5614 The Good Wizard

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

5614 The Good Wizard

#1 Post autor: tomey »

Będą dziś w sklepie nie mogłem się oprzeć temu zestawowi, tym bardziej, że ostatnio miałem sporo przerwe w LEGO, wczoraj byłem we Wrocku i o dziwo u mnie udało mi sie taniej nabyć te zestawy (LEGO SHOP na Szewskiej zszedł na dziady :/ )

Obrazek

Recenzja 5614 Dobry czarodziej

Dane techniczne
Seria: Castle
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 16
Liczba figurek: 1
Ceny: od 11-19zł

Pudełko i instrukcja
Jasno widać co kupujemy, jest ten jak to bywa w nowych zestawach na boku umieszczony czarodziej w skali 1:1, instrukcja ? Chyba niepotrzebna :p Klocki są w jednym woreczku

Zawartość:
Otrzymujemy bardzo sympatycznego czarodzieja

Obrazek

Szara kolorystyka, gwiazdki na kapeluszu, malowanie na nogach, widać jakąś fiolke i sakiewke, napewno jak się wszyscy domyślili tors jest czysty, za to czarodziej posiada wg mnie ciekawą głowe

Obrazek

Stolik - skromny ale sympatyczny, dostajemy dobry okragły elemnt (wolałbym coprawda brązowy), szklaną kule, a wśrodu żółty klejnot

Obrazek

Stojak z sową

Obrazek

Podsumowanie:
plusy:
-czarodziej
-szklana kula
-sowa !!

minusy:
-brak malowania na torsie czarodzieja

Reasumując wg mnie warto nabyć ten zestaw, bo dostjemy za w miare niewielkie pieniądze wiele kilka ciekawych elementow (sama sow na allegro kosztuje ok. 8zł) Wszystkim polecam ten zestawik PS. Nabyłem rownież 5615 czyli rycerza z mini zbrojownią
Ostatnio zmieniony 2008-10-03, 11:35 przez tomey, łącznie zmieniany 3 razy.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Recenzja bardzo się przyda- kiedy zobaczyłem ten zestaw, od razu poznałem, że go powinienem kupić :) Tylko jak znam życie w sklepie będzie dostępny dopiero za pół roku :/ ....

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

KUKUS, chyba niedokładnie przeczytałeś recenzje... te zestawiki już są dostępne :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Tylko że wiesz, jak w czerwcu w innych sklepach już było Lego castle, to w sklepie w którym kupuję to te zestawy były dostępne dopiero w listopadzie, ale mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej :)
Nabyłem rownież 5615 czyli rycerza z mini zbrojownią
... jeśli to nie byłby problem, to ładnie proszę o jego recenzję :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-16, 17:03 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Dago

#5 Post autor: Dago »

Również zakupiłem 5614, 5615 polecam wszystkim.

yasq

#6 Post autor: yasq »

KUKUS pisze:Tylko że wiesz, jak w czerwcu w innych sklepach już było Lego castle, to w sklepie w którym kupuję to te zestawy były dostępne dopiero w listopadzie, ale mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej :)
Nabyłem rownież 5615 czyli rycerza z mini zbrojownią
... jeśli to nie byłby problem, to ładnie proszę o jego recenzję :)
A byłbyś taki dobry i wskazał miejsce w Krakowie gdzie można zanabyć właśnie takie małe zestawy LEGO?? Bo Tesco, Carefour itp, itd. małych zestawów w ofercie nie mają, jeszcze mi dziewczyna wspominała że w Galerii Kazimierz jest sklep z ubrankami Lego i że tam ponoć można kupić wszystkie modele, ale jeszcze tego nie sprawdzałem

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

No zaaraz, średnio 15 zł + wysyłka lub nawet więcej w sklepie za zestaw z minifigiem i dosłownie kilkunastoma klockami? Dobry żart. To już wolę dopłacić 10 złotych i poza minifigiem dostać jeszcze jakąś konstrukcję, albo nawet zestawik z większą ilością minifigów.

