Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Motorbike R3
Autor Wiadomość
RzEpKaPL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-02, 18:38   [MOC] Motorbike R3

Oto motorek który powstal kilka dni temu z chęci odkurzenia Technic-a :] Posiada 3 cylindry ułozone w rzędzie jak w triumph-ie i amortyzator umieszczony pod silnikiem jak w buell-u ;] jest to wersja racingowa zmieszana z street-em czyli zero swiateł i praktycznie brak owiewek. typowy fun-bike. GALERIA R3 !!! a tu pare zdjątek dla urozmaicenia :D

pomniejszone2.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 37,19 KB

pomniejszone2.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 37,19 KB

pomniejszone.jpg
Plik ściągnięto 212 raz(y) 58,64 KB

pomniejszone.jpg
Plik ściągnięto 212 raz(y) 58,64 KB

Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-01-03, 18:21, w całości zmieniany 4 razy  

M_longer 
VIP

Wpisy: 5330
Wysłany: 2008-01-02, 18:47   

RzEpKaPL napisał/a:
GALERIA R3 !!!

Fajnie, ale 'This folder is not yet public.'
Deeplinki można prosić? :)

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5254
Wysłany: 2008-01-02, 19:26   

Panie, o MOCu 2 zdania, zdjęć żadnych, link donikąd. Raczej nie ułatwiasz swojej konstrukcji zdobycia poklasku.

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-01-02, 20:56   

Galeria już działa.

Na technice motocyklowej się nie znam, ale czy w rzeczywistości jest możliwe by obok baku paliwa były takie duże koła pasowe?

A ogólnie to motorek ładny :)
(choć ten co robi za jego tło jednak lepszy ;)

RzEpKaPL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-02, 21:21   

Sariel napisał/a:
Panie, o MOCu 2 zdania, zdjęć żadnych, link donikąd. Raczej nie ułatwiasz swojej konstrukcji zdobycia poklasku.

Więc tak To nie moja wina ze galeria potrzebuje troche czasu aby została zatwierdzona i zdjęcia sie pojawiły... probowalem dodac tu na forum fotki ale nie chciały się wgrać nie wiem dla czego...? a o motorku to moge napisac troche wiecej jeśli pan chce... Więc tak to jest rzedowa trojka (jak narazie nie psotkałem się aby ktos w ostatnim czasie gdziekolwiek opublikowal taki o to motorek) tzn w ogóle sie nie spotkałem ze ktoś w technicu zrobił rzędowy silnik, jak to w motorze nie łatwo upchnać cylindy technica w rzędzie zeby zachowac mniej wiecej przyzwoite proporcje ale jakoś to powoli zaczyna mi wychodzić. amortyzacja tylnego koła to chyba takze nowinka w technic-u jesli się nie mylę... ;]

RzEpKaPL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-02, 21:26   

M_longer napisał/a:
Galeria już działa.

Na technice motocyklowej się nie znam, ale czy w rzeczywistości jest możliwe by obok baku paliwa były takie duże koła pasowe?

A ogólnie to motorek ładny :)
(choć ten co robi za jego tło jednak lepszy ;)

w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych. jezeli juz to do napędu w buell-ach niektorych. wolałem takowe przekładnie pasowe zastosowac bo niedosc ze to rzędowka to gdybym zebatki zastosował to by jeszcze był szerszy niz jest i by tak ładnie nie wygladał. a przekładnie zebate to było by jeszcze większe utrudnienie w skonstruowaniu tego motorku :P bo i tak to nie lada gratka to wszystko poupychac tam a miejsca nie jest za duzo i aby proporcje zachowac. niestety tłoczki troszeczkę miejsca zajmują :Pi tylko sie wydaje ze one sa takie duze. wsio chodzi ładnie i delikatnie :] pozderek.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 5254
Wysłany: 2008-01-02, 21:31   

RzEpKaPL napisał/a:
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych

A na forum nie dubluje się własnych postów. Chcesz coś dopisać - jest opcja edytuj. 17 lat, proszę kolegi, to czas najwyższy żeby się dowiedzieć co to jest doubleposting i dlaczego jest źle widziany na forach.
Co do amortyzacji tylnego koła - w modelach oficjalnych na pewno nie jest to nowość, w naszych MOCach możliwe, chyba że wliczymy mojego quada z pełnym zawieszeniem, ale to nie jednoślad :)

M_longer 
VIP

Wysłany: 2008-01-02, 21:34   

RzEpKaPL napisał/a:
Więc tak To nie moja wina ze galeria potrzebuje troche czasu aby została zatwierdzona i zdjęcia sie pojawiły... probowalem dodac tu na forum fotki ale nie chciały się wgrać nie wiem dla czego...?

http://www.00453005_00000....php?show=48681
RzEpKaPL napisał/a:
amortyzacja tylnego koła to chyba takze nowinka w technic-u jesli się nie mylę... ;]

Aha, bo np.8251 to amortyzatora nie ma :/

(I zdaje się że na Forum pisze się po polsku, a nie po polskiemu...)

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2008-01-03, 02:31   

Cytat:

Nie bądź taki kategoryczny, szczególnie że to dosyć kosmiczne twierdzenie :)
Paski stosuje się bardzo szeroko, do napędu prawie każdego podzespołu, możliwego do napędzania łańcuchem - rozrządu, skrzyni, koła, tylko zapewne nie zwracasz na to uwagi.

