[MOC]Statek pułapka

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

[MOC]Statek pułapka

#1 Post autor: Jantin »

Lekkie frachtowce konwojowe klas Golfstrom A-D (od największego) są używane w Gwiezdnym Królestwie Szwecji od bardzo dawna. Dzięki niezawodności i prostej konstrukcji ich obsługa jest znacznie tańsza od statków nowoczesnych, toteż, po reformie w Marynarce, która znacznie unowocześniła flotę zaopatrzeniową (liniowa jest ulepszana na bieżąco) i przyporządkowała osobne kolory każdemu z Departamentów Floty (zaopatrzenie dostało biel). liczne Golfstromy zostały odkupione przez najróżniejszych nabywców, poczynając od osób prywatnych, przez kartele transportowe, po rząd Indonezji. Prezentowana tu jednostka, to egzemplarz zmieniony przez Flotę w statek-pułapkę - leci wśród konwoju niczym się nie wyróżniając, a jak podlecąpiraci częstuje ich salwą z 2, ukrytych pod ambrazurami, dział laserowych średniej mocy. Jak już kiedyś wspominałem, piraci używają tylko broni energetycznej (bo rakiety wcale nie są takie tanie) i to i tak słabszej niż broń liniowa. Dlatego statki-pułapki to skuteczny, choć ryzykowny dla załogi (rzadko udaje się unieszkodliwić wroga po 1-szej "salwie") środek antypiracki.

Doczytaliście? Dobrze. To teraz techniczne:
Całość jest nazwyczaj wytrzymała, aż się zdziwiłem, że nic przy zdjęciach nie odpadło (choć silnik główny siedzi na wcisk), zwłaszcza, że zawiera co najmniej 4 sposoby zmuszenia studów do odwrócenia się. Poza tym w standardzie grebielki, i PrawieStudless.
Odkryłem połączenie DkRed-Żółty, spodobał mi się, i teraz będzie pojawiać się częściej.
Ale największa rewolucja to zdjęcia. Okazało się, że mój ultraamatorski CyberShot ma w opcjach przełącznik jakości zdjęć. Przełożyłem na najwyższy i różnicę widać od razu. A że rączki były tym razem bardzo posłuszne, to nawet nie wytrząchałem tych zdjęć jakoś tragicznie.
Dobra, koniec gadania, wypadałoby coś pokazać. A więc oto jest:
Obrazek
Greebling spodni:
Obrazek
Salwą burtową ognia!
Obrazek
Pełny ciąg!
Obrazek
Reszta w Galeryjce
Miłego oglądania. Oczekuję na komentarze.


szarikm: proszę nie osadzać tak olbrzymich zdjęć w postach, ponieważ zmusza to czytającego do pobrania olbrzymiej ilości danych oraz rozpycha układ forum na monitorze. [URL=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681]FAQ początkującego AFOLa - wstawianie zdjęć do postów[/URL]
Ostatnio zmieniony 2008-01-08, 17:34 przez Jantin, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

Faktycznie, wygląda solidnie :) Jak żółty bunkier ;)
Za silniki dostaniesz kiedyś salwą ;) - dopracuj je odrobinkę ;)
Greeble troszkę kuleją (i jakieś takie krzywe), ale ogólnie jest dobrze. Rozwijasz się :)

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Nieodparcie przypomina mi to wagon kolejowy i nijak nie mogę tego skojarzenia od siebie odpedzic....

solo

#4 Post autor: solo »

Hippotam pisze:Nieodparcie przypomina mi to wagon kolejowy i nijak nie mogę tego skojarzenia od siebie odpedzic....

Mnie też w pierwszej chwili naszło takie skojarzenie ;-) Jednak przypatrując się dłużej temu stateczkowi doszedłem do wniosku że ma w sobie całkiem sporo uroku.

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

A nie jest to przypadkiem uzbrojony wagon metra albo mixer?

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Jantin »

Wagon jest skojarzeniem jak najbardziej poprawnym. Sam po ukończeniu pomyślałem "No to mamy kosmiczny wagon. I bardzo dobrze!". Być może nie pisałem wcześniej, ale moja wizja kosmicznego transportowca jest bardzo "Weberowska": Kawałek przestrzeni otoczony metalem, z dodanymi silnikami z przodu i przedziałem mieszkalno-dowodczym z przodu (tutaj raczej u góry ;) )

ODPOWIEDZ