[MOC] The Last Adventure

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] The Last Adventure

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć

Po wielu trudach, poprawach i ulepszeniach, udało mi się wreszcie skończyć tą pracę.
Przed Wami, mój najnowszy MOC: ,,The Last Adventure".

Obrazek

Model budowałem łącznie 3 tygodnie i 3 dni - 2 tygodnie budowy, 1 tydzień poprawek, 3 dni robienia zdjęć.

Obrazek

Chciałbym gorąco podziękować: Pepinowi, Ciamkowi, Cricesowi i Lomero, za dobre rady, dzięki którym scenka wygląda dużo lepiej niż wcześniej.

Obrazek

Odnośnie pracy:
Przedstawia ona ucieszkę, małej karawany, przed oddziałem szkieletorów.
Teren, jak kareta i smok, jest zbudowany SNOTem.

Chyba wystarczy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 16:37 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Scenka fajna, ciekawa i pełna akcji. Brakuje mi jakiejś drogi noi powiedz mi jak ta kareta przejechała przez ten mostek jak jestszersza od platformy mostu o conajmniej 2 study?:)

Zdjęcia trochę nienajlepsze. Skoro daja możliwość, że można wrzucać nieco większe na konkurs to czemu tego nie wykorzystać?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Fistach pisze:jestszersza od platformy mostu o conajmniej 2 study?:)
Dokładnie o 2mm a nie o 2 st!!
Fistach pisze:Brakuje mi jakiejś
Droga jest., Na prawdę wystarczy się spojrzeć dokładniej...

Proponuję jeszcze popracować na postami… W końcu jesteś przedstawicielem ,,Bastionu AFOLi"…
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 16:58 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Noooo! Teraz lepiej. Na mostku jest ruch, wiadomo o co chodzi i nie ma "tego niebieskiego".

Smok i ogień tworzą fajną krzywą, takie sprężone muskuły. Dobrze skomponowane.

Brawa dla Pana!

ps. nie wspomniałem wcześniej - świetna ta roślinność wodna.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 17:04 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Jeżeli drogą anzywasz te kilka round plate'ów to ok ale nie o to mi chodziło.

To jaka jest szerokość platformy na moście? bo z tak małych obrazków odczytałem że 4 study.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#6 Post autor: pitrek02 »

Fistach pisze:To jaka jest szerokość platformy na moście? bo z tak małych obrazków odczytałem że 4 study.
5 studów!!
Fistach pisze:Jeżeli drogą anzywasz te kilka round plate'ów to ok ale nie o to mi chodziło.

Ja tam widzę, że cała podstawa jest prawie wyłożona ,,brukiem".
smyk pisze:Brawa dla Pana!
Cieszę się, że już nie masz zastrzeżeń. :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 17:13 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

pkowalcz

#7 Post autor: pkowalcz »

No, no... Rozumiem, że to do kategorii "Journey" dajesz?
Widzę, że z wyskoku u ludzików do końca nie zrezygnowałeś - czarny szkieletor próbuje zrobić efektowne combo na uciekającym rycerzu :P
No i fajnie wygląda bieg żołnierza z przypalanym tyłkiem... ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Kareta jest rewelacyjna, dla mnie to najmocniejszy element całości. Teren budowany 'w bok' też super. Smok, ogień, i mostek też niezłe.
Ale do reszty nie pasują skrzydła smoka, jak i dyszel karety. Dużo lepszy dyszel byłby z prętów, czyli bar 4l,6l,flexów,czy np. z kopii, i na grzbiety koni też coś tego typu zamiast zbyt szerokich kafelków.
Drogi faktycznie trochę trudno się tam dopatrzeć. Może lepiej by było zaznaczyć ją też kolorystycznie, przy takim sposobie budowania nie powinno być większego problemu.
Zdjęcia mogłyby, i powinny być lepsze i większe. Najgorzej że smok stanowi na nich przepaloną plamę. Jeżeli zależy Ci na głębokiej czerni w tle, to fotografuj w pomieszczeniu, stawiając scenkę na wąskiej podstawce (na słupku) zostawiając za nią jak największą przestrzeń i oświetlając tylko scenkę. Reszta pomieszczenia wtedy wychodzi w aparacie prawie idealnie czarna. Ew. można otworzyć okno i robić zdjęcia po zmroku na parapecie, jeżeli nie świeci Ci przed oknem zbyt dużo świateł.
I ostatnia mała uwaga: Jeżeli masz konia czarnego i brązowego, to robiąc na czarnym tle zdjęcie z prawej strony (takie jak właśnie zrobiłeś), warto pamiętać, że lepiej by wyszły gdybyś zamienił je miejscami - czarny odcinałby się od kasztana, a ten z kolei od tła.
\/1 ______________

marcvin

#9 Post autor: marcvin »

Smok i kareta są super =] Ma małe pytanko jak złączyłeś ogniki ??

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Super ci wyszedł ten MOC! Sam nie wiem, co ci lepiej wyszło- smok czy kareta?? Każdy obiekt modelu, jak i cała scenka przedstawiają się świetnie. Ciekawy most, roślinność wodna... czekam na dalsze prace :)

...jedyne co bym dodał, to może trochę drzewek dookoła drogi, ale to drobny szczegół....

crises

#11 Post autor: crises »

Świetnie Ci te smoki wychodzą. Scenka bardzo zgrabna (zarówno technicznie i kompozycyjnie). Ładna kareta, ciekawy mostek, sprytnie wciśnięta w wodę roślinka. Szkoda, że zdjęcia trochę mniej udane. I nawet nie chodzi o to, że są "przepalone", bo świecący smok nawet fajnie wygląda, ale o sam dobór kadrów. Zdjęcie pierwsze jest ok, ale drugie to po prostu wycinek poprzedniego - tu przydałoby się jakieś zbliżenie. Obrazek trzeci nie pokazuje rzeczy aż tak ważnych i szczegółowych żeby dawać tak duże powiększenie. Pomimo tego Twój MOC mi się podoba.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Dzięki za pochlebne opinie. :)

Odnośnie zdjęć. Te były jedynie wystarczające ostre. Będę chyba musiał kupić dużo mocnych lamp do naświetlania modeli, bo te co mam są trochę słabe. :(
Dzięki V1 za rade!! Następnym razem spróbuję!!
KUKUS pisze:jedyne co bym dodał, to może trochę drzewek dookoła drogi, ale to drobny szczegół....
Chyba już nie ma gdzie... :)

Pozdrawiam

pkowalcz

#13 Post autor: pkowalcz »

Dwie porządne lampy biurowe starczą, jeśli ustawisz je po przeciwnych stronach MOCa i do tego włączysz górne światło... ;)
U mnie ten wariant działa nawet z jedną lampką.

Nygusek

#14 Post autor: Nygusek »

Kurczę! Piotrek, mam Cię zjeść? Ukradłeś mi pomysł! Ja też mam moca na CCC V o zasadzce szkieletów i ludzi Nietoperza na ludzi Króla Ryszarda Lwie Serce plus mały oddział lokalnych wieśniaków pod dowództwem Robin Hooda.
A MOC świetny, z każdym dniem przybywa nowych... Jak tak dalej pójdzie, to spijemy się portem do tego stopnia, że będziemy białe myszy z Lego budować!

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#15 Post autor: Pepin Krootki »

Nygusek pisze:Jak tak dalej pójdzie, to spijemy się portem do tego stopnia, że będziemy białe myszy z Lego budować!
Podejrzewam, że spiją się tylko Ci pełnoletni. Ja mogę dostać nawet pustą butelkę jako symbol zwycięstwa.
tu byłem - Pepin

ODPOWIEDZ