[MOC] SnowSpeeder

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] SnowSpeeder

#1 Post autor: ImpreSariO »

SnowSpeeder czyli Zmodyfikowany airspeeder Incom T-47. Mały myśliwiec Rebelii przeznaczony do lotów tylko w atmosferze. Zapisał się w pamięci widzów po występie w filmie "Imperium Kontratakuje", piątym epizodzie gwiezdnej sagi. Kolejny mój MOC który już od jakiegoś czasu jest na brickshelfie. Powstał zaraz po ukończeniu Batmobila. Może was zastanawiać dlaczego dopiero teraz wystawiam go na forum a nawet po co to robię. Postanowiłem sobie, że od początku roku 2008 będę robił chociaż jeden MOC na miesiąc a że mam przeczucie że w styczniu już nic nie zdążę zrobić postanowiłem przedstawić wam jedną z zaległych prac. Pewnie za miesiąc opublikuję miecz świetlny bo mi czasu nie starczy na zbudowanie czegoś godnego waszej uwagi.

Obrazek

GALERIA

endrju

#2 Post autor: endrju »

Poszczególne elementy są co najmniej dobre (działka, owiewka, dziób, kształt bryły) lub bardzo dobre (dysze i ogólnie - tył statku, znacznie lepszy niż w oficjalnym zestawie), ale całość wypada nieprzekonująco... Jak na statek z SW zbyt jest sterylny, uładzony (ta biel!), brakuje poza tym elementów poszycia.
Wydaje mi się, że w szarym kolorze i z nieco bardziej "spapranymi" skrzydłami byłby to całkiem fajny model, w obecnej wersji jest dość przeciętny.

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Jest dobry. Nawet niezła kolorystyka, bardzo fajny kokpit, przyzwoite działka. Jedyne "ale" to proporcje - z tego co pamiętam, to powinien mieć dłuższą "maskę"...

Darth Sion

#4 Post autor: Darth Sion »

Moim zdaniem jest dobrze. Nieskromnie się przyznam że uważam się za fana :D
To że był biały nie znaczyło że był sterylny to było malowanie kamuflujące. Działka I klasa. Silniki i wyrzutnia harpunów też jest super. Ale najfajniej wyszedł ci kokpit.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#5 Post autor: martinbb »

Fajny. Z miłą chęcią bym sobie takiego postawił na półeczce :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Dziękuje za komentarze. Nie zgodzę się z tobą pkowalcz co do proporcji. Ja mam bzika na punkcie dokładności co do wymiarów. Budowałem go na podstawie dwóch książek z przekrojami z Star Wars i ciężko było by coś pomylić.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Dorobić mu gąsienice i na Snow Trial! :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

Sariel pisze:Dorobić mu gąsienice i na Snow Trial! :)
Być może zrobię trialówkę za jakieś parę miesięcy. Jestem akurat na etapie kupienia sporo techników od znajomego.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Ja mam bzika na punkcie dokładności co do wymiarów. Budowałem go na podstawie dwóch książek z przekrojami z Star Wars i ciężko było by coś pomylić.
A jednak...
Obrazek
Ogólnie, to jest nieźle, ale strasznie przekombinowałeś z przodem i w efekcie wszystko Ci się rozjechało. Kabina jest bardzo przesunięta do tyłu. Tam gdzie kończy się tył kabiny zaczyna się ta żebrowana, pogrubiona część na skrzydłach, u Ciebie zaczyna ona się wcześniej - to raz - a dwa, nie jest pozioma, jak w oryginale.

Ale zdecydowanie najbardziej nie podoba mi się to co jest przed kabiną, po prostu nijak ma się do oryginału. Wiem że ten kształt jest bardzo trudny do osiągnięcia w tej skali, a może nawet niemożliwy, i dlatego tutaj wolałbym chyba jakieś uproszczenie kształtu - choćby zwykłe skosy jak w oryginalnych modelach. Po prostu ten bałagan kłóci się z oryginałem.

Zamiast płytek na skrzydłach użyłbym tiles. Martinbb słusznie zauważył że model jest troszkę "zbyt czysty", ale ja nie widzę tego wcale jako wielką wadę. Po prostu jego modele są wybitnie brudne :D Tym niemniej, według mnie w zupełności starczyłby jakiś beżowy czy jasnoszary tile, pomiędzy białymi.

Generalnie jednak, widać w modelu "duszę" snowspeedera, a to jest najważniejsze :)

Na Pochwałę zasługuje tył, który jest naprawdę dobry. Są zarówno dolne klapy (pod skrzydłami), jak i charakterystyczny grill z tyłu.
Ostatnio zmieniony 2008-01-02, 14:11 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

Jerac. W tym co piszesz masz sporo racji. Żeby wszystko było okej musiałbym zmniejszyć kabinę a co za tym idzie wywalić minifigi. Przynajmniej na tą chwile nie widzę innego rozwiązania. Jednak nie lubię robić modelów z SW w których nie mieszczą się figurki. Ciężko było zrobić coś mniejszego. Nie będę się usprawiedliwiał bo nie jest to jakiś mój lepszy MOC. Obiecuje że postaram się jak będę budował kolejny model z gwiezdnych wojen.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Nie mówię mniejszą, mówię przesunąć ją całą do przodu o 2 study a zamiast tego chaosu dać zwykłe slope 3x4...

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#12 Post autor: martinbb »

Ja? Gdzie ja pisałem że troszkę zbyt czysty? ;)
Co do "Wilka" się zgodzę - zgnity, brudny i nieogolony ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Aiij, no, pomyliłem, przepraszam :D Endrju narzekał :>

ODPOWIEDZ