[MOC] Mój pierwszy MOC- ciężarówka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Kuba T.

[MOC] Mój pierwszy MOC- ciężarówka

#1 Post autor: Kuba T. »

Jest to mój pierwszy MOC (pierwszy opublikowany).
Jest to pochodna ciężarówki DAF 3600 ATi Comfort Cab (niska)...ale jak mówiłem jest to tylko pochodna, w sumie jest to hybryda paru ciężarówek. Piękny (podoba mi się) dach Super Space Cab pochodzi od DAF-a XF, reflektory miały być okragłe- jak w wyjściowym modelu i są, ale z daleka stwarzają wrażenie reflektorów "kocie oczy", które spotyka się w nowych DAF-ach.
Obrazek
Stopnie do kabiny pochodza od 3600, niestety nie unoszą się jak w oryginale- z resztą kabiny, co obrazuje zdjęcie:
Obrazek

No i link do galerii, w której zobaczycie resztę zdjęć:
GALERIA

P.S. Proszę się nie śmiać z jakości zdjęć, uszkodzonych klocków i w ogóle z konstrukcji...
Aha pierwszy raz wklejałem zdjątka do wątku na forum...chyba dobrze poszło, jak cos to proszę administratora o pilny kontakt...

szarikm: poprawiłem Ci składnię przy pierwszej miniaturce - polecenie EDYTUJ w prawym górnym rogu tej wiadomości, dla treningu popraw sobie drugą. Powinieneś się zorientować jak to działa.
Ostatnio zmieniony 2008-01-22, 18:58 przez Kuba T., łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Pomoge chyba o to chodziło http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=296108 Model średnio kolorystycznie wyglada a takto ok
Cb1100RR

D.

#3 Post autor: D. »

Uh, no faktycznie klocki pojedzone ale kolorystyka nie jest znowu taka straszna(udało Ci się ujednolicić kabine) ;)

Model zgrabny, ale przydałoby się trochę więcej detali przy kabinie, chociażby taka drobnostka jak drzwi :D
Ach, no i trochę to za wysokie, ale ogólnie jak na pierwszą konstrukcję to nie masz się czego wstydzić :)

Powodzenia w dalszym budowaniu i powiększaniu zasobu klocków.

Zit

#4 Post autor: Zit »

cacy ale... kolory takie.. ee.. niedopasowane? ;)

Ale ogólnie MOC spoko :) ciekawa konstrukcja ale ogólnie liczy się pomysł!

Kuba T.

#5 Post autor: Kuba T. »

D. no wiesz kolory takie, bo to holenderska ciężarówka- jest w "barwach narodowych"- kolory z flagi Holandii... a kabina musi być taka wysoka- są zachowane mniej-więcej proporcje długości do wyskości DAF-a 3600... wpisz sobie w Googlach te nazwę i zobacz na zdjątka... Aha i trochę trudno zrobić fajne otwierane drzwi do autka tej wielkości- szerokość 10 stud... Ale ogólnie dzięki za opinie. Już myślałem, że ktoś przyczepi się do wystających poza obrys kół Model Team... Aha i nie dałem zdjęć ramy, bo i tak jest cała osłonieta i nieciekawa- zwykła "drabinka" z poprzeczkami...
Ostatnio zmieniony 2008-01-22, 19:20 przez Kuba T., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

A ja sie przyczepie :P W galerii masz jedno zdjecie polozone na boku i mi to przeszkadza, a nawet w windowsie mozesz obrocic w podgladzie zdjecie i bedzie juz lepiej ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Nygusek

#7 Post autor: Nygusek »

Fajno. Podobają mi się te starsze Dafy, z okrągłymi światłami.
Chłopie, gratuluję również z jednego powodu. Widzę, że jesteś fanem Dafa, i budujesz to z pasją. Inni robią to ładniej, ale szybko zapominają o swoich MOC - ach.
Pewnie chcesz zbudować cały park pojazdów marki DAF. Co będzie następne?

Kuba T.

#8 Post autor: Kuba T. »

Nygusek pisze:Fajno. Podobają mi się te starsze Dafy, z okrągłymi światłami.
Chłopie, gratuluję również z jednego powodu. Widzę, że jesteś fanem Dafa, i budujesz to z pasją. Inni robią to ładniej, ale szybko zapominają o swoich MOC - ach.
Pewnie chcesz zbudować cały park pojazdów marki DAF. Co będzie następne?
No wiesz...w sumie nie wiem... najpierw muszę zebrać części, a potem pomyśleć...raz zbudowałem też SCANIĘ T143 w wersji 6x2 holownik...może zrobię zwykłą R113 (tą bardziej kwadratową)...ale nie wykluczam DAF-a... Z resztą mam juz skopiowaną kolejną ramę ciągnika DAF też zabudowaną, też od 3600, ale żółto-czarną...więc czas pokaże...

Kuba T.

#9 Post autor: Kuba T. »

[NEWS] DAF, rama kolejnego i naczepa zostały częściowo "zezłomowane", powstanie z nich coś innego, ale o tym później... zdradzę tylko, że to nie bedzie ciągnik siodłowy

ODPOWIEDZ