Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] [CCC5] Żuraw portowy
Autor Wiadomość
liwnik 
VIP

Wpisy: 624
Wysłany: 2007-12-28, 20:17   [MOC] [CCC5] Żuraw portowy

Po dwóch miesiącach nareszcie skończyłem budowę żurawia portowego. Jest on wzorowany na żurawiu stojącym w Gdańsku.

Na nabrzeżu zdenerwowany kupiec czeka na spóźniający się statek. Łódką płynie dwóch rybaków i jednemu udało się nawet coś złowić. Z drugiej strony małe dziecko goni kota.
Prace zgłoszę do kategorii Trade and Industry.
Będzie więcej zdjęć, ale dopiero jak je odpowiednio przygotuje. Na razie są tylko konkursowe.
http://www.brickshelf.com...rane/002zs2.jpg
http://www.brickshelf.com...rane/003zs2.jpg
Galeria konkursowa:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=292101
Reszta zdjęć:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=292106
Ostatnio zmieniony przez Lomero 2011-06-14, 18:48, w całości zmieniany 3 razy  

Pepin Krootki 
Zło i niedobro

Wpisy: 218
Wysłany: 2007-12-28, 20:30   

O..Kolejna ładna i udana praca. Ale jak dla mnie to za mało życia na tym nabrzeżu. Powinno się tu kręcić masa ludzi. Marynarze, tragarze z jakimiś skrzyniami itp. itd. Bruk trochę zbyt czysty i równy. Można by dodać tu i ówdzie jakiś wystający plate. Sama bryła budynku bardzo mi się podoba a pomysł też miałeś świetny.

kris kelvin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-28, 20:33   

Jak już Ci pisałem, jak tylko znajdę chwilę wolnego czasu i stołu zaraz zabieram się do wersji drewnianej :)
Myślę, ze trzecie zdjęcie jest najmniej udane na konkurs.

lugomina 
V-miss Recenzji Krulowa Klocy

Wpisy: 733
Wysłany: 2007-12-28, 20:36   

Bardzo zgrabny zuraw, szkoda moze tylko ze nie brazowy jak oryginal.. Ale czarny tez ma swój czar, przez to taka imponujaca bryla góruje nad nabrzezem!
Bardzo ladnie zbudowany mur pruski i gasienicowe kola w srodku :)

Nie jestem pewna, czy w sredniowieczu uzywano podkoszulków z ramiaczkami i w poziome paski ale to szczegól ;)
Ostatnio zmieniony przez lugomina 2007-12-28, 21:17, w całości zmieniany 2 razy  

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-28, 20:39   

NO praca ogolnie ciekawaale faktycznie mało ludzi i gdzieniegdzie za mało detali np samo nabrzeże (chodzi mi o ten betonowy chodnik po którym chodzą :) i Troche zbyt czarny ten dźwig no ale co zrobić jak on jest taki monotonny w oryginale. (wiem, że jest brązowy:))
Ostatnio zmieniony przez Fistach 2007-12-28, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  

Nygusek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-28, 21:37   

Ludzi wcale nie jest mało. Nie zapominajcie, że to jest tylko FRAGMENT portu, więc gdzie ci ludzie mają się stać? Mają się tłoczyć do tego stopnia, że pospadają do wody?
Cenię tę pracę za to, że jest wykonana w starodawnym stylu ( "gołe" klocki bez żadnych płyteczek). I ma swój charakter, typowy "oldschoolowy" zestaw. Tak trzymać!
Jednak moim tegorocznym faworytem jest zdecydowanie Ciamek.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2007-12-29, 07:12   

Bardzo ładna praca. Zyskała by jeszcze, gdyby nabrzeże nie było takie "betonowe". Lepiej wyglądałoby gdyby było wsparte na drewnianych słupach wystających z wody.

Grygus
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 12:48   

Ładna praca, ale wydaje mi się, że jak na poziom CCC to trochę za mało szczegółowa. Przydałoby się więcej życia, więcej kolorów i szczegółów. Jakieś fale, piana na wodzie. Brud na nabrzeżu i na ścianach domu, jakieś dachówki obluzowane, śmiecie w beczkach. Tak żeby to było ciut bardziej "żywe" :-) .

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 13:27   

@Grygus: z tego co wymieniłeś to najbardziej żywe są te śmiecie w beczkach :) Ale tak na poważnie to masz rację

KUKUS 
VIP

Wpisy: 852
Wysłany: 2007-12-29, 19:01   

Potężna Ci wyszła ta budowla, ale mi to nie przeszkadza- duże jest piękne! Ładnie dobrałeś kolorystykę, pomysł z użyciem gąsienic jako kół nie jest zły. Fajnie, że żurawia można regulować.

... jedyne dodałbym trochę więcej części drewnianych.

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 19:59   

Pomysł super. Żuraw jak żywy. Wnętrze lepsze od oryginału.
Gdybyś usunął schodki do wody, przesunął żuraw bliżej wody jak było w rzeczywistości , a pod nim umieścił żaglowiec byłbyś faworytem. A tak przeciętny amerykanin - siedmioletni murzynek analfabeta, który nigdy nie był w Gdańsku nie skuma o co chodzi ;-).
Nie znam się na budowlach - co bym nie robił zawsze wychodzi mi bunkier albo czołg. Wiem za to co powinno być w porcie: pijani marynarze, ich "dziewczyny", smród ryb, srające mewy i ...statki. Mowię Ci skocz do hipermarketu, kup jakiś statek albo pożycz od kogoś... i wygrałeś.
Ostatnio zmieniony przez Mrutek 2007-12-29, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

marcvin
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 23:37   

Wnętrze jest super :)) No, ale coś nie pasuje mi ten czarny kolor :?
Mam pytanie dlaczego jeden z minifigów trzyma pistolet za plecami ??

liwnik 
VIP

Wpisy: 624
Wysłany: 2007-12-30, 13:00   

Ten minifig nie trzyma pistoletu tylko nóż- http://www.peeron.com/inv/parts/37 .
W pewnym momencie zastanawiałem się nad urozmaiceniem bruku, ale szybko zrezygnowałem bo wymagało by to wcześniejszą rozbiórkę prawie całego dźwigu.
Statek przy nabrzeżu miał być, ale gdy ustawiłem wstępną wersje łodzi na makiecie stwierdziłem, że jest zbyt duży.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu