4994 Fierce Creatures

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
czekoladowyboss

4994 Fierce Creatures

#1 Post autor: czekoladowyboss »

[4994] Fierce Creatures

Rok: 2008
Liczba klocków: 193
Modele: 1 podstawowy i 2 alternatywne
Cena: MSRP: $13.00, Allegro: ~40zł, polskie sklepy: 40-50zł
Spis cześci
Galeria

I znów przychodzi mi recenzować zestaw nie swój, lecz brata. Nie myślcie tylko, że ja w ogóle nic nie kupuję ;) Po prostu dziwnym zbiegiem okoliczności zestawy nabywane przeze mnie mają już recenzję.
Jako że 4994 wydaje mi się tegorocznym "następcą" Cool Cars 4939 (pod względem ceny i ilości klocków bardzo podobny zestaw), w recenzji będę się do niego często odwoływał.

Opakowanie i instrukcja:

Pudełko standardowe, rozmiarami podobne do tego z Cool Carsów, z tym że jest o 1cm płytsze. U góry spis klocków. Instrukcja - jedna, zszywana, 76 stronicowa, z opisem budowy wszystkich 3 modeli. Miłym akcentem jest okładka - wykonana z lepszego, bardziej błyszczącego i grubszego papieru (w Cool Carsach była taka sama jak kartki). Jakość druku - w porządku, tylko czasem trudno odróżnić kolor czarny od DkStone.

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

Klocki:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

193 sztuki, jakieś 10 mniej niż w 4939. Zaletą zestawu jest duża powtarzalność niektórych elementów. Należą do nich: 18 x Obrazek, 18 x Obrazek, 8 czerwonych serków, 10 x Obrazek i 19 czarnych plate 1x4. Do ciekawszych elementów należą jeszcze:
- 8 czerwonych kłów + jeden zapasowy, czego nie podaje peeron
- 4 kły białe + jeden zapasowy, czego nie podaje peeron
- 2 czarne serki
- 4 czarne zawiasy 2429 + 2430
Oprócz tego sporo skosów i plate w kolorach: czerwonym, czarnym, brązowym i tan oraz kilka bricków.

Model podstawowy:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Miły & sympatyczny pajączek :) Budowa modelu podstawowego przedstawiona w 18 punktach trwa ok. 20 minut i jest bardzo łatwa, poza zlewającym się czarnym i ciemnoszarym kolorem w instrukcji. Jak na pająka przystało, posiada 8 odnóży, ruchomy odwłok i kilka oczu. Nogi (przynajmniej na razie) chodzą ciężko i pozwalają ustawiać stwora w różnych dziwnych pozycjach.

Zapasowe klocki, które zostały:
Obrazek

Modele alternatywne są 2:
Obrazek
Obrazek

Ocena:

Dość udany następca 4939. Nie jest takim przebojem jak on, bo nie zawiera 38 serków:) Można kupić na części, ale nie trzeba;)

Zalety:
+ duża powtarzalność niektórych elementów
+ dość tanie źródło klocków

Wady:
- jak dla mnie wadą są brązowe i czarne połówki zawiasów Obrazek i Obrazek
- mało serków (w porównaniu do CC oczywiście;) )
- brak!!! tiles!!!

Moje oceny:
Pudełko: 7/10 (standard)
Instrukcja: 8/10 (zszywana, ale z lepszą okładką)
Klocki: 8/10 (duża powtarzalność elementów)
Model: 8/10 (może być)

Ogólnie: 8/10
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:38 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 5 razy.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Zatwierdzono

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Dzięki za udaną recenzję.

Zestaw chyba nie wytrzymuje porówniania z 4939 Cool Cars. Najbardziej irytujace są chyba te zawiasy w różnych kolorach i brak kafli.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#4 Post autor: Aurimax »

Sądzę, że za tą cenę zestaw jest bardzo ciekawy.

Dzięki za rozpiskę , na pewno jest na mojej liście zakupów.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

mam ten zestaw od 3 dni
i skladajac go nieustannie porownywalem do cool carsow

niestety powornanie wypada blado dla 4994
- zestaw kockow jest duzo slabszy.
- sama budowa nudna - 8 odnozy, dosc dlugich
- niepotrzebny brazowy - dla mnie bezuzyteczny, szczegolnie, ze wystepuje w zawiasach. gdyby te czesci byly czarne byloby doskonale. wg mnie slaboscia tego zestawu, jako zrodla klockow, jest jego pstrokatosc (tan, czarny, czerwony, szary, bialy)

na plus
+ kilka czerwonych serkow i skosow na pewno sie przyda.
+ duzo czerwonych klow - jestem w stanie sobie wyobrazic ich zastosowanie choc ciezko :)
+ ciekawy model podstawowy (dodatkowych nie przebrnalem) - bardzo dobrze wyglada na polce choc nie wiem jak z jego "zabawowoscia" (pewnie slabiej niz autko/autka z CC)

edit:literowki
Ostatnio zmieniony 2008-02-03, 02:01 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Panki

#6 Post autor: Panki »

Kupiłem w sumie dla zawiasów,ale szkoda że nie są w jednym kolorze.

ODPOWIEDZ