[MOC] Żółwik

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Żółwik

#1 Post autor: martinbb »

Witam!

Obrazek


PSC V6 "Turtle", a potocznie nazywany żółwikiem to mało gabarytowy środek transportu wokół macierzystej planety. Pozwala na wygodne podróżowanie do baz orbitalnych.
Dzięki żyroskopowemu połączeniu kabiny z resztą "statku" pojazd uzyskują bardzo dobrą zwrotność zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i w atmosferze.
Fakt, czasami zdarzają się usterki żyroskopu (pilot często ląduje wtedy do góry nogami ;) ) Żółwik jest najmniejsza jednostką kosmiczną wyposażoną w hermetyczny i klimatyzowany kokpit. Wg. wymogów pojazd posiada tylne oświetlenie ;) oraz bardzo oszczędny i czysty silnik :)

Żółwik powstał z zestawu 7700 oraz kilku dodatkowych części.
Jest to pierwszy z serii miniMOCów ;)

GALERIA:
Ogólne 1 2 3 4
Silniki, światła stop 5
Podwozie (złożone) 6
Z właścicielem 7

Cała galeria będzie kiedyś dostępna tutaj [BS]

Pozdrawiam!
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
AertE
Posty: 59
Rejestracja: 2007-06-23, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: AertE

 

#2 Post autor: AertE »

Bardzo ładny miniMOC'yk. Ogółem zgrabna konstrukcja, a najbardziej podoba mi się tył. Ten silnik w takiej małej skali wyszedł bardzo ciekawie, a światła stop dodają całej tylnej partii charakter. Podoba mi się również patent na rozkładane podwozie, szkoda tylko, że te płozy z tyłu są tak blisko siebie.
Całość, okraszona przyjemną historyjką bardzo mi się podoba: 5/5
pozdrawiam

crises

#3 Post autor: crises »

Baaaardzo fajny. Taki zgrabny i biały. Wygląda bardzo nowocześnie. Fajnie obudowałeś szary element "silnikowy". O ile dobrze się przypatrzyłem stanowi on bazę dla całego tyłu. Zgrabne wąskie skrzydełka, dobrze pasują i nadają pojazdowi lekkości. Trochę mi nie pasują narty jako podwozie, ale to tylko moja fanaberia. Czekam na kolejne miniMOC, bo ten jest świetnym początkiem serii.

mer

#4 Post autor: mer »

Z ciekawości zajrzałem do tego działu i to "maleństwo" bardzo mi się spodobało :) kształt wysoce opływowy, do tego wrażenie super lekkiej konstrukcji, no i już można się nie odklejać od ekranu i tylko podziwiać... Z niecierpliwością czekam na kolejne modele z serii ;)

PS chciałoby się coś takiego postawić na własnym biurku :D

bartemo

#5 Post autor: bartemo »

Bardzo podoba mi sie jego bryła.

Czy tą szybkę można dostać obecnie w jakimś zestawie?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Taki, no, żółwik :)

Chociaż jak na pojazd cywilny jest nieco ciasny. Kokpit z dwóch szybek od a-winga i powiedzmy 3 fotele w środku by był nieco sensowniejszy, ostatecznie mało kto produkuje dzisiaj jednoosobowe samochody.

...i chyba mu się silniki przekręciły... :>

bartemo, peeron.com. Poszukaj zestawu 6205, tam jest ta szybka, i sprawdź jak jest najmniejszy zestaw z nią.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#7 Post autor: martinbb »

bartemo
8111 (exoforce), ewentualnie 7667 będzie chyba najmniejszym dostępnym zestawem z tą szybką ;)

Jerac
Silniczek się przekrzywił bo jest połączony z kokpitem ;) Obracając dyszami obracasz i "główką" - niestety działa to w obydwie strony ;)


Dziękuje za miłe komentarze! :)
Inspired by NavySEALs

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo pomyslowy i sympatyczny. Sylwetka ciekawa, ale najbardziej przypadla mi do gustu rzecz najprostsza czyli skrzydelka.
Nie upieralbym sie natomiast ze jest to pojazd kosmiczny, raczej cos do poruszania sie po powierzchni planety.

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Może należałoby zmienić nazwę działu na kosmiczne MOCe Martinabb ;-). Ty je robisz już hurtowo...
Na zdjęciu nr 7 wygląda nie jak żółwik tylko jak wróbelek bez skrzydełek :-)
Ostatnio zmieniony 2008-01-26, 20:02 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

Jest słodziutki!!

Nie chce się wymądrzać, odnośnie silników, uzbrojenia itp. bo to nie moja działka.
Dla mnie, kosmicznego laika, Żółwik jest super.
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 00:05 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