Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Żółwik
Autor Wiadomość
martinbb 
Space Engineering

Wpisy: 673
Wysłany: 2008-01-25, 18:17   [MOC] Żółwik

Witam!

PSC V6 "Turtle", a potocznie nazywany żółwikiem to mało gabarytowy środek transportu wokół macierzystej planety. Pozwala na wygodne podróżowanie do baz orbitalnych.
Dzięki żyroskopowemu połączeniu kabiny z resztą "statku" pojazd uzyskują bardzo dobrą zwrotność zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i w atmosferze.
Fakt, czasami zdarzają się usterki żyroskopu (pilot często ląduje wtedy do góry nogami ;) ) Żółwik jest najmniejsza jednostką kosmiczną wyposażoną w hermetyczny i klimatyzowany kokpit. Wg. wymogów pojazd posiada tylne oświetlenie ;) oraz bardzo oszczędny i czysty silnik :)

Żółwik powstał z zestawu 7700 oraz kilku dodatkowych części.
Jest to pierwszy z serii miniMOCów ;)

GALERIA:
Ogólne 1 2 3 4
Silniki, światła stop 5
Podwozie (złożone) 6
Z właścicielem 7

Cała galeria będzie kiedyś dostępna tutaj [BS]

Pozdrawiam!

AertE 

Wpisy: 59
Wysłany: 2008-01-25, 19:34   

Bardzo ładny miniMOC'yk. Ogółem zgrabna konstrukcja, a najbardziej podoba mi się tył. Ten silnik w takiej małej skali wyszedł bardzo ciekawie, a światła stop dodają całej tylnej partii charakter. Podoba mi się również patent na rozkładane podwozie, szkoda tylko, że te płozy z tyłu są tak blisko siebie.
Całość, okraszona przyjemną historyjką bardzo mi się podoba: 5/5

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-25, 19:38   

Baaaardzo fajny. Taki zgrabny i biały. Wygląda bardzo nowocześnie. Fajnie obudowałeś szary element "silnikowy". O ile dobrze się przypatrzyłem stanowi on bazę dla całego tyłu. Zgrabne wąskie skrzydełka, dobrze pasują i nadają pojazdowi lekkości. Trochę mi nie pasują narty jako podwozie, ale to tylko moja fanaberia. Czekam na kolejne miniMOC, bo ten jest świetnym początkiem serii.

mer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-25, 20:02   

Z ciekawości zajrzałem do tego działu i to "maleństwo" bardzo mi się spodobało :) kształt wysoce opływowy, do tego wrażenie super lekkiej konstrukcji, no i już można się nie odklejać od ekranu i tylko podziwiać... Z niecierpliwością czekam na kolejne modele z serii ;)

PS chciałoby się coś takiego postawić na własnym biurku :D

bartemo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-25, 21:09   

Bardzo podoba mi sie jego bryła.

Czy tą szybkę można dostać obecnie w jakimś zestawie?

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2008-01-25, 23:04   

Taki, no, żółwik :)

Chociaż jak na pojazd cywilny jest nieco ciasny. Kokpit z dwóch szybek od a-winga i powiedzmy 3 fotele w środku by był nieco sensowniejszy, ostatecznie mało kto produkuje dzisiaj jednoosobowe samochody.

...i chyba mu się silniki przekręciły... :>

bartemo, peeron.com. Poszukaj zestawu 6205, tam jest ta szybka, i sprawdź jak jest najmniejszy zestaw z nią.

martinbb 
Space Engineering

Wpisy: 673
Wysłany: 2008-01-25, 23:45   

bartemo
8111 (exoforce), ewentualnie 7667 będzie chyba najmniejszym dostępnym zestawem z tą szybką ;)

Jerac
Silniczek się przekrzywił bo jest połączony z kokpitem ;) Obracając dyszami obracasz i "główką" - niestety działa to w obydwie strony ;)

Dziękuje za miłe komentarze! :)

Nexus 7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-26, 18:35   

Bardzo pomyslowy i sympatyczny. Sylwetka ciekawa, ale najbardziej przypadla mi do gustu rzecz najprostsza czyli skrzydelka.
Nie upieralbym sie natomiast ze jest to pojazd kosmiczny, raczej cos do poruszania sie po powierzchni planety.

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-26, 19:59   

Może należałoby zmienić nazwę działu na kosmiczne MOCe Martinabb ;-). Ty je robisz już hurtowo...
Na zdjęciu nr 7 wygląda nie jak żółwik tylko jak wróbelek bez skrzydełek :-)
Ostatnio zmieniony przez Mrutek 2008-01-26, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  

pitrek02 

Wpisy: 880
Wysłany: 2008-01-27, 00:05   

Jest słodziutki!!

Nie chce się wymądrzać, odnośnie silników, uzbrojenia itp. bo to nie moja działka.
Dla mnie, kosmicznego laika, Żółwik jest super.
Ostatnio zmieniony przez pitrek02 2008-01-27, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu