[MOC] Logging Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Logging Truck

#1 Post autor: M_longer »

Witam.
Wspomniałem ostatnio że skończyłem na razie z budową holowników.
Ale nie z budowaniem ciężarówek ;)
I chcę zaprezentować moją najnowszą konstrukcję:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać wyżej jest to ciężarówka z naczepą do przewozu drewna.
Dość długo myślałem nad zrobieniem tego typu zestawu, lecz nie chciałem robić naczepy która woziłaby powietrze ;)
Ale gdy udało mi się kupić 'trochę' nowych elementów (m. in. 100 round bricków w kolorze Reddish Brown :) ) projekt odżył na nowo.

Więc po kolei:
Obrazek
Ciężarówka miała początkowo żółte światła i niezbyt dobrze to wyglądało. Ale dosłownie przed zrobieniem zdjęć zamieniłem je na plate'y w kolorze clear, które przyszły pocztą ;)
I wyglądają zdecydowanie lepiej. :)
Za kabiną znajduje się dźwig z ramieniem składanym w 'Z'
Obrazek Obrazek Obrazek
Po złożeniu wystaje niestety poza obrys ciężarówki. Ale nie umiałem wymyślić innego rozwiązania dla składanego ramienia :(
Po rozłożeniu ma wystarczająca długość by sięgnąć na środek naczepy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Aha, miejsce dla operatora to totalna prowizorka. Żadne rozwiązanie które przyszło mi do głowy (fotel, plate'y,) nie pozwalało na obrót ramienia nawet o 180 stopni ;)

Chwytak jest w stanie objąć 'kłodę' i ją podnieść, lecz na zdjęciach tego nie ma, ponieważ wiązałoby się to z podpieraniem ramienia dźwigu innymi klockami, a to była by lekka kompromitacja ;)
Obrazek

Ostatni segment ramienia jest dodatkowo rozsuwany:
Obrazek

Naczepa:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ładunek zabezpieczony jest dodatkowo dwoma łańcuchami :)

Rama składa się z technic bricków, ponieważ do nich najłatwiej było przymocować ośki robiące za kłonice :)
Obrazek Obrazek Obrazek

W podwoziu wykorzystałem to samo rozwiązanie co w mojej ostatniej naczepie:
Obrazek

I dla formalności galeria, ponieważ wszystkie zdjęcia pojawiły się w opisie :)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=294424

Chciałbym podziękować Jeracowi za pomoc przy obróbce niektórych zdjęć i za zrobienie tak ładnego zdjęcia tytułowego ;)

Czekam na krytykę ;)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#2 Post autor: Iskra »

Sprytnie skonstruowałeś ten dźwig.

P.S. Szare łańcuchy wyglądałyby lepiej ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Iskra pisze:Sprytnie skonstruowałeś ten dźwig.
Ale jest tylko na pokaz, co mi nie do końca odpowiada :/
Iskra pisze:P.S. Szare łańcuchy wyglądałyby lepiej ;)
Te są pordzewiałe ;)
A tak naprawdę to w sklepie mieli tylko brązowe i brałem co było :)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Jak to jest, że rozpoznaję na BS każdą Twoją cięzarówkę? Mówiąc szczerze - zazdroszczę, też chciałbym mieć tak rozpoznawalny styl budowania :-) MOC jest niezły pod każdym względem, choć te lampy z przodu przypominają mi trochę Renault Magnum - może zrób coś z nosem? Nie mam się do czego czepić, jak zwykle łądna, zwarta i szczegółowa konstrukcja.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Fajny, szczególnie że ma tyle ruchomych rzeczy, szczególnie ten nad wyraz kompaktowy dźwig. Gładka kabina, wręcz opływowa. bardzo dobrze wygląda konstrukcja naczepy z technicznych klocków.
PrZEdnie światła są jakieś takie kosmiczne, ale dla mnie większość współczesnych samochodów jest zbyt kosmiczna.
Ostatnio zmieniony 2008-01-07, 23:29 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