Zaczynając od tego, co najbardziej widoczne, czyli od końca:
Napęd paskiem w Wild Starze (jeszcze np. Kawasaki EN500,Suzuki Savage, i oczywiście większość HD):

Napęd pierwotny paskiem w HD (przeróbka,jednak takie zestawy są masowo stosowane w miejsce fabrycznych łańcuchów):

I, żeby nie było że tylko HD, to jeszcze Triumph Bonneville (ten stary, z 60/70 lat).

Paski rozrządu w Valkyrii i GoldWingach:

(gdybyś szukał - 'belt primary transmission', 'belt final transmission', i 'timing belt')

Zaś paski nie zębate (gładkie) stosuje się w przekładniach bezstopniowych, czyli głównie w skuterach.

Motocykl wygląda zgrabnie, agresywnie jak streetfighter. Bardzo fajnie że zrobiłeś rzędową trójkę. Ale w tej skali bez świateł, dźwigni, i innych drobiazgów jest dosyć łyso.
Co robią te żółte elementy w miejscu zbiornika paliwa? I czy nie dałoby się nieco obniżyć silnika, żeby zrobić jakąś niedużą imitację zbiornika?

RzEpKaPL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-03, 08:14   

V1 napisał/a:
Cytat:

Nie bądź taki kategoryczny, szczególnie że to dosyć kosmiczne twierdzenie :)
Paski stosuje się bardzo szeroko, do napędu prawie każdego podzespołu, możliwego do napędzania łańcuchem - rozrządu, skrzyni, koła, tylko zapewne nie zwracasz na to uwagi.

Zaczynając od tego, co najbardziej widoczne, czyli od końca:
Napęd paskiem w Wild Starze (jeszcze np. Kawasaki EN500,Suzuki Savage, i oczywiście większość HD):
Obrazek
Napęd pierwotny paskiem w HD (przeróbka,jednak takie zestawy są masowo stosowane w miejsce fabrycznych łańcuchów):
Obrazek
I, żeby nie było że tylko HD, to jeszcze Triumph Bonneville (ten stary, z 60/70 lat).
Obrazek
Paski rozrządu w Valkyrii i GoldWingach:
Obrazek

(gdybyś szukał - 'belt primary transmission', 'belt final transmission', i 'timing belt')

Zaś paski nie zębate (gładkie) stosuje się w przekładniach bezstopniowych, czyli głównie w skuterach.

Motocykl wygląda zgrabnie, agresywnie jak streetfighter. Bardzo fajnie że zrobiłeś rzędową trójkę. Ale w tej skali bez świateł, dźwigni, i innych drobiazgów jest dosyć łyso.
Co robią te żółte elementy w miejscu zbiornika paliwa? I czy nie dałoby się nieco obniżyć silnika, żeby zrobić jakąś niedużą imitację zbiornika?

okej wszystko dobrze. tylko zauwaz ze to nie jest czoper i skuter ? bo w scigancie sie nie spotkałem raczej aby ktos stosował pasek napędowy ! ? i dzieki za wykładzik dla mnie nie ptrzebny ;p bo to juz dawno wiem...

V1 
VIP

Wpisy: 2532
Wysłany: 2008-01-03, 09:02   

Cytat:
tylko zauwaz ze to nie jest czoper i skuter ? bo w scigancie sie nie spotkałem raczej aby ktos stosował pasek napędowy ! ?

Motocykl sportowy - BMW F800 (F650 też mają):

Kawasaki GPZ305 - też raczej ani chopper ani skuter :)

Nie odbieraj tego proszę jako mądrzenie się. Napisałeś
Cytat:
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych. jezeli juz to do napędu w buell-ach niektorych
więc uznałem za stosowne napisać małe sprostowanie, szczególnie że to moja czuła struna :)
Żebyś się nie zgrzał za bardzo - motorek, który zbudowałeś jest bardzo kształtny, a to bardzo dużo, szczególnie że ogromna większość na BS to potworki. I jeszcze raz napiszę - znakomicie że zrobiłeś rzędową trójkę.
Ostatnio zmieniony przez V1 2008-01-03, 15:47, w całości zmieniany 3 razy  

RzEpKaPL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-03, 18:17   

V1 napisał/a:
Cytat:
tylko zauwaz ze to nie jest czoper i skuter ? bo w scigancie sie nie spotkałem raczej aby ktos stosował pasek napędowy ! ?

Motocykl sportowy - BMW F800 (F650 też mają):
Obrazek
Kawasaki GPZ305 - też raczej ani chopper ani skuter :)
Obrazek

Nie odbieraj tego proszę jako mądrzenie się. Napisałeś
Cytat:
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych. jezeli juz to do napędu w buell-ach niektorych
więc uznałem za stosowne napisać małe sprostowanie, szczególnie że to moja czuła struna :)
Żebyś się nie zgrzał za bardzo - motorek, który zbudowałeś jest bardzo kształtny, a to bardzo dużo, szczególnie że ogromna większość na BS to potworki. I jeszcze raz napiszę - znakomicie że zrobiłeś rzędową trójkę.

dobra powaga no. nie wazne gdzie tu paski jakie i co tam jak tam wazne jak motorek jest odbierany ;] i wazne ze z nikąd projekt nie sciągnięty :D

trubal 
collection rebuilder

Wpisy: 299
Wysłany: 2008-01-09, 15:08   

Mi się podoba, ma fajny masywny bak.
I chyba nie musisz cytować całych postow, szczególnie że cytujesz poprzedni post.

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu