[MOC] brw truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

[MOC] brw truck

#1 Post autor: Maximhuz »

Budowałem to ponad pół roku a i tak nie wygląda tak jakbym chciał, ale niech tak już zostanie (chyba). inspirację zaczerpnąłem z monster trucka braci arvo i ze strony gotwheelbase.com a kolorystykę z zestawu 4403, ot cała historia :)

Obrazek

galeria


--
poprawione linki
Ostatnio zmieniony 2012-05-16, 13:43 przez Maximhuz, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#2 Post autor: stpman »

Nie wiem co Ci się w nim nie podoba. Piękna czysta forma, nie widzę żadnych niedociągnięć. To by było na tyle z mojej strony;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

Trochę bezpłciowy moim zdaniem. Siodło średnio wymodelowane, dziwnie zrobione lusterka, brak wycieraczek, zdecydowanie zbyt wąskie błotniki... Nie wiem, chyba po prostu ciężarówka nie ma charakteru po prostu. Jest lekko bezpłciowa.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Ale na Gotwheelbase te cale trucki sa perwersyjnie dlugie... Co on taki krotki?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#5 Post autor: Maximhuz »

Maciej Drwięga pisze:Siodło średnio wymodelowane, dziwnie zrobione lusterka, brak wycieraczek, zdecydowanie zbyt wąskie błotniki...
siodło minimalistyczne w stylu całej ciężarówki jak i lusterka, wycieraczek brak bo taki urok mojego stylu, a jeśli miałbym poszerzać błotniki to musiałbym poszerzyć całą ciężarówkę bo wyglądała by co najmniej niesymetrycznie
Maciej Drwięga pisze:Nie wiem, chyba po prostu ciężarówka nie ma charakteru po prost
ma "charakter" minimalistyczny
Misterzumbi pisze:Co on taki krotki?
w kadr się nie mieścił i wyginał za bardzo ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#6 Post autor: Maciej Drwięga »

Maximhuz pisze: a jeśli miałbym poszerzać błotniki to musiałbym poszerzyć całą ciężarówkę bo wyglądała by co najmniej niesymetrycznie
Wg mnie lepiej niż obecne. 5571 jest zbyt wąski jeśli chodzi o błotniki. http://lego.drwiega.net/gallery/index.p ... e=5571_mod
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#7 Post autor: Maximhuz »

Maciej Drwięga pisze:
Maximhuz pisze: a jeśli miałbym poszerzać błotniki to musiałbym poszerzyć całą ciężarówkę bo wyglądała by co najmniej niesymetrycznie
Wg mnie lepiej niż obecne. 5571 jest zbyt wąski jeśli chodzi o błotniki. http://lego.drwiega.net/gallery/index.p ... e=5571_mod
z tym się nie zgodzę, jeśli poszerzę błotniki optycznie zwęzi się cała kabina, która według mnie jest i tak za wąska względem tylnych podwójnych kół (a pojedyncze wyglądają co najmniej dziwnie).
miało by to jakiś sens gdybym poszerzając błotniki poszerzył również kabinę i sypialnię, ale nie wchodzi to w grę ponieważ za wąska jest szyba, mało tego trzeba by przeprowadzić masę innych modernizacji aby ciężarówka nabrała symetrycznych rozmiarów, uwierz mi że przez ostatnie pół roku nawydziwiałem z nią niestworzone rzeczy i postanowiłem zostawić jak jest, bo wyglądało to najkorzystniej.. w końcu miało być wzorowane na 5571 ;)
Ostatnio zmieniony 2008-01-06, 23:34 przez Maximhuz, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

Racja. Nidgy nie zbudowałem 5571 na bliźniakach i kiepsko łapię się w proporcjach... Skoro tak ma być to niech będzie :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-07, 00:06 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#9 Post autor: Maximhuz »

lil apdejt

Obrazek

galeryja

Grand

#10 Post autor: Grand »

No nareszcie zrobiłeś ten temat. :D Już Cię chciałem wrzucić do ciekawych konstrukcji. :D

Kolorystycznie bardzo ładnie Ci to wyszło, tylko czegoś mi w niej brak, chyba ma trochę za mało szczegółów... np gdzie dzyndzelek od chłodnicy? Schodki do kabiny chyba powinny być szare... :> Zbiorniki z tego co widzę nie mają wlewów... ciekawe :P

D.

#11 Post autor: D. »

Nie znam się na tego typu konstrukcjach (mimo, że kiedyś próbowałem coś w tym stylu zbudować), ale co muszę przyznać to to, iż ciężko oderwać wzrok od tych zdjęć. Wszystko jest czyste, ładne i sprawia wrażenie zabawki świeżo wyjętej z pudełka :)

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#12 Post autor: Maximhuz »

Grand pisze:tylko czegoś mi w niej brak, chyba ma trochę za mało szczegółów... np gdzie dzyndzelek od chłodnicy? Schodki do kabiny chyba powinny być szare... :> Zbiorniki z tego co widzę nie mają wlewów... ciekawe :P
jestem minimalistą i do tego też dążyłem w budowaniu swoich modeli, schodki mają być czarne, szare niespecjalnie pasowały, zbiornik jest tylko jeden i ma wlew :)


piszcie piszcie, fajnie się czyta :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#13 Post autor: Żbik »

Nie będąc specjalistą od budowania estetycznego chciałem dorzucić swoje ogólne wrażenie. Model jest ładny. Widać, że długo zbierałeś elementy, pieściłeś detale - brawo za wytrwałość, to lubię :)
Ale...
Modelowi brak - uważam - pazurów. Jest gładziutki i śliczniutki jak pupcia niemowlaka ale nie widać w nim rysu charakterystycznego. W mojej terminologii nazywam taki wytwór lodówką - ona też jest kompaktowa, gładka i równiutka, a jednak nie cieszy jakoś...
Drugi zarzut/zachęta zarazem to to, że jest to wariacja na temat 5571. Rozumiem, że "się podoba się" ale to już było. Od naśladownictwa trzeba się kiedyś wyzwolić, czego Ci życzę!

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#14 Post autor: Maximhuz »

Żbik pisze:Jest gładziutki i śliczniutki jak pupcia niemowlaka
i właśnie taki miał być :)
Żbik pisze:nazywam taki wytwór lodówką - ona też jest kompaktowa, gładka i równiutka
baardzo lubię takie wytwory, równiutkie, gładziutkie, bez zbędnych dupereli
Żbik pisze:Od naśladownictwa trzeba się kiedyś wyzwolić, czego Ci życzę!
nie miałem na celu "naśladownictwa", tylko zbudowanie czegoś co przede wszystkim będzie mi się podobało się ;)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#15 Post autor: Żbik »

Maximhuz pisze:nie miałem na celu "naśladownictwa", tylko zbudowanie czegoś co przede wszystkim będzie mi się podobało się
ale jeśli "się podobanie się" jest naśladownictwem, to łomot gwarantowany ;)

ODPOWIEDZ