[MOC] Pociąg techniczny

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Pociąg techniczny

#1 Post autor: TruckeR »

Witam wszystkich,
Pragnę przedstawić nową konstrukcję. Jest to zabawka w pełni relaksacyjna, która powstała, bo co to za Święta bez kolejki elektrycznej? :)

Obrazek

Od dziecka marzyłem o pociągu towarowym LEGO, zwłaszcza podobał mi się zestaw 4564. Kolejkę dostałem dwa lata później, był to jednak osobowy zestaw 4559 - całkiem fajny, lecz nie dawał takiej możliwości manewrów jak zestawy towarowe. Kolejka ulegała wielokrotnej przebudowie, jednak zawsze brakowało mi takich części jak drzwi, dachy wagonów i inne detale nadające kolejce charakteru. Dzień przed Wigilią dostałem jednak pozostałości po dwunastowoltowej kolejce 7735 - zestaw jest tak zdekompletowany, że nie da się zbudować żadnego modelu z instrukcji, zawiera jednak najważniejsze dla mnie elementy - dużo drzwi, szyb, elementów podwozia a także trochę zwykłych bricków.

A więc dziś usiadłem na tymi elementami, wyjąłem z szafy pudło z elementami kolejki 9V i zacząłęm budowę. Najpierw powstała dwuosiowa lokomotywa manewrowa, mimo mojego patriotycznego zacięcia w aspekcie kolejnictwa, pojazd ten ma żółtą, a nie zieloną barwę i oznaczenia kolei DB :) Do lokomotywy dołączane są dwa dwuosiowe wagony - platforma Kl oraz wagon kryty Xh z przesuwnymi drzwiami. Lokomotywa była zainspirowana małymi lokomotywkami serii SM03 i SM04 (409Da), podobne wagony do tych, które zbudowałem można spotkać w rzeczywistości, nie są one jednak odwzorowaniem żadnej konkretnej maszyny. Takie wagony często stoją też na wielu stacjach, pełniąc rolę magazynów.

Aby nieco urozmaicić tego MOCa, zbudowałem też malutką rampę załadowczą. Co prawda na razie ładowane są z niej normalne towary, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten skład pełnił rolę pociągu towarowego :)

No to trochę bezpośrednich linków, lokomotywa, wagon kryty, platforma, cały skład.

Mam nadzieję, że się spodoba, no i trzeba trochę te Stalowe Szlaki rozruszać, bo jeszcze nam szyny ukradną.. :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2008-01-01, 19:51 przez TruckeR, łącznie zmieniany 2 razy.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

No do SM03/04 to tylko gabarytami są podobne ;)
Ot taki mały noworoczny MOC ci powstał - ale mogłeś się bardziej postarać ;)

Lecz przede wszystkim należy się pochwała za ożywienie Stalowych Szlaków ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

Ładny lokomotywa, nie ma co.
Witaj w Stalowych Szlakach :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Dzieki za komentarze :-)

Lokomotywa podobna jest do SM03 tylko gabarytami i takie było założenie, chciałem zrobić jakąs małą manewrówkę w stylu kolejek 9V z pierwszej połowy lat 90tych. Pierwotnie miała mieć 3 osie, ale to by się nie zmieściło do tej płytki 16x6 z wycięciem na silnik. Niestety ziolonych klocków mam makabrycznie mało (a jeśli są, to w większości nie są klockami przydatnymi przy budowie lokomotywy).

Dziękuję za powitanie w Stalowych Szlakach, lecz swój debiut w tym dziale miałem już nieco wczesniej - wraz z parowozem TKh. Tylko wtedy był to tylko jeden parowóz (i to z kiepskawym podwoziem), za to teraz mam cały skład :-)

Pozdrawiam!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