że uciekł ze stoczni zanim skończono montować pancerz... no cóż, widocznie ktoś potrzebował nieskonczonego okrętu :D. Właściwie patrząc na niego z boku bądź z góry trudno ustalić gdzie jest przód. Marzą mi się rzędy hangarów po bokach, mniej więcej w takiej szerokości jak tylni kawałek pancerza, troszkę odsunięte od siebie... takie kostki z dwóch złączonych paneli 4x4... mmmm!

A, zapomniałbym, mostek be. Zupełnie nie pasuje. Jak już musisz czymś złamać kształt to zgrupowanie antenek bądź skrzydełko zawsze pomoże, manipulacje wbitymi o pół studa tiles też są fajną zabawą.

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Fajnie ze ma takie nietypowe proporcje - prawie szerszy niz dluzszy. Boczne baterie dzial w czarnym "korytarzu" bardzo udane. Mostek chyba rzeczywiscie zbyt prosty jak na taki dopracowany model.

pkowalcz

#8 Post autor: pkowalcz »

martinbb pisze:Przyznaj, że czarne klocki są wstrętne do fotografowania
Są. Bardzo wstrętne bydlaki ;)
martinbb pisze:czarny korytarz między rufą a dziobem, i te działka
martinbb pisze:Przydał by się może jakiś mały hangar no i może troszkę bardziej dopracowana artyleria
To jak w końcu z tymi działkami, bo się zgubiłem... A do hangarów muszę dopiero dojrzeć ;).
Tea pisze:nie pasuje mi nazwa, jest jakas taka... Tandetna
Eeetam, mnie się podoba. Poza tym liczy się wygląd, a nie nazwa :P.
czekoladowyboss pisze:trochę mało Pancerza na tym Pancerniku
Pancerz jest tam, gdzie są wrażliwsze części statku. Reszta jest naszpikowana uzbrojeniem. Poza tym wychodziłem z założenia, że skoro po angielsku pancernik to battleship, to ma się sprawdzać w walce jako istotna siła ognia, a nie jako ruchomy pancerz...
V1 pisze:coś zamiast antenek z kuleczką, bo kiepsko wyglądają jako lufy.
Z tego co wiem, to jeszcze nie zostały opracowane techniki budowy działek o małym kalibrze innych niż z antenek (a śrubokrętów nie mam :P).
Jerac pisze:Marzą mi się rzędy hangarów po bokach[...]
Jak dorwę czarne panele 4x4 ( :lol: ) to wypróbuję. A poza tym pisałem już, że do hangarów trzeba dojrzeć ;).
Jerac pisze:mostek be

Wiem :whoeva: . Jeszcze nad tym pomyślę.

Dzięki za wszystkie (pozytywne i nie) komentarze i za wytrwałość w czytaniu tego posta ;).

ODPOWIEDZ