[MOC] Oblężenie zamku

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Oblężenie zamku

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry,
Stosując się do znanego przysłowia "jeśli nie możesz pokonać wroga, to się do niego przyłącz" zbudowałem mój pierwszy ... zamkowy MOC :-P

Obrazek

Osobiście nie jestem zbyt wielkim wielbicielem tradycyjnej serii Castle i wszelkie oblężenia przez armie kościotrupów są po prostu nudne, więc wprost musiałem trochę ten 'atak' zmodyfikować...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Jak widać całe oblężenie to celowe zabiegi rozbiórkowe. Najpierw otoczenie niszczy buldożer, potem do akcji wkracza ciągnik balastowy i ładowarka, inne elementy konstrukcji demolują poszczególni pracownicy - a to ktoś z piłą likwiduje drzwi, to znowu inny robi nowe dziury w i tak dziurawym dachu.. Zamek nie ma szans. Nie przedstawiłem co prawda stadium zupełnego zniszczenia zamku, bo w sumie szkoda by mi było całkowicie demontować tą budowlę, ale miejcie pewnośc, ze to by była tylko kwestia czasu.. :->

A oto 'moduły', z których składa się ten MOC:

1. Zamek właściwy. Co to była za budowla - nie wiem, jakiś mały zameczek, czy też karczma, w każdym razie jest dosyć porządnie zdemolowana, a jasnoszary kolor użyty przy jego budowie to najprawdziwszy OldGray (tadaam!). Lewa część tego budyneczku jest nadpalona, mury są podziurawione i osmalone, a dach dawno się zapadł. W środku na podłodze znajduje się trochę gruzu, a poza tym w budowli śpią dwa kościotrupy.. W końcu co to za zamek bez szkieletorów.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

2. Cięzkie pojazdy. Te pojawiają się w liczbie sztuk czterech - mamy ciągnik balastowy, siodłowy wraz z naczepą, ładowarkę oraz buldożer. Wszystkie zostały w znacznym stopniu wykafelkowane, znalazło się tu też trochę SNOTu, choć nie zabrakło elementów Technicowych - obydwie ciężarówki mają skręcane przednie koła (balastówka ma też działające resory piórowe), ładowarka ma ruchome ramie, a buldożer posiada ruchome zawieszenie (tylna oś odresorowana) oraz podnoszony lemiesz. Ten ostatni pojazd to dosyć karkołomna konstrukcja, pokrętło do poruszania lemieszem schowane jest za zamykaną klapą.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

W sumie to chyba tyle. Komentujcie, ślijcie bomby za takie traktowanie Castle, będzie mi bardzo miło :-) Pozdrawiam Castlowców i Technicowców :-)

Linki do galerii: zamek i ciężarówki.
Ostatnio zmieniony 2008-01-20, 20:00 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Łeee, a gdzie dynamit? :]

Jak już mówiłem, ciężarówki mają chyba za duży prześwit podwozia.
Za działające maszyny masz duży plus (buldożer rządzi :) )
Ale brakuje mi dźwigu z kulą do wyburzania.

Sympatyczny MOC :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Ja osobiscie uwazam, ze diorama jest genialna, ten pomysl zwala z nog :D Pozwolisz,ze na Sierpien doloze jeszcze swoja czesc do tego burdlu i polaczonymi silami zmotamy takie cos, tylko wieksze, zeby postawic to obok miasteczka? ;)
Wiedzialem,ze sie zgodzisz :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

solo

#4 Post autor: solo »

REWELACJA!! 1000 pkt. za pomysł! Mam tylko wrażenie że wzorowałeś się na typowo polskim podejściu do zabytków...? ;-)

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#5 Post autor: mienso123 »

pogratulować pomysłu na scenkę, najbardziej podoba mi się ten buldożer

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Buldożerek jest bardzo fajny : o)
Ale reszta pojazdów jest raczej średnia. No i te prześwity...
Niemniej jednak ciekawy pomysł z tym zabytkiem.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

Ciamek pisze:Buldożerek jest bardzo fajny : o)
Dziękuję, dziękuję! Buldożer powstał jako pierwszy, miał być wzorowany na starszych Radzieckich pojazdach jak DT-75, jednak wyszła z tego wersja mini 8275 :-P
Ale reszta pojazdów jest raczej średnia. No i te prześwity...
No bo to pojazdy terenowe są! Poza tym chciałem, żeby zachowały jako taką fukncjonalność, czyli skręcane koła i w przypadku balastówki ruchome zawieszenie, a to wymusza zwiększanie prześwitu.. O ile niebieski ciągnik trochę obniżyłem, to w przypadku żółtej ciężarówki podoba mi się tak jak jest :-) A co jeszcze przydałoby się zmienić, żeby reszta pojazdów przestała być średnia?
Niemniej jednak ciekawy pomysł z tym zabytkiem.
Dzięki!

No i dziękuję za komentarze! Mam jednak nadzieję, że napisze tu jeszcze parę osób :-)
Ostatnio zmieniony 2008-01-20, 21:42 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Młody człowieku,

Podniosłeś rękę na zabytek. Zadarłeś z Castlowcami. Nie zaśniesz spokojnie już nigdy.
Ekipa pingwinów-zabójców jest już w drodze. A kraken ma długie macki....

Nie znasz dnia ani godziny...

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#9 Post autor: Misaki »

Żeby się zgadzało wszystko z polskimi realiami powinieneś wybudować na miejscu zamku budy blaszano-steropianowe, przecież pod nie zapewne inwestor pozbył się zabytku ;)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

Buldożer OK, ruiny OK
Ale ciężarówki strasznie nijakie... (pomimo elementów Technic)


Atak na castle? Nieładnie :P
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#11 Post autor: TruckeR »

Hippotam: Oj, zaczynam się już bać na poważnie.. Zaczynam szykować technicowe armatki do obrony ;-)

Misaki: Chciałem zbudować pakamerę, ale raz, ze nie byłoby jej gdzie postawić, a dwa, ze nie miałem jej z czego zbudować..

Martinbb: Fajnie, że buldożerek i ruiny się podobają.. Tylko co zrobić, zęby te ciężarówki nie były takie nijakie? Póki co oglądam Twoje ciężarówki i zastanawiam się jak tu skopiować niektóre detale.. ;-)
Atak na castle? Nieładnie :P
Jak chcesz, to następny w kolejce będzie Zew Przyszłości :-P

Dzięki za komentarze! :-)
Ostatnio zmieniony 2008-01-20, 22:13 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#12 Post autor: trubal »

Kubrick pisze: Pozwolisz,ze na Sierpien doloze jeszcze swoja czesc do tego burdlu i polaczonymi silami zmotamy takie cos, tylko wieksze, zeby postawic to obok miasteczka? ;)
Misaki pisze:Żeby się zgadzało wszystko z polskimi realiami powinieneś wybudować na miejscu zamku budy blaszano-steropianowe, przecież pod nie zapewne inwestor pozbył się zabytku ;)
Do Klocków-Zdroju można zrobić właśnie taką scenkę: Burzenie zabytku, i ludzie protestujący, transparenty itp, telewizja, radio, internet i już jest genialny pomysł.
BRAWO!
Ostatnio zmieniony 2008-01-21, 00:13 przez trubal, łącznie zmieniany 1 raz.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Fajny pomysł z oblężeniem :) Po co się męczyć ? Lepiej rozwalić zamek buldożerem, niż trudzić się trzymając w ręku topór :P

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#14 Post autor: martinbb »

Trucker, do ciężarówek dopracować tylko bardziej kształty (błotniki itp,) i będzie nieźle ;)

A Zew Przyszłości zostaw w spokoju :P No chyba że myśliwce zaczną wygrywać w TruckTrialu :D
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

Tak sobie pomyślałem...

Gdzie zgubiłeś wywrotkę? :P

Przecież ktoś musi ten bałagan wywieźć ;)

ODPOWIEDZ