TruckeR pisze:MOC jest niezły pod każdym względem, choć te lampy z przodu przypominają mi trochę Renault Magnum
O to to :)
Magnumka była wzorcem :)
TruckeR pisze:Jak to jest, że rozpoznaję na BS każdą Twoją cięzarówkę?
Nie wiem, ale...
TruckeR pisze:może zrób coś z nosem?
Teraz to już przyszłość przewidziałeś :)
Może być coś podobnego do Scanii T?
Bo marzy mi się coś na wzór skandynawskich 25 metrowych zestawów do przewozu drewna, tylko nie wiem czy akurat dziobaki występują w takiej konfiguracji? :)

crises

#7 Post autor: crises »

Fajny. Skala minifigowa, a ile tu ruchomych rzeczy. Ramię bardzo mi się podoba i nie przeszkadza to, że nie jest dość wytrzymałe. Podest dla ludzika to faktycznie prowizorka pełną gębą, no i wymaga dużej zręczności od operatora. Przód ciężarówki strasznie masywny, ale przypuszczam, że one tak mają. Ładne mocowanie luster. Podoba mi się ten samochód.
Ostatnio zmieniony 2008-01-07, 23:46 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

czekoladowyboss

#8 Post autor: czekoladowyboss »

Bardzo fajny. Myślę że niewielu odważyło by się na próbę upchnięcia za kabiną żurawia (i to z podporami) w takiej skali, a Tobie się to udało. Sam ciągnik BARDZO przypomina mi Renault Magnum :)

Aha, zapomniałbym. Gdzie jest atrapa? Ta jest tak subtelnie zarysowana, że niemal jej nie widać ;)
Ostatnio zmieniony 2008-01-08, 01:40 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

Od razu widac ze to Magnum. Mocowanie luster swietne. Podziwiam jak ci sie udalo upchnac caly dzwig za kabina.
Kolejna udana ciezarowka. A moze zrobilbys cos "miejskiego" do projektu Miasto? Te ktore zbudowales do tej pory tez sie oczywiscie nadaja ale moze jakas smieciarke, albo furgonetke?

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

Fajne. Bardzo dobry dźwig jak na taką skalę.
Tylko nie podoba mi się ta pozioma dziura w kabinie - nie da się jej jakoś zabudować?

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#11 Post autor: martinbb »

Magnum jak nic! :D Ogólnie nie ma się do czego przyczepić, wyszło dobrze, a nawet badzo dobrze :) No jedyne co mi tu nie gra to brak atrapy chłodnicy... ? Gdzie jest? ;)
Inspired by NavySEALs

mer

#12 Post autor: mer »

Bardzo ładne! :)
Żuraw naprawdę robi wrażenie, jedynie ten podest taki... oderwany od rzeczywistości ;) Możeby zamiast niego zrobić sterowanie wireless?

PS Jakimi to szlakami błądzi ta myśl ludzka, że od kilku dni buduję coś podobnego (ale oczywiście z mniejszym rozmachem) :D
Ostatnio zmieniony 2008-01-08, 16:36 przez mer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

czekoladowyboss pisze:Aha, zapomniałbym. Gdzie jest atrapa? Ta jest tak subtelnie zarysowana, że niemal jej nie widać ;)
martinbb pisze:No jedyne co mi tu nie gra to brak atrapy chłodnicy... ? Gdzie jest? ;)
To tak jest:
Bricka z grillem można by było wsadzić bez problemu, ale wtedy wystawałyby dwa study, a starałem się by przerwa miedzy kabiną a podwoziem była jednolita (tzn. płaska :) )
pkowalcz pisze:Tylko nie podoba mi się ta pozioma dziura w kabinie - nie da się jej jakoś zabudować?
No masz :)
To ja się starałem by ją jako tako wymodelować a tu mi mówią że jej ma nie być :P
Nexus 7 pisze:A moze zrobilbys cos "miejskiego" do projektu Miasto? Te ktore zbudowales do tej pory tez sie oczywiscie nadaja ale moze jakas smieciarke, albo furgonetke?
Czy coś w stylu tego nowego zestawu 7733 mogłoby być? :)
(no i się znowu wygadałem :P )

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#14 Post autor: Hasky128 »

Świetna i bardzo podobna do Magnum, a pamiętaj, że mówi to laik w sprawach ciężarówkowych.
A ta szpara to jest dystans, na którym kabina się buja na wybojach:)
...

ODPOWIEDZ