Tym niemniej jeśli ceny orków będą dla mnie niełaskawe, będę tak czy owak skazany na kupno tego.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

A byłbyś taki dobry i wskazał miejsce w Krakowie gdzie można zanabyć właśnie takie małe zestawy LEGO?? Bo Tesco, Carefour itp, itd. małych zestawów w ofercie nie mają, jeszcze mi dziewczyna wspominała że w Galerii Kazimierz jest sklep z ubrankami Lego i że tam ponoć można kupić wszystkie modele, ale jeszcze tego nie sprawdzałem
... ja kupuję w carrefourze (w Krakowie jest kilka sklepów tej firmy). Wychodzi w miarę przyzwoicie cenowo. Fakt, że nowe zestawy pojawiają się tu późno. Ale na pewno jest ten plus, że są jeszcze stare zestawy do sprzedaży, np. wikingowie. Jestem o tym głęboko przekonany, że te malutkie zestawiki wcześniej czy później pojawią się w sprzedaży (o ile teraz ich nie ma, bo jeszcze w tym roku nie sprawdzałem). Co do Galerii- przyznam się szczerze że nigdy nie byłem na tej konkretnej sali z Lego, ale obawiam się, że mogło by wyjść drogo.

... jak teraz się przyglądałem twarzy tego czarodzieja, to przyszło mi na myśl skojarzenie z Knight's Kingdom. Ale czarodzieja i tak kupię- prędzej czy później...

endrju

#9 Post autor: endrju »

yasq pisze:A byłbyś taki dobry i wskazał miejsce w Krakowie gdzie można zanabyć właśnie takie małe zestawy LEGO?? Bo Tesco, Carefour itp, itd. małych zestawów w ofercie nie mają, jeszcze mi dziewczyna wspominała że w Galerii Kazimierz jest sklep z ubrankami Lego i że tam ponoć można kupić wszystkie modele, ale jeszcze tego nie sprawdzałem
Dobry sklep z Lego jest na skrzyżowaniu Wiślnej i Gołębiej - tzn. dobrze zaopatrzony, bo z cenami bywa różnie... ja za czarodzieja dałem 15 zł, ale trzeba sobie było jakoś poprawić humor przed sesją ;-)

Z innych w okolicach centrum:
Pinokio (Westerplatte, w przejściu podziemnym k. dworca)
"Wszystko dla dziecka" (czy jakoś tak) na najniższym poziomie Galerii Krakowskiej (choć nie sprawdzałem jeszcze, czy mają tam Impulse'y)
Sklep z zabawkami na Długiej (oferta skromna, ale wszystko można w dość przyzwoitych cenach w granicach tygodnia sprowadzić).
Sklep papierniczo-zabawkarski między siedzibą MPK a Główną Księgarnią Naukową (przy Plantach) - też dość przyzwoicie wyposażony.

No i oczywiście jest jeszcze MIKI na Wielickiej (tam mają prawie wszystko).

yasq

#10 Post autor: yasq »

Dzięki wielkie za namiary! Jutro jak będę w Kraku to się rozejrzę za jakimś malutkim zestawikiem:)

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

Właśnie dostałem od mojej lepszej połowy zamkowe "impulsy" - czarodzieja i rycerza. Andrzej siedzi mi na kolanach i składa, a ja korzystając z kilku minut względnego spokoju, komentuje:
- biała broda - plus, nareszcie jakąś mam.
- niemalowany tors dla mnie jest plusem - jest uniwersalny. Kolejny plus za kolor - to pierwszy tors SandBlue w katalogu LEGO (przynamniej wg. Bricklinka)
- sowa - plud
- brązowy bar 4L - plus

Minusem jest za to malowany kapelusz (w sumie troche infantylnie to wyglada) i nogi. Ale i tak zastaw jest bardzo sympatyczny.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#12 Post autor: tobiasz »

Moim zdaniem na minus jest także to że czarodziej nie ma żadnej pelerynki - a taka czarna jaką miał Majisto (niebieski stary czarodziej) idealnie by pasowała, ale ogólnie fajny zestawik

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#13 Post autor: lugomina »

Dla mnie malym minusem jest wyjatkowo niedorobiona glowa ludzika - nigdy jeszcze nie widzialam takiego bladego, bialawego zarostu na minifigach.. ale poza tym zestawik maly a swietny.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#14 Post autor: lugomina »

KUKUS pisze:
Nabyłem rownież 5615 czyli rycerza z mini zbrojownią
... jeśli to nie byłby problem, to ładnie proszę o jego recenzję :)
Bron ladna, ale troche gietka - te nowe pearl silver czy jak ten kolor sie nazywa. Jesli komus bardzo brakuje uzbrojenia Castle i brazowych "czopów", to polecam.
Sama czekam z niecierpliwosca na Impuls z orkiem i wózkiem zaczepnym :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#15 Post autor: KUKUS »

Tomey, dzięki Ci wielkie za tą recenzję- już nabyłem czarodzieja ;)

ODPOWIEDZ