[MOC] Container Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
mer

[MOC] Container Truck

#1 Post autor: mer »

Witam ponownie,
jednak znów powstała ciężarówka ;) na pomysł inny klocków brak :/
Tak więc jest to 3-osiowa ciężarówka przeznaczona do przewozu kontenerów. Pozwoliłem sobię dodać do zestawu mini żurawia, który może w każdym miejscu załadować i wyładować kontener z platformy.
Ciężarówka wygląda tak:

Obrazek

Żuraw jest zbudowany z Technic klocków. Niestety jego wytrzymałość jest ograniczona, jak i mechanizm wciągania/wyciągania liny nie posiada ogranicznika, więc na zdjęciach brak jest kontenera zawieszonego w powietrzu :(
Wysokość i długość ramienia żurawia może być regulowana. Podczas jazdy jest on obniżany i blokowany, aby komuś krzywdy nie zrobił ;)
Na tym zdjęciu widać jak jest to rozwiązane:

Obrazek

Natomiast obsługa dźwigu jest realizowana poprzez bezprzewodowy pulpit sterowniczy :D

Obrazek

Zdjęcia są tutaj.

Wszelkie komentarze bardzo mile widziane :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-11, 22:22 przez mer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

mer pisze:jednak znów powstała ciężarówka ;) na pomysł inny klocków brak :/
Nie narzekaj, tylko rób ciężarówki :P
Jest żółta (czyli fajna, bo to fajny kolorek :) ) ale nie rozumiem po co jej ten żuraw za kabiną?
Są hakowce, bramowce, są nawet naczepy mogące ładować na siebie kontenery 'z boku' ale nie widziałem ciężarówki która załadowywałaby na siebie kontener w taki sposób...

Ja wywaliłbym ten dźwig i skrócił całe podwozie lub wydłużył kontener :)

crises

#3 Post autor: crises »

Podoba mi się przód i tył, ale środek już mniej. Żuraw nieco przekombinowany, a platforma trochę zbyt "nudna" - bez szczegółów. Jednak braki w budulcu mogą to usprawiedliwić. Światełka na dachu dałbym raczej bez platesa-podstawki. Teraz są za bardzo wystają i zaburzają aerodynamikę. Fajnie dobrane kolorki (oprócz tych kilku klocków innych niż żółty, czarny, szary lub pomarańczowy).

mer

#4 Post autor: mer »

Po pierwsze: dziękuję ;)
a po kolejne:
M_longer pisze:po co jej ten żuraw za kabiną?
Miał w pewien sposób urozmaicić bardzo prosty model. Właściwie taki zwyczajny "wózek" do przewozu kontenerów mamy już w 7994
crises pisze:platforma trochę zbyt "nudna"
Tak jak juz wyżej pisałem, takie autko nie posiada w naturze zbyt wiele szczegółów... chyba ;)
crises pisze:Światełka na dachu dałbym raczej bez platesa-podstawki.
Sprawdziłem i wygląda to dość dziwnie... Może mam spaczony gust :P

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Ciezarowka bardzo poprawna ale dzwig po prostu do niej nie pasuje. Najlepiej zrob ciezarowke do przewozu kontenera i dzwig jako osobny pojazd (choc nad konstrukcja scisle Technic bym sie powaznie zastanowil).

mer

#6 Post autor: mer »

Zgodnie z sugestiami przebudowałem ciężarówkę i rzeczywiście chyba wyszło jej to na dobre ;)

Obrazek

Obrazek

A reszta zdjęć tutaj.
Ostatnio zmieniony 2008-01-11, 22:21 przez mer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

mer pisze:chyba wyszło jej to na dobre ;)
Wyszło ;)

Kod: Zaznacz cały

Mini-Dump-Truck
Co to ma być? :)

mer

#8 Post autor: mer »

M_longer pisze:Co to ma być? :)
To miała być mini wersja 7344, ale obecnie pomysłu brak. Model był zbudowany ale wydawał mi się brzydki :P

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

mer pisze:i rzeczywiście chyba wyszło jej to na dobre ;)
wyszło, wyszło :) mnie się podoba :) w klasycznych "śmieciarkowych" kolorach. Duża osłona na chłodnicę robi wrażenie.

Nexus 7

#10 Post autor: Nexus 7 »

Wyszlo! Od razu lepiej.

ODPOWIEDZ